PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10042364}

1670

8,0 90 382
oceny
8,0 10 1 90382
7,8 34
oceny krytyków
1670
powrót do forum serialu 1670

Mało śmieszny

ocenił(a) serial na 5

Ogólnie lecą z humorem szeroko, zarówno po zaściankowości, jak i feminizmie, czy ekoterroryzmie. Sęk w tym, że jakoś mnie taka formuła paradokumentu mało śmieszy. Większość żartów jest wysilona i trąci sucharem. Niby akcja dzieje się w XVII wieku, a jednak rzeczywistość jest współczesna, co sprawia mało wiarygodne wrażenie. Drętwość serialu nieco maleje od 3 odcinka, ale pomimo, że niby są śmieszne momenty, to jakoś prawdziwej salwy śmiechu nic u mnie nie wywołało.

ocenił(a) serial na 2
amazka

Oprócz tego strasznie mnie drażni formuła "reality show"... Wytrzymałem 15 minut.

marcin_lubojanski

Chyba wytrzymałam tyle samo. Poczucie humoru jak u cioci na imieninach w wersji tego najbardziej rubasznego wujka przy stole.

ocenił(a) serial na 4
imme3

Dokładnie, to humor jak z "American Pie". Ale cóż, widzom się podoba. Cytując klasyka "ludzie też lubią kaszankę"...

ocenił(a) serial na 9
LukaszJarosz25

Przy tym serialu trzeba myśleć i trochę się skupić. Oglądać go uważnie, bo prawie każde zdanie ma jakieś głębsze, ukryte znaczenie. Po obejrzeniu odcinka drugi raz złapałam motywy, których nie uchwyciłam pierwotnie.
Tego serialu nie ogląda się "na lekko", jak się pozornie wydaje. To nie jest serial, na który można bezmyślnie patrzeć i żarty same wchodzą do głowy - tak się głównie dzieje w przypadku dowcipów sytuacyjnych.
Może serial wydaje się głupawy, żarty rubaszne, ale to tylko otoczka - trzeba spojrzeć szerzej i głębiej. A to, jak pisałam, wymaga większego wysiłku. Nie każdy to rozumie.

Tak samo jest np. z serialem "The Big Bang Theory" - niektórzy go uwielbiają (jak ja), a niektórzy uważają za głupawy. Tak to jest.

Maud_b_1234

Nie chce Ci psuć samozadowolenia, ale czy przyszło Ci do głowy, że to co dla Ciebie jest drugim dnem wymagającym wysilenia mózgu, dla kogoś innego może być zbyt proste i dosadne?
A Big Bang to kompletnie inna klasa.

ocenił(a) serial na 10
Cellar_Door1028

Moja żona ..Zofia, kto nie zna temu się nie spodoba

ocenił(a) serial na 9
Cellar_Door1028

Spoko, nie psujesz ;) a z tym “dosadnym” możesz mieć rację

Maud_b_1234

Nie,nie trzeba się skupić każdy rozumie nie trzeba być członkiem mensy żeby załapać odniesienia do obecnej sytuacji politycznej nawiązania do feminizmu,rasizmu, mniejszości seksualnych i wątpliwej moralności i etyki kościoła to nie jest tak,że ty zrozumiałeś a reszta się nie śmiała bo to ciemny lud

ocenił(a) serial na 9
marta490

Ojoj… czyli ta mniejszość preferuje bardziej wyrafinowane poczucie humoru:D może być i ta opcja

Maud_b_1234

Nie no bez przesady. Bardzo fajna komedia, ale z prostym humorem. Naprawdę nie trzeba być mega inteligentnym aby zrozumieć te żarty:)

Maud_b_1234


@Maud_b_1234
CO CHŁOP NAPISAŁ XD "Oglądać go uważnie, bo prawie każde zdanie ma jakieś głębsze, ukryte znaczenie. Po obejrzeniu odcinka drugi raz złapałam motywy, których nie uchwyciłam pierwotnie.
Tego serialu nie ogląda się "na lekko", jak się pozornie wydaje." XDDD

Zbiór dowcipów "na czasie" ubrać do takiej rangi xDD i dać 9 hit.

ocenił(a) serial na 10
LukaszJarosz25

Jednak mi cię żal

marcin_lubojanski

Ja do 10 minuty nie dotrwałem.

ocenił(a) serial na 8
amazka

A masz zegar?

ocenił(a) serial na 5
kalifkol

Posiadanie zegara, nawet, jeżeli uznać by to za jakąś wadę, nie jest polską przywarą. Posiadanie zegara nobilituje głównie w takich krajach jak USA, Francja, GB, czy Niemcy. My jesteśmy daleko w tyle w tym temacie, czyli temacie oceny ludzi po zegarach.

ocenił(a) serial na 10
amazka

No tak bo tego serialu nie załapią osoby które uwielbiają Kogel Mogel 3,4 czy 15.Żenada

ocenił(a) serial na 5
fallout77

Znasz takie? Ja nie, ale za to osoby, które uwielbiają 'the office pl', 'sąd rodzinny', 'trudne sprawy' i inne, tego typu gnioty, dają temu "10".

ocenił(a) serial na 10
amazka

No właśnie the office w tym zestawieniu nie pasuje.I w tym momencie widzę że nawet nie ma co dalej kontynuować tej jałowej dyskusji jeśli ktoś nie rozumie pewnej konwencji.Może jeszcze dorzucić tutaj Co robimy w ukryciu?Rozumiem że o gustach się nie dydkutuje sle tu widzę ewidentnie że nie ma zrozumienia serialu

ocenił(a) serial na 5
fallout77

Rozumiem, że paradokument "the office.pl" Ci się podoba, a reszta seriali nie, to błędnie myślisz, że stanowią inną kategorię? Przemyśl swoje błędne pojmowanie: "pl.wikipedia.org/wiki/Kategoria:Polskie_telewizyjne_seriale_paradokumentalne"
Co do rozumienia konwencji, to czego tu można nie zrozumieć? Ten serial, to prymitywna satyra podawana jak memy dla ociężałych umysłowo nastolatków. To nie kwestia rozumienia, ale kwestia rozróżniania inteligentnego humoru, od prostackiej żenady.

fallout77

Ale wiesz, że ktoś może rozumieć konwencję, ale może po prostu... ona go nie bawi? Nie musisz w związku z tym tworzyć chochoła: "Pfff nie bawi go, to co mnie, więc pewnie to fan Kogel Mogel 3". :|

fallout77

Nie no serial tak inteligentny mogą złapać tylko ludzie na pewnym poziomie, a dowcip ze sraniem i bitą śmietaną, to już tylko elita jest w stanie pojąć.

ocenił(a) serial na 4
fallout77

Zdumiewa mnie twoja wiedza na temat preferencji użytkowników, którzy w przeciwieństwie do Ciebie w omawianej produkcji nie dostrzegli arcydzieła z kategorii "13 posterunku" i "Świata według Kiepskich".

ocenił(a) serial na 1
fallout77

Sprawdź filmy jakie oglądam..... 1670 to moim zdaniem reklamowa wydmuszka. Ten serial jest zwyczajnie kiepski i miłośnicy Kiepskich, moim zdaniem pewno dobrze się bawią, ale nie wiem tego na 100% .

amazka

Bo to jest chyba humor dla subskrybentow kanalu sejmowego.

ocenił(a) serial na 10
miki_58

No tak gdzieś czytałem recenzję że nie spodoba się fanom brauna bosaka czy korwina.Mamy tu żywy przykład.Bo jak to śmiać się z przywar Polaków narodu wybranego.A porównanie 1670 do Trudnych spraw to jak porównanie Szczęk Spielberga do Sharkando.

fallout77

Porównanie "1670" do "Szczęk" Spielberga to srogie piguły ;). Mordeczko, to że uważasz, iż z prawdziwych bądź wyimaginowanych przywar Polaków śmiać się trzeba bez względu na poziom dowcipu, bo inaczej nie wypada, to chyba Twój osobisty problem. Wyluzuj i nie obrażaj każdego, kto nie podziela Twojej wrażliwości.

ocenił(a) serial na 10
kwiatek1984

Wiesz co to znaczy analogicznie?Widać że chłopcze nie łapiesz o co mi chodziło.Jak można porównać Szczęki do 1670?Ręce opadaj jak teraz ta gimbaza jest uczona.System edukacji leżyi kwiczy.

ocenił(a) serial na 8
fallout77

Rocznik 1984 to chyba nie gimbaza, chyba że kiblował co najmniej 2 lata :D

fallout77

"jak to ktoś może nie lubić tego co ja" o nieeeee !!!!!!oneoneoneone

ocenił(a) serial na 10
PannaNikt92

No właśnie!!!!

fallout77

Czy Ty potrafisz pojąć fakt, że serial może być po prostu dla wielu osób słaby? Żart, rzeczywiście trąci sucharem, taki wujowaty humor - większość motywów i koncepcji dawno temu przerobiona w zachodnim humorze (koło Monty Pythona to nie stało, jak niektórzy tutaj uważają). Zabawny jest fakt, ze sądzisz ze jest to jakiś serial dla ludzi wybranych, z wysoka kultura i inteligencja, podczas jest to typowa mainstreamowa Netflixowa produkcja nakręcona po to i w taki sposób żeby rozśmieszyć 80% Polaków co pokazuje popularności i oceny - podczas wigilii towarzystwo 50+ bawiło sie przednio. Na Brauna i Korwina nie głosowałem, kompletnie druga strona kompasu, no i patrz - jak dla mnie film dalej słabiutki.

wriki1234

Tak, zgadzam się, wytrzymałam 18 minut tego serialu, gdyż polecali mi znajomi.Dla mnie żenujący humor, taki właśnie jak rubaszne żarty wujka .Kompletnie nie trafił do mnie, bardzo się dziwię tej zbiorowej fascynacji.

agnieszkaaa_5

Większość ludzi jest beznadziejna. Szczególnie Polacy to bezmózgi a to dlatego że wywodzą się z chłopa pańszczyźnianego. Jak hodujesz psa to tam szybko względnie rasa powstaje. To chłop pańszyzniany miał aż nadto czasu by powstała rasa ludzi głupich i poddańczych. Stąd takie umiłowanie socjalizmu i wiara, że państwo ma swoje pieniądze i je rozdaje. Wyższa szkoła otępienia.

ocenił(a) serial na 7
amazka

Po pierwsze to nie paradokument tylko mockument. Znaczna różnica. Rozumiem, że nie każdemu taka forma pasuje. "Niby akcja dzieje się w XVII wieku, a jednak rzeczywistość jest współczesna, co sprawia mało wiarygodne wrażenie". Tym to się trochę ośmieszyłeś. Nie oglądałeś nigdy Asteriksa i Obeliksa, albo Flintstonów, którzy świętują Boże Narodzenie?

McGyverPL

Autorowi chyba chodziło o to, że serial był przedstawiany jako pastiż na polską szlachtę, a w żaden sposób bohaterowie w nim przedstawieni nie mają nic wspólnego z polską szlachtą, podobnie jak Rzymianie z Asterixa z Rzymianami (bo przeciez to okładanie przez Francuzów Włochów, a nie starożytnych).

ocenił(a) serial na 5
McGyverPL

Po pierwsze, co ma Asterix i Obeliks, czy Flinstonowie do tego filmu? To są bajki zupełnie S-F, z np. kamiennymi telewizorami w jaskiniach. Tutaj mieliśmy zapowiedzi satyry na szlachtę. Środowisko epoki jest bardzo dokładnie odwzorowane w scenografii i kostiumach, a serial okazał się prostacką satyrą roztrząsającą dylematy korpo i eko rzeczywistości, a zamiast fabuły zaserwowano nam zbiór skeczy. Jednych taki dysonans śmieszy, innych nie, mnie to razi. Spodziewałem się polskiej Czarnej Żmiji, dostałem the office pl w błocie i barokowych strojach.

ocenił(a) serial na 1
McGyverPL

Jezuniu to my o filmach na takim poziomie????

ocenił(a) serial na 5
amazka

Dokładnie suchar za sucharem, strasznie przaśne widowisko. Początkowo myślałem że twórcy może przeczytali książkę Pańszczyzna Janickiego, ale po obejrzeniu kolejnych odcinków stwierdzam że raczej nie, bo jada jednak na mitach w najlepsze, tylko nie w bogoojczyźnianym wydaniu.

ocenił(a) serial na 5
amazka

100% moje podsumowanie tego serialu.

ocenił(a) serial na 4
amazka

Humor dla pokolenia Z, które śmieje się z z rodziców boomerów śmiejących się z kaberetów... o ironio

amazka

Podepnę się z moimi wrażeniami po 3 odcinkach. Pierwsze dwa odcinki były obiecujące. Nawet się zaśmiałam kilka razy. W trzecim zaczęło się psuć, żarty wydały mi się wymuszone, wątek seksualny pomiędzy matkami podobnie. Zabieram się do czwartego, ale już mniej chętnie. Byłoby świetnie zrobić serial z dystansem o naszych przywarach (każdy naród ma i wady i zalety), ale przyrównywanie go do The Office i Monty Pythona (jestem fanką) jest sporym nadużyciem. To moje subiektywne odczucia.

amazka

Uważaj, bo oskarżą Cię o kijek w tyłku XD

ocenił(a) serial na 6
amazka

Również nie przekonał mnie ten serial. Przede wszystkim prawie wcale mnie nie śmieszył. Obawiam się, że niektórych kontekstów nie zrozumiałam. Ale niektóre zrozumiałam. Wielu moich znajomych serial zachwycił humorem. A ja nie rozumiem…

amazka

Bardzo delikatnie to ująłeś. Zgadzam się w 100 %, przereklamowany gniot i humor wyjątkowo niskich lotów. Zastanawiałem się dlaczego ten serial tak bawi prostaków, sądziłem jednak że może po prostu jest dobry. Obejrzałem dwa odcinki i z żalem stwierdzam że humor jest mniej więcej na poziomie komedii "Polityka". Nie wiem jak dalej, ale dwa pierwsze odcinki to i wodorosty.

ocenił(a) serial na 9
Tomasz_Piatek_filmweb

A spróbowałeś dojrzeć, co się kryje pod tym humorem?

ocenił(a) serial na 1
amazka

Zgadzam się, za każdym razem Topa pokazuje: "widzu, śmiej się". Januszowanie z wiejskiego wesela

amazka

Jak dla mnie? No cóż mało zabawne

ocenił(a) serial na 10
amazka

Na tym polega dowcip całego tego serialu że współczesność została
"wklecona" w 1670. A 3 odcinek uważa za najgorszy w całym serialu i zwątpiłem żeby później bawić się wyśmienicie.

ocenił(a) serial na 10
amazka

Gratuluję dretwoty

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones