PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=87947}
6,6 110 995
ocen
6,6 10 1 110995
6,4 10
ocen krytyków
Świat według Kiepskich
powrót do forum serialu Świat według Kiepskich

Dla mnie takim punktem granicznym był powrót Waldusia, a tym samym pojawienie się jednej z najgorszych postaci Jolasi. Wtedy już klimat serialu coraz bardziej schodził na psy. Owszem, zdarzały się odcinki w stylu tych starych w których to Ferdek, Boczek oraz Paździoch grali pierwsze skrzypce, a prymitywna Jolasia i irytujący Walduś się nie pojawiali, ale to była raczej mniejszość. Poza tym poziom humoru również zleciał. Starano się postawić na tzw. ambitny humor, ale był on raczej żałosny i nieśmieszny, w stylu Szopki Noworocznej. Irytował mnie również ten cały prezes Kozłowski, który wyglądał jakby prowadził jakąś kampanię społeczną: "Trzeba chodzić na wybory! Trzeba głosować!".

Kolejnym takim punktem krytycznym po którym "Świat wg Kiepskich" stracił rację bytu była śmierć Ryszarda Kotysa i Dariusza Gnatowskiego. Ich postacie były filarami serialu. Już w tych ostatnich odcinkach z udziałem pana Ryszarda przykro było na niego patrzeć, widać już było, że jest ciężko chory. Dlatego też dobrze, że ten serial dobiegł końca. Szkoda, że bez jakiegoś pożegnalnego odcinka, może jeszcze jakiś powstanie złożony z archiwalnych materiałów, podsumowujący te ponad 20 lat "życia" serialu.

sebogothic

Dla mnie znacznie wcześniej ,powinni skończyć po ostatnim sezonie Okiła, po odcinku 282, albo ewentualnie po pierwszym sezonie Yoki

ocenił(a) serial na 6
sebogothic

Moim zdaniem serial skończył się wtedy, gdy Ferdek z kreatywnego lenia-oportunisty stał się wiecznie marudzącym dziadem z depresją.

To był idealny dowód tego, że Polsat kompletnie nie rozumiał, dlaczego widzowie w ogóle polubili ten serial. Albo rozumiał, tyle że "w drugą stronę".

ocenił(a) serial na 8
de_dust2

Sezon 26 ostatni który dało się oglądać.

ocenił(a) serial na 10
sebogothic

Odc 353, sezon 17. Choć potem też zdarzały się dobre odcinki, ale dużo rzadziej.

A najlepiej byłoby zakończyć serial na odcinku 221 - Kinematograf, w którego końcówce Ferdek dowiaduje się, że zostanie dziadkiem

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones