PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=87947}
6,6 110 995
ocen
6,6 10 1 110995
6,4 10
ocen krytyków
Świat według Kiepskich
powrót do forum serialu Świat według Kiepskich

teraz trochę bardzie politykują i umoralniają, ale i tak fajnie się ogląda

ocenił(a) serial na 10
Andrzejcoolziomek

Fajnie, ze po zmianie reżysera odcinki wciąż są fajne. Dzisiaj był świetny, chodziło o wiek Halinki - super

Koper_Zielona

Czy ktoś widział zdjęcia Renaty Kełbiowskiej (Traskowskiej)- kostiumografa z serialu; bo poza rolą epizodyczną w odcinku pt. "Śnięta królewna", to nie ma, nawet zdjęcia. Jeśli ktoś natrafi to proszę o przesłanie w formie linku. Z góry dzięki

ocenił(a) serial na 10
royal12

Widziałem z nią wywiad, fajna, a do tego GENIALNA!

Koper_Zielona

podaj link lub jakieś zdjęcie z treścią wywiadu

ocenił(a) serial na 10
royal12

To było w telewizji, ogólnie program o Kiepskich, Halincia mówiła, że nosi cały czas ten sam szlafrok i ze pewnie kiedyś na aukcji będzie to niezły rarytas, i tam był też wywiad z tą fajną panią

ocenił(a) serial na 6
Koper_Zielona

http://www.filmweb.pl/serial/%C5%9Awiat+wed%C5%82ug+Kiepskich-1999-87947/discuss ion/%C5%9Awiat+Wed%C5%82ug+Kiepskich+to+dzie%C5%82o+szatana,2763164 witam, to moja opinia o serialu

ocenił(a) serial na 10
Krytykancki

Ja rozumiem, co chcesz przekazać, ale powiedzmy szczerze - jak ktoś nie lubi pić, to ten serial go do tego nie przyciągnie. Ja mało piję, i patrze na to z przymrużeniem oka. To w końcu satyra. W wielu filmach propaguje się mordowanie, ale ilość zabójstw utrzymuje się na podobnym poziomie

ocenił(a) serial na 10
Koper_Zielona

Witaj! Jakby co jakiś czas temu założyłem temat na tym forum, na który nikt mi nie odpowiedział. Dlatego też postanowiłem spytać kogoś w innym temacie, by poznać opinie innych użytkowników tej strony. A mianowicie temat dotyczył tego że Pan Bohdan Smoleń niestety już nie powróci do tego serialu, a wielu ludzi twierdzi że serial się wypalił i należy go zakończyć, moja opinia jest inna. Chciałbym żeby do serialu zaangażowano Gracjana Roztockiego jako nowego listonosza w zastępstwie za Pana Bohdana Smolenia, tłumacząc że Edzio przeszedł na emeryture, jeśli chcesz wiedzieć więcej to przeczytaj temat który wcześniej napisałem, po prostu uważam że Gracjan ożywiłby ten serial na nowo. Co o tym myślisz?

ocenił(a) serial na 10
lol_24

Bogdana bardzo szkoda, ale niestety nie kojarzę osoby Gracjana, więc trudno mi się w tej kwestii wypowiedzieć

ocenił(a) serial na 10
Koper_Zielona

Mam rade dla autora tego tematu żeby przestał ćpać bo chyba mu sie na mòzg coś żuciło żeby nie widzeć jak tragiczny jest to niby serial a ta Jolasia pożal sie boże razem z waldiek i kozłowskim zniszczyli ten serial i

michalj_00

Do 2004r. ten serial miał to coś, weselszy klimat, ciekawe pomysły, a i teksty były bardziej ambitne. Teraz jak czasami na to popatrzę przez przypadek, to jestem zażenowany. Teksty tak płytkie i oparte w głównej mierze na wulgaryzmach, niepotrzebnych krzykach, że jestem w szoku, że jeszcze jest na tyle duża rzesza fanów, że nagrywają ten serial. Z większości postaci zrobili idiotów do eNtej potęgi, a Boczek to już dramat, czasami odnoszę wrażenie, że małpy w zoo są bardziej błyskotliwe. Powrót Waldusia i tej jego dziuni to nieporozumienie, to nie ten sam cycu...

ocenił(a) serial na 10
Majki93

Bardziej życiowe niż te nowe stare odcinki nie były. Ambitniejsze? też nie. Były czasem żenujące, ale śmieszne. Lubię i stare i nowe, ale nowe chyba nawet bardziej. Te matki z nosami w smartfonach, Tadzik "w czym mogę pomóc", Jolancie czyli zarozumiała kretynka jakich pełno itp itd są genialną satyrą obecnej rzeczywistości

ocenił(a) serial na 10
michalj_00

Nie lubisz to nie oglądaj. Ja UWIELBIAM i co? Jakiś problem? Przeszkadza ci, że sobie w domu oglądam?

ocenił(a) serial na 7
Koper_Zielona

no widze ze chyba za duzo memów z co jakiś problem
no albo za duzo używanie na tego na codzień xd

ocenił(a) serial na 10
zrodlana_woda

A mógłbyś jakoś uściślić wypowiedź, bo trudno załapać o co chodzi

ocenił(a) serial na 6
Koper_Zielona

Zgadzam się z przedmówcami i uważam, że ten serial powinien być dawno zakończony. Ileż można to ciągnąć. Ale oczywiście Terentiew go chyba kocha tak samo jak Ty i będzie go chyba do końca świata trzymać na antenie. Chyba, że wcześniej odejdzie. Jakoś Miodowe lata, które w moim odczuciu są trochę lepsze niż ŚwK potrafili zakończyć. A Kiepskich nie potrafią.
Dla mnie Kiepscy skończyli się jak odszedł Okił a przyszedł Yoka, który całkowicie zepsuł ten serial, zwłaszcza wprowadzając postać Jolanci, żony Kozłowskiego i Badury i innych meneli. Choć może to też wina scenarzystów.

ocenił(a) serial na 10
Pablo99_2

To od momentu w którym wg Ciebie powinien być zakończony nie powinieneś oglądać. Ktoś Cię zmuszał? Dla mnie mogą go robić do końca mojego życia i ja będę ogladal choć bez Rysia i Darkato juz nigdy nie będzie to samo

ocenił(a) serial na 6
Koper_Zielona

ŚwK nie oglądam już od dawna, a oglądałem parę tych nowych odcinków z ciekawości i stwierdzam, że po prostu są słabe i nieśmieszne i coraz bardziej naciągane.
Do tego jak widzę co chwilę na ekranie postać Jolanci, Waldka (wolałem go w starych sezonach) po powrocie z Ameryki, Badurę i Fokę to nie chce mi się oglądać odcinka do końca.
Nawet Ferdek to zupełnie inna postać niż ta że starych odcinków. W tych nowych tylko zrzędzi, narzeka i wszystko mu przeszkadza.
Tak samo jak Badura też tam jest niepotrzebny. Do tego ciągle są greenboxy. Od kiedy reżyserię wziął Yoka serial zszedł na psy. Najlepsze odcinki to te za Okiła.
Ja jak chce obejrzeć Kiepskich to wybieram tylko odcinki Okiła i te od ok. 200 do 300 to były złote odcinki.
Mogą być też te z lat 2000-2004.

Koper_Zielona

Lubiłam stare odcinki, ale tak od 2009 r. jakość zaczęła mocno spadać, a jak się pojawiła Jolaśka w 2011 r. to już w ogóle masakra. Od tego czasu częściej nie da się patrzeć na ten serial niż śmiać z niego. Stare odcinki znam na pamięć, a nowych często nie pamiętałam zaraz po obejrzeniu. Nie znam 3/4 tytułów nowych odcinków i nie potrafię powiedzieć o czym były.

ocenił(a) serial na 10
SaraDickinson

Ha porównując nowe do czasu pisania przez Sobiszeeskich widzę lekki prymitywizm starych. Ale tez je lubię.

ocenił(a) serial na 10
Koper_Zielona

Niektóre odcinki z pierwszego okresu serialu, nakręcone ewidentnie tylko dla zgrywu spokojnie można by usunąć - bez szkody dla produkcji. Jednak prymitywizm - FORMY - był uzasadniony tematyką serialu (niziny społeczne i ich dysfunkcyjność) oraz tym, co on piętnował (narodowe cechy, które trudno nazwać walorami). Mimo tego ogólny klimat był pozytywny i wówczas nawet to, co się w Kiepskich powtarzało nie stwarzało wrażenia wtórności, nienaturalności i nie przynosiło znudzenia.

Jednak faktyczny prymitywizm - TREŚCI - zaczął się niedługo po zmianie reżysera i pomysłu na dalszy ciąg. A właściwie to po skończeniu się pomysłów.
Tzn. niby one były, ale niewiele z nich wynikało, a już na pewno nie rzekomy "wyższy poziom" - największy mit wciskany przez apologetów tego, co zrobiono ze ŚwK za kadencji reżyserskiej Yoki.

ocenił(a) serial na 9
jan_niezbedny0

Jak nazywa sie odcinek , ktory teraz czesto krazy w Internecie, gdzie odchodzi prezes Telewizji Pulicznej?

ocenił(a) serial na 10
adamjr

Nie pomogę, bo to już czasy kiedy serial zszedł na psy i nie oglądałem.
Trzeba poszukać, na wikipedii jest chyba spis odcinków z tytułami i krótkim opisem.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones