PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=87947}
6,6 110 993
oceny
6,6 10 1 110993
6,4 10
ocen krytyków
Świat według Kiepskich
powrót do forum serialu Świat według Kiepskich

Ten serial to już nie to samo za Okiła Khamidowa . Oglądam go cały czas mimo że poziom odcinków spadł i jest wiele nowych postaci które zupełnie nie śmieszą i nie nadają się jako postacie komediowe . Na pewno rozwój postaci także stanął w miejscu jak Ferdek Kiepski czy także postacie Boczka czy Paździocha . Cały czas te same teksty przez większość sezonów typu że Boczek nie ma prawa się załatwiać w toalecie bo to nie jego piętro , dla Ferdka nie ma w tym kraju pracy dla ludzi z jego wykształceniem , w pośredniaku byłeś ? , Helena mam zawał , pan jeszcze wielu rzeczy o mnie nie wiesz. Odkąd pojawiły się postacie Badury , Andrzeja Kozłowskiego prezesa , Jolanty Pupci , Kopcińskiego serial stawał się coraz mniej zabawny a nawet większość scen nie była zabawna jak za pana Okiła . Oglądałem jak było od odc z Patrickiem Yoką jako reżyserem i mówię sobie że co tam ma być śmieszne ? Było wiele sytuacji na pewno ciekawych jak różne parodie zachowania ludzkiego czy sytuacji w państwie albo wyśmiewanie ludzkich przyzwyczajeń i parodie gwiazd telewizji czy sytuacji politycznej .Nawet były odcinki gdzie były parodie seriali czy gwiazd programów rozrywkowych ale serial od odc 300 tak do teraz był coraz bardziej słabszy .Serialu nie podniosło nawet na nogi pojawienie się Waldka Kiepskiego którego postać nie była już taka zabawna jak za Okiła był coraz bardziej nudny i monotonny . Do tego bardziej budził i budzi politowanie jak się na niego patrzy . Co dalej nowe postacie która by nie pojawiła się jak Mikołaj Kopernik w sezonie z roku 2017 to ma być śmieszna i zabawna postać ? Moim zdaniem ta postać jest nudna w ogóle nie śmieszy jego mimika czy gesty jest dołujący raczej tak samo jak syn Mariana Paździocha . W którym momencie syn Mariana Janusz był zabawny albo jego gesty czy jakieś wypowiedzi w serialu ? Na pewno coraz mniej zabawny jest nawet sam prezes Kozłowski i jego postać która także stanęła w miejscu i nie rozwija się od 2011 roku bodajże . Non stop te same zachowania jego postaci i jego podejście do sytuacji . Co jeszcze nudna postać Malinowskiej gdzie też raczej nie bawi a jest przeciętna . Co do postaci spodobała się mnie postać Kopcińskiego nawet zabawny był starszy pan ale niestety nie ma go już bo aktor odszedł na tamten świat . Co do serialu na pewno świetną postacią i tutaj będę bronił jej jest Jolanta Pupcia tutaj już nawet lepsza od Waldka który stał się nudny i nawet bardziej tylko poddany swojej żonie . Co do Jolaśki bardziej charakterystyczna postać jej gdzie nawet mnie już bardziej ciekawi niż jakiś tam bezdomny Badura . Co do Jolaśki jej dziecinne zachowania gdzie ciągle chce czegoś i ciągle tylko musi narzekać na Waldka nawet mnie to bardziej interesuje . Co do innych postaci na pewno postacie które odgrywa pan Krzysztof Dracz są świetnie wykreowane w serialu . Co jeszcze pani Rakowska też świetnie radzi sobie jako prezenterka w tym serialu . Co dalej w dawniejszych odcinkach kto mnie raczej nudził pamiętam że tak samo nudny był Ziemowit którego postać na szczęście dano tylko w pięciu odcinkach serialu . Co jeszcze na pewno brakuje mnie Edzia listonosza głównie jego wierszy które najlepiej ubarwiały ten serial . Co dalej na pewno brakuje też dobrych postaci jak Rozalia chociaż nie zawsze jej postać była ciekawa ale jednak lepsza od tych nowych . Co jeszcze na pewno mnie denerwuje że te postacie są ciągle takie same . Marian ciągle tylko miał zawał jak wynikła sytuacja kłopotliwa gdzie miał problem jakiś i wpadł w tarapaty , co jeszcze Boczek tylko ciągle coś je albo zajmuje ubikację i ciągle tylko ma ten sam iloraz inteligencji . Na pewno było kilka odcinków gdzie można było dowiedzieć się więcej o danej postaci ale raczej sama osobowość postaci się nie zmieniała . Ta sama Helena która jest agresywna wobec swojego męża która tak nim poniewiera nie ma litości dla niego . Ale i Marian który najchętniej by jej się pozbył i chciałby uwolnić się od niej raz na zawsze . To taka równia pochyła gdzie mamy Mariana który z łatwością donosi na sąsiadów ciągle wzywa policję na Ferdka i ciągle chodzi na bazar . Co jeszcze na pewno nowym faktem była młodość Mariana to że ma syna który jak wspomniałem zupełnie nie jest zabawną postacią a raczej nudną wręcz niepotrzebną w scenariuszu . Już bardziej zabawne jest gadanie Jolaśki jak robi żarty z Waldka i nagrywa to na swojego bloga . Albo nawet postać Mariolki która ciągle ukrywa się przed Kopernikiem albo ciągle coś by zjadła lub kiedyś tylko chodziła na imprezki albo kłóciła się bo rodzina woli od niej Waldka . Co do postaci Ferdka ten sam nierób który spędza życie na niczym istotnym . Ciągle krytykuje innych dobry jest kiedy ktoś przyjdzie do niego z flaszką alkoholu . To lubię w tym serialu jak to pokazują jak dobry jest dla kogoś jak pokaże mu flaszkę to wtedy proszę zapraszam do środka . Albo ta jego dwulicowość zresztą to samo mamy u Mariana czy Arnolda . Boczek przeważnie non stop jest krytykowany przez Ferdka w ciągu całej serii . Przeważnie chodzi o to że korzysta z toalety nie na swoim piętrze . No ale ile sezonów można oglądać ten sam motyw ? Był odcinek jeden Wrota piekieł gdzie ten motyw toalety i jej problemu wyjaśniono . Co jeszcze na pewno był motyw z tym że Boczek notorycznie lubi kłamać albo że jest wszechobecny lub lubi podlizywać się sąsiadom . Na pewno były motywy że Boczek nie jest zainteresowany życiem intymnym chociaż w innym odcinku był znowuż . Albo że zna rodzinę Jolaśki bo pochodzi z jej stron co ona . Były motywy na pewno z Boczkiem gdzie nie umiał tańczyć i te jego upodobanie do baletu mongolskiego gdzie przez kilkadziesiąt odcinków spieszył się oglądać te widowisko w tvp . Co dalej do Boczka przeważnie zawsze jest ten sam motyw że lubi wyjadać z lodówki każdemu jak tylko przyszedł do niego to zaraz musiał częstować się kiełbasą czy nawet paluszkami . No ale to samo mamy z Jolaśką która ciągle by z Waldkiem przychodziła do domu teściów zabierając co popadnie z ich lodówki . Ten motyw też może być nudny gdzie ciągle płacze jak małe dziecko jak nie dostanie tego czego chce albo kłóci się z Waldkiem bo nie spełnia jej oczekiwań . Jednak jej postać jest na pewno ciekawsza od takiego Badury który raczej nadrabia wiedzą życiową i filozofowaniem na śmietniku . Co dalej na pewno też postacie które są złomiarzami nie są zabawne . Henryk Gołębiewski który odgrywa rolę Bociana nie jest za bardzo jego postać zabawna a tym bardziej nie wnosi nic do serialu jego mimika . Jak już wspomniałem strzałem w plecy było dodanie Mikołaja Kopernika czy syna Mariana Janusza . To samo nowy chłopak Mariolki moim zdaniem nie będzie to postać też ciekawa ani jakaś z zachowaniem komicznym . Już trzy odcinki z nim serii ostatniej z 2019 roku pokazały że ten chłopak Mariolki jest nudny tak jak syn Mariana . Na pewno serial nie ratuje też postać Kozłowskiego gdzie też ciągle tylko tyle co wykorzystuje Ferdka do swoich inwestycji biznesowych albo ciągle robi kampanię i coś obiecuje i tak non stop przez 15 sezonów . Kozłowski nie jest postacią na pewno w żaden sposób komiczną no może wyjątki są że jest kobieciarzem i lubi młode panienki ale czy takich samych upodobań nie było też w niektórych momentach z Marianem Paździochem ? Na pewno też Marian lubił młode dziewczyny podrywać .Co dalej moim zdaniem też jak wspomniałem serial jako tako jeszcze był dobry jak pojawił się pan Kopciński nie wiem co sprawiało że jego postać nawet mnie rozbawiła bardziej od Malinowskiej za ladą . No bo pani sklepowa była przeważnie nudna i jej dialogi z klientem pozostawiały wiele do życzenia . Na pewno twórcy serialu dają postaci do czołówki nowej które nie są w żaden sposób zabawne ale męczą swoim zachowaniem . Sama Halinka też raczej nie zmieniła się pisząc książkę o swoim życiu z Ferdkiem albo tym że sprawdzała album ze zdjęciami ze ślubu . Raczej może nawet z ciekawszych odcinków są te z elementami jakby z horroru czy fantastyki gdzie mamy jakieś postacie zjaw czy kosmitów jakieś upiory i widziadła za światów . Akurat odcinki gdzieś od 2011 gdzie pojawiła się Jolanta były by lepsze gdyby tam nie chodziło bardziej o ukazanie tylko jakiś problemów społeczeństwa i naszych postępowań międzyludzkich . Bo serial dobrze ukazuje to bycie fałszywym czy wrednym albo dwulicowym i zakłamanym . Czy też tylko dążenie do czegoś kosztem innych lub te życie sąsiedzkie lub problemy rodzinne gdzie jedno wykorzystuje drugie i ciągle żeruje na nim . Na pewno to jest tam dobrze ukazane te raz bycie miłym bo pan Marian przyjdzie za flaszką a za moment już może iść do siebie bo wypito całą flaszkę . Na pewno tam są te zachowania polityczne ukazane czy też wyśmiewanie tzw . celebrytów chociaż też nie było to zabawne jak pokazano odc typu Kożuchowska czy Gdzie jest Karolak? Na pewno te odc gdzie mamy jakieś fantastyczne zjawiska też nie są śmieszne typu Baba Jaga albo Poltergeist czy Kocidło albo Lala i Upiór . Może jedynie coś parodiują i na pewno wyśmiewają jakieś tam zachowania z filmów grozy tak samo jak odcinki gdzie mamy kosmitów . Serial tyka się wszystkiego mamy i parodie Magdy Gessler nawet dwa razy była parodiowana , co jeszcze mamy parodie z dawnych sezonów na pewno Kuby Wojewódzkiego programu jeden odc był o tym . Wspomnę jeszcze stare sezony na pewno w starych seriach bardziej lepsza była gra aktorska nawet aktorów drugoplanowych jak Krzysztof Kieresznowski . Nawet Henryk Gołębiewski był lepszy w starych sezonach jako kolega szkolny Ferdka . No i co jeszcze Wujek Władek nawet był dobrą postacią chociaż moim zdaniem jednak też nie był do końca zabawny . Kiedyś odc wystarczyło na tym że Ferdek miał pomysła i już była dobra zabawa. Potem było bardziej na życiu społeczeństwa albo na tym postawione że parodiowano zachowania sąsiedzkie czy życie polityczne lub jakieś zachowania rodzinne . Na pewno będzie brakować mnie postaci Arnolda Boczka i Mariana Paździocha . Sama postać Mariana gdzieś do lat 2012 jeszcze była ciekawa bo potem coraz mniej już było coś ciekawego w relacjach sąsiedzkich Mariana i Ferdka gdzie już nawet mniej się kłócili ze sobą . Chociaż zawsze mnie jednak bawiło to sytuacje gdzie był taki wredny że ciągle podglądał co się dzieje u Ferdka i kradł mu jego pomysł na biznes albo na bycie sławnym w tvp . No na pewno ta postać za Okiła była dobrze wykreowana potem za pana Yoki było coraz gorzej . Co jeszcze dobrze mogę powiedzieć to na pewno ważne są odcinki które ukazują w jakiś sposób daną postać jak Marian i jego stosunek do matki gdzie obiecał jej zostać księdzem ale słowa nie dotrzymał , dalej Marian który upodabnia się do życia dzikiego kota albo do małpy i udaje nierozumnego . Marian i jego podejście do ludzi gdzie ciągle podsłuchuje było raczej do końca tym samym . Na pewno też ogólnie podejście twórców do serialu gdzie trzej sąsiedzi i nie tylko ich trójka spotyka się przed toaletą na korytarzu prowadząc rozmowy . Na pewno też ważnym momentem w serialu była w początkowej serii postać pana Boryska który jednak był mniej zabawny od postaci Kopcińskiego który był bardziej zgryźliwy i mniej przyjemny . Co do innych postaci z dawna wspomnę jeszcze znowu pana Edzia który swoim wierszem zawsze bawił jak przyszedł tylko do Ferdka i zaczął coś już od progu tam mówić poetycko . No ale serial zmienił się i tak samo postacie nowe raczej dodały tylko tego że coraz mniej się człowiek śmiał podczas oglądania . Mimo tego że serial podupadał od gdzieś roku 2008 2009 ciągle oglądało się nowe sezony . Moim zdaniem serial nie ratuje ciągle to samo zachowanie Ferdka czy Haliny no i Waldek który już całkiem jest takim kapciem że żal patrzeć jak go owinęła ta Jolanta wokoło palca i zrobił się taki słodki picuś glancuś co tylko robi co mu żona rozkaże . Na pewno też nudną postacią jest żona Kozłowskiego która może być tym samym szeregu co Jolanta i Helena . No i na pewno raczej też nie powie nic zabawnego ani nie ma mimiki takiej by nawet coś rozbawić . Tak więc z ról takich naprawdę dobrych mogę dać piątkę na pewno dla pana Krzysztofa Dracza ten pan jest urodzony dla seriali komediowych i dla ról komicznych . Gestykulacja mimika jego to już plus dla serialu który podupadł już dawno temu . Na pewno brakuje też mnie pana Krzysztofa Ibisza który już prawie w ogóle nie pojawia się w serialu epizodycznie nawet a jego pojawienia zawsze były dobre. Co jeszcze już wspominałem o pani Rakowskiej która dzięki głosu Konieczki z włatcy móch także stała się charakterystyczną postacią. Jej postać jest na pewno świetna jako epizodyczna . Co jeszcze na pewno w nowym sezonie jak zabraknie Mariana Paździocha a zastąpi go jego syn który jest nudny i gra tak że raczej to komedią nazwać nie można będzie to gwóźdź do trumny dla Kiepskich . Tak samo jak to że mamy wspomnę jeszcze raz nudny związek Mariolki z jakimś tam chłopakiem o naukowym usposobieniu. Czy Helena da radę sama podnieść poziom ? No cóż na pewno nie będzie zmiany gdy będzie tylko każdemu chciała rozbić głowę młotkiem albo ganiała za kimś wściekła z czajnikiem wrzącym bo jej zakłóca spokój . No cóż serial dla mnie dobry był gdzieś do końca 297 odc . Potem mamy już pana Yoke który robi z niego sieczkę i serial dobry staje się serialem coraz bardziej mdłym . Na pewno też już odpadnięcie Boczka zaważy na nim że poziom podupadnie na pewno .

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones