PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=87947}
6,6 111 057
ocen
6,6 10 1 111057
6,4 10
ocen krytyków
Świat według Kiepskich
powrót do forum serialu Świat według Kiepskich

Który serial jest lepszy? Dla mnie oby dwa są świetne.

użytkownik usunięty
Wujek_John

Zakładanie takich tematów powoduje zazwyczaj niemałe zamieszanie na Filmwebie. Zaraz mogą się zjawić fanatycy zarówno jednego jak i drugiego serialu, każdy będzie uważał swój serial za najlepszy i będzie się trzymał swojego zdania do tego stopnia iż będzie rzucał wulgaryzmy w stronę fanów drugiego serialu. Takie przypadki się już zdarzały i naprawdę duża część użytkowników ma już dość kłótni o takie typu głupstwa.

Pozdrawiam.

ocenił(a) serial na 8

Ale na niektórych tematach wcale nie ma kłótni. Wierzę, że i tu również takie rzeczy tego typu się nie wydarzą.

ocenił(a) serial na 8
Wujek_John

Oczywiście to było do Floyda The Barbera :)

użytkownik usunięty
Wujek_John

Widzę, że jest spokojnie :)

Mimo iż lubię oby dwa seriale to jednak oddaję głos na Kiepskich. Uwielbiam komedie absurdalne, pokazujące rzeczywistość i tacy są Kiepscy.

użytkownik usunięty

Ja także lubię oba seriale ale jednak trochę bardziej podobają mi się Miodowe Lata.

Wujek_John

Obydwa

Kiepscy byli dobrzy do 2008 roku ,te początkowe odcinki były najlepsze


Co do Miodowych to uważam ze to był najlepszy sitcom Pl w tv Polsat (nielicząc slabszych epozodów z Kasią Żak niektórych).

Wujek_John

Mnie to się najbardziej podobają Kiepscy, szczególnie te stare odcinki z babką i Waldusiem.

Wujek_John

ja najbardziej lubie daleko od noszy, a kiepscy to moze tylko kilka smiesznych odcinkow, reszta taka dsobie

reaster

SWK to porażka!!!!!!!!!!niewiem kto to ogląda.chyba pomyleńcy.Miodowe lata sa poprostu lepsze.;];];]chociaż i tak najlepszy jest skazany na śmierć i oczywiście ŚWB

ocenił(a) serial na 8
Wujek_John

Oba seriale dobre,ale mi bardziej do gustu przypadły miodowe lata.

ocenił(a) serial na 8
Wujek_John

Nie ma porównania, oczywiście ŚWK.
Zwłaszcza wczesniejsze odcinki. To, jak szybko autorzy reagowali na nowe sytuacje wokół nas, na durne reklamy margaryny na przykład.
A mój ulubiony odcinek - kiedy Kiepski rozwiązywał zagadkę kryminalną (kto napadł na Pażdziocha) z pomocą dzielnego Waldsona. ;)
Może niektóre odcinki zawodzą, ale ogólnie pomysłowy i nieprzesłodzony serial.

Wujek_John

Dla mnie zdecydowanie Miodowe Lata. ;)
Kiepscy jakoś mnie nie bawią...

ocenił(a) serial na 8
H2SO4

Oba bardzo lubie ale chba bardziej Kiepskich.

ocenił(a) serial na 9
xxKasiurkaxx

Kiepscy

Wujek_John

Zdecydowanie Kiepscy.
Miodowe lata też bardzo lubię.

użytkownik usunięty
maxior

KIEPSCY!!!! miodowe to shit

Wujek_John

Zależy czy "nowi" czy "starzy" Kiepscy.

ocenił(a) serial na 10
raffi1510

Ogólnie rzecz biorąc lepsze są miodowe lata, także za to że nagrywane były na żywo z udziałem publiczności a to pokazuje ogromny kunszt aktorów, jednak w Kiepskich szczególnie w tych nowszych od 2006-07 (może już wcześniej) są poruszane naprawdę poważne i różnorodne tematy o problematyce politycznej, społecznej, egzystencjonalnej.
Za całokształt maleńka przewaga Miodowych Lat, ale kilkanaście z tych "nowszych odcinków" Kiepskich (np "Kapeć", "pejzaż powyborczy", czy "Flaszka niedopitka") przebijają wszystkie komedie jakie widziałem.

Wujek_John

miodowe jata, to najlepszy serial

ocenił(a) serial na 7
Wujek_John

Zarówno Miodowe lata i Świat wg Kiepskich stracili dwóch aktorów którzy nadawali sens tym serialom. Mowa tu o Pilaszewskiej i Żukowskim. Miodowe lata z nową Aliną były śmieszniejsze niż ŚwK bez Waldusia dlatego wole sitcom o rodzinach Krawczyków i Norków.

ocenił(a) serial na 10
Wiencor

Brak Waldusia pozwolił rozbudować inne postacie.Walduś był zbyt "przesadzony", nie pasował by do nowych odcinków.

ocenił(a) serial na 10
Assurbanipall

ale walduś był najśmieszniejszy może i by nie pasował ale jak by go dali do jednego jubileuszowego odc to nic by się nie stało

Wujek_John

Oba seriale są bardzo dobre moim zdaniem, chociaż genralnie nigdy nie oglądałam ich regularnie. Ale jak wpadam czasem do pokoju w którym stoi telewizor i akurat zobaczę, że któryś z nich leci to przysiadam i już tak zostaję do końca:)

Natomiast jeśli chodzi o zmiany/odejścia aktorów to np. ja najwyraźniej zawsze trafiam na powtórki ŚWK, bo nie zauważyłam, że Waldusia nie ma, nie mogę więc tego komentować, bo ktoś już napisał, że Walduś nie pasowałby do nowych odcinków.
A jeśli chodzi o Miodowe Lata to tu akurat mam większe pojęcie i byłam oburzona gdy zmienili aktorkę grającą Alinę. Zdecydowanie lepsza w tej roli była pani Pilaszewska!

Tych takich nowych odcinków Miodowych Lat co się rodziny Krawczyków i Norków przeniosły do domu jednorodzinnego w ogóle nie zaliczam bo to jakieś nieporozumienie... To był ogromny spadek poziomu tego serialu i tego już nie chciałam oglądać.

Ostatecznie jednak maleńkim procencikiem wygrywa u mnie Świat według Kiepskich, bo jest tam cięty humor. To znaczy z jednej strony zgadzam się z tym, że porusza tematy tabu i tym przyciąga, a z drugiej strony jak to ktoś kiedyś ujął "jest tak głupi, że aż śmieszny" ;) - co i tak wychodzi na plus.

Wujek_John

Miodowe lata moim zdaniem :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones