PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10021340}

Świat oczami Cunk

Cunk on Earth
7,5 4 993
oceny
7,5 10 1 4993
7,4 7
ocen krytyków
Świat oczami Cunk
powrót do forum serialu Świat oczami Cunk

Nie można się dowiedzieć nic nowego, ani ciekawego o świecie, głupawa paniusia, której się wydaje, że jest Boratem w spódnicy zadaje kretyńskie pytania naukowcom, którzy z podziwu godnym spokojem i wyrozumiałością starają się na nie odpowiadać, Niestety, im dalej, tym pytania były nie tylko głupsze, ale też bardziej niesmaczne. Nie jest to ani ciekawe, ani dowcipne, raczej płaskie i durnowate. Szkoda czasu.

ocenił(a) serial na 9
eltoro10000

ale trzeba byc dziadem

zakew

Raczej babą...

ocenił(a) serial na 10
eltoro10000

Ale ty wiesz, że to jest parodia, czy to do Ciebie nie dotarło?

lisieckalaura15

Nie mów, serio?

ocenił(a) serial na 10
eltoro10000

No twój komentarz daje bardzo takie wrażenie...w sensie...na co liczyłaś, gdy to jest parodia - że nie będzie żartów, czy że dowiesz się czegoś ciekawego o świecie?

lisieckalaura15

Wspomniałem, że paniusia próbuje naśladować Borata, było więc chyba oczywiste, że wiem iż chodzi o robienie sobie żartów z ludzi. Po parodii (czy pastiszu) oczekuję dwóch rzeczy. Że będzie inteligentna, no i zabawna. Jeśli jest głupia, nieśmieszna, a na dodatek niesmaczna, sama nadaje się do sparodiowania. Nic ciekawego o świecie też się raczej z tego serialu dowiedzieć nie można.

ocenił(a) serial na 10
eltoro10000

To jest brytyjski humor. Jest bardzo specyficzny. Nie do każdego przemawia, ale na pewno nie jest to serial do dowiadywania się czegokolwiek o świecie. Co najwyżej o brytyjskiej kulturze. Odnoszę wrażenie, że ocenianie tego przez pryzmat swoich przekonań jest dużo bardziej małostkowe niż sam serial.

Aksandra

Serio? Czyżbyś potrafiła dokonywać ocen czegokolwiek z pominięciem pryzmatu własnych przekonań? W takim razie albo jesteś AI, albo nieco naiwna...

ocenił(a) serial na 10
Aksandra

A co jest specyficznego w tym humorze? Jest świetny, ale dlaczego akurat specyficzny?

ocenił(a) serial na 3
lisieckalaura15

jeśli to jest 10/10, to przy pierdnięciach i beknięciach pewnie ze śmiechu umierasz. współczuję poczucia humoru.

ocenił(a) serial na 10
damianwro

Byś się zdziwił, ale bardzo ciężko jest mnie rozśmieszyć, temu serialowi się udało i nie masz czego współczuć, bo moja ocena nie powinna cię w ogóle interesować XD Chyba, że masz za dużo wolnego czasu i naprawdę wolisz pożytkować go na dyskutowanie o tym, że gusta są różne. To z kim innym.

ocenił(a) serial na 10
damianwro

no a ja to jeszcze przy rzyganiu umieram ze śmiechu, nawet nie wiesz, jak sobie współczuję

eltoro10000

Mam bardzo podobne odczucia. Seria ta była raczej tworzona z zamysłem trafienia do nastolatków i to raczej takich w wieku gimnazjalnym. Bardzo szanuje Diane Morgan i to właśnie dla niej postanowiłem odtworzyć tą serię. Natomiast po pierwszym odc już wiem, ze dalej nie dotrwam.

cały zamysl tej parodii jest nawet ciekawy, bo uświadamia, ze wiekszość ludzi mysli podobnie jak głowna bohaterka. Natomiast sposób przekazu jest bardzo odpychający. Naukowcy którzy grają tutaj role oświeconych którzy muszą tłumaczyć otępiałemu społeczeństwu jak funkcjonuje świat. Ironia i satyra w tej serii totalnie do mnie nie trafia.

'Death to 2020, 2021' filmy ściśle powiązane z tą serią są zrobione znacznie lepiej. też są momentami przegięte, natomiast nie ma się poczucia niesmaku przez cały seans.

ocenił(a) serial na 8
eltoro10000

Nawiązanie do Brata moim zdaniem jest błędem, to zdecydowanie szkoła Monty Pythona, faktycznie oglądanie czasem boli ale jest to kwintesencja angielskiego humoru dla ludzi, którzy muszą być nieco masochistami żeby śmiać się z tego co innych doprowadza do rozpaczy. Np: " wkręcili się w krucjaty i organizowali je co roku"

7kota

Nie wiem, gdzie się tu dopatrzyłeś podobieństwa do Monty Pythona, to całkiem inny rodzaj humoru, o ile w przypadku tej pańci w ogóle można mówić o humorze. To raczej takie nieudolne naśladowanie Borata, z tą różnicą, że Borat był zabawny.

ocenił(a) serial na 8
eltoro10000

To dokładnie identyczny rodzaj humoru, typowy angielski humor, niestety wymaga pewnego poziomu wiedzy i inteligencji aby go dostrzec i docenić. Nie ma możliwości uzyskania choćby cienia uśmiechu bez pewnego poziomu wiedzy i bystrości ale dla tych wszystkich, którzy tego nie potrzebują jest właśnie Borat, prymitywny, prostacki, skomplikowany jak szpadel i tak samo elegancki. Dla mnie jednocześnie odrażający i godny największej pogardy. Chciałam go odzobaczyć. I zanim ktoś zacznie mi kompulsywnie odpisywać w stylu taniego trolla sugerując seksualne wyposzczenie, kompleksy z powodu nie posiadania MBA i inne fobie czy izmy to przede wszystkim informuję od razu, że nie zamierzam przez minimum 6 miesięcy wracać na to forum, więc nie przeczytam i nie będę szlochać z frustracji po obcowaniu z bryzgami hejtu, wczoraj oglądałam transmisję sejmu i potrzebuję detoxu od prymitywnego obrażania. Po drugie ta różnorodność środków wyrazu i różnorodność humoru to jedna z najbardziej cennych i wspaniałych rzeczy jaka istnieje w ramach szeroko pojętej X muzy i fantastycznie, że mamy taki szeroki wybór.
Nie chciałabym żyć w świecie, w którym istnieje tylko jeden rodzaj humoru a niestety seriale jak Absolutnie fantastyczne, Hotel Zacisze czy Pan wzywał milordzie nie dość że jest ich niewiele to są omijane przez streaming. Osobiście zachwyciła mnie Philomena, która do tej pory była mi dostępna tylko na YT i Instagramie, weszłam na to forum bo pomyślałam, że może znajdę tu miłośników podobnego humoru i polecą mi podobne mocumentary, np death 2020 ale ponownie zderzyłam się z ponura rzeczywistością i wielbicielami Borata. Mam nauczkę ale drugi raz tego błędu popełnię. A zupełnie poważnie czy nie lepiej popisać się wiedzą w przecież tak ogromnej dziedzinie, polecić fajny film czy serial, podzielić się pozytywnymi wrażeniami. Jeśli ci się nie podoba to mnie zupełnie nie interesuje dlaczego uważasz, że mnie również musi. Jakbym czytała transkrypt z Wiejskiej

7kota

Widziałem różne odmiany megalomanii, ale twój przypadek też jest ciekawy. Oby nie łączył się z poważniejszymi zaburzeniami psychicznymi...

ocenił(a) serial na 3
7kota

Jak chcesz inteligentnego angielskiego humoru, to obejrzyj sobie np. IT Crowd, Hotel Zacisze, Biuro czy Moją Rodzinkę (obok dziesiątek inny wartościowych pozycji). Cunk on Earth to czysta żenada.

ocenił(a) serial na 10
7kota

to polecam "Księgarnię Black Books", o ile jeszcze nie znasz

ocenił(a) serial na 3
eltoro10000

Dokładnie tak to wygląda. Żenująca pustka intelektualna, która chce być śmieszna.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones