PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10005323}

1883

8,1 6 801
ocen
8,1 10 1 6801
8,2 4
oceny krytyków
1883
powrót do forum serialu 1883

Dwa seriale w jednym

ocenił(a) serial na 7

Jeden z dziwniejszych i trudnych do sprecyzowania seriali, jakie widziałam. Właściwie są to dwa seriale w jednym. Dopóki fabuła koncentruje się na dwóch weteranach - przewodnikach, "farmerze" Jamesie Duttonie i jego żonie Margaret oraz uparcie prących na zachód pionierach, dopóty jest to dobre, a początkowo nawet więcej niż dobre. ciekawa wizja obłąkanej nadziei i absurdalnego optymizmu amerykańskich kolonistów w zderzeniu z cóż...praktycznie wszystkim.

Niestety, jest jeszcze drugi serial, z kompletnie niedorzeczną heroiną. Mknącą przez prerie z gołym brzuchem i rozwianym blond włosem fantazją. Nic w tej postaci nie przekonuje: ani wygłaszane z namaszczeniem slogany, jakby żywcem wzięte z twittera XXI wiecznej feministki, srogie miny, wyniosłe spojrzenia rzucane z wyżyn końskiego grzbietu, strój (oczywiście nie może nosić spodni i męskiej koszuli oraz warkocza do poganiania krów, nie wyglądałaby równie ponętnie, jak w swoim fikuśnym "topie" i z falującymi na wierze włosami, które magicznie nigdy nie wchodzą jej do ust i oczu ), ani napuszony ton, którym poucza swoją matkę, niekończący się arsenał umiejętności (konno jeździ lepiej niż Komancze, najlepsi jeźdźcy świata), ani miłosne dramy, z rozdzierającymi szlochami i indiańskimi kochankami wybiegającymi z odsieczą zza kadru.
Najgorsza jest jednak śmiertelna powaga, z jaką traktują ją twórcy - w tej postaci nie ma kompletnie nic ludzkiego, ona nie mówi, tylko wygłasza, nie popełnia błędów. nie robi nic, co inni mogliby uznać za zabawne (jak np. matka, która upiła się ze sklepikarką) albo jej dopiec, a jak już ktoś próbuje się z nią droczyć, to szybko zostaje osadzony w...siodle. Mary Sue do potęgi entej.

Kto to wymyślił i uznał za dobry pomysł?

Arya_2

Tak teraz wprowadza się postaci kobiet do filmów i seriali. Najlepsze i tak było jak zabiła bizona jednym strzałem z rewolwera. xD Coś takiego wywołało u mnie śmiech, bo widziałem z bliska bizony.

ocenił(a) serial na 9
P1989

A wiesz jaką energię wylotową miał pocisk peacemakerae?

ocenił(a) serial na 5
Awar63_awar

mniejszą niż powszechnie obecnie stosowana amunicja pistoletowa 9 x19. Spróbuj tym zabić bizona.

Arya_2

Suknia była jej więzieniem. Stworzonym żeby ulżyć zazdrosnym kobietom i ukryć przed drapieżnymi mężczyznami. xD

ocenił(a) serial na 5
Arya_2

Zgrabnie ujęte. Mam takie same przemyślenia. Gdy ktoś pisze, że to arcydzieło, ogarnia mnie śmiech.

ocenił(a) serial na 2
Arya_2

Dokładnie mam takie same wrażenia. Jakby ktoś najpierw włożył mnóstwo pracy w western o pionierach podróżujących na zachód, a potem przyszedł ktoś inny i powiedział: no wszystko spoko, ale niech główną bohaterką będzie wyzwolona nastolatka, egzaltowana hippiska i niech jeszcze wygłasza głębokie i uduchowione monologi o wszystkim i niczym, a Sheridan powiedział: ok, wiem dokładnie czego ci trzeba, widziałem Pamiętniki z wakacji na Polsacie. W ostatnim odcinku Elka myślała, że kocha Damiana, ale na plaży w Mielnie poznała egzotycznego studenta z Kamerunu.... będzie pan zadowolony

ocenił(a) serial na 10
tecki

Jeśli ktokolwiek porównuje ten fenomenalny serial do jakiegoś shitu na Polsacie.. to oznacza jedynie, że nie dorósł do tego co Sheridan chciał w nim przekazać. Jest jednak nadzieja, że kiedy taki "krytyk" dorośnie to dotrze do niego wiele prawd jakie można w 1883 odnaleźć. Ja też łyknąłem tę heroinę w jednej dawce. I świetnie się po niej poczułem. A przed Sheridanem chylę czoła.

ocenił(a) serial na 10
Arya_2

Pomysł był absolutnie genialny.
Ja zakochałem się w tej heroinie z rozwianymi blond włosami.
Ot co.

ocenił(a) serial na 10
HRA

I tak gwoli jasności:
Heroina pojawia się od samego początku serialu, jest jego narratorką
i główną postacią dramatu już od pierwszej sceny.
To jej oczami widzimy to co dookoła się dzieje, więc nie pitolcie bez sensu jakoby to jej postać dodana została na siłę.
Nie lubicie pięknych, inteligetnych kobiet- trudno, ale nie przekłamujcie tej historii na miły Bóg.

HRA

ty lewaku, ty ześ g.... zrozumiał,

ocenił(a) serial na 10
ataman2016

Wypad obesrańcu.

Arya_2

Niestety obecnie prawie wszystkie produkcje filmowe są obdarzone postaciami silnych, niezależnych femin. Bardzo często te postacie tak nie irytują bo cały film/serial jest tragiczny albo wyglądają jak tarantula na torcie bo są np rażąco ahistoryczne w stosunku do całej reszty produkcji. Czyli mamy teraz do wyboru oglądać coś bardzo złego albo coś dobrego z kiepskim dodatkiem. Może za kilka lat to się zmieni.

ocenił(a) serial na 8
Arya_2

Film budzi jednocześnie skrajne emocje. Z jednej strony wciąga, intryguje, poraża brutalnością świata a z drugiej irytuje głupotkami i infantylnością. Ale w kinie o to chodzi, aby budzić emocje a nie tylko utrzymywać widza w strefie komfortu. Dlatego pozytywnie oceniam ten serial.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones