PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=786525}
7,8 128 089
ocen
7,8 10 1 128089
7,3 31
ocen krytyków
Ślepnąc od świateł
powrót do forum serialu Ślepnąc od świateł

Petarda!

ocenił(a) serial na 10

Super serial, super zagrana rola Frycza

ocenił(a) serial na 9
Piter78

Zgadzam się :)
Siedzę od rana i oglądam.

ocenił(a) serial na 8
Piter78

Wszystkie role, nawet te najmniejsze, są znakomite. Aż szkoda, że niektóre postaci pojawiły się na bardzo krótko. Serial jest taki jak książka - intrygujący i irytujący jednocześnie. Męczący, ale trudno się oderwać. Obejrzałam całość od razu.

Rosa_Blanca_2

Mi jakos nie pasowala rola glownego bohatera. Widać ze chlopak grajacy kube mocno sie starał ale wg mnie nie dawal rady. Szczegolnie gra glosem szwankowala. Sztucznie troche

ocenił(a) serial na 5
yhagoro

To samo widzę, i słyszę. Moim zdaniem aktor wypada dobrze, kiedy nic nie mówi. W innych przypadkach nie daje rady. Bardzo to widać przy innych aktorach grających świetnie.

ocenił(a) serial na 9
WILUsiek

Bo to nie jest zawodowy aktor tylko naturszczyk...wg mnie jest ok, serial więcej niż ok, poziom światowy!

ocenił(a) serial na 5
Boomslang76

Acha, jak naturszczyk, to jest ok? No nie jest ok, jest blado i irytująco, za każdym razem kiedy się odzywa. I ten zakres min, dokładnie jedna. Równie dobrze mógłby zagrać pień.

WILUsiek

Mam dokładnie te same odczucia nawet chciałem je napisać, ale zostałem uprzedzony. Na początku jak zobaczyłem "pierwszy raz na ekranie zadebiutuje Kamil Nożyński" myślałem, że facet zagrał taką petardę, że trzeba o tym wspomnieć, ale chyba chodziło żeby nie oceniać go zbyt pochopnie bo jak zaczyna się wypowiadać cały czar pryska.

WILUsiek

Myślę że efekt miał być podobny do tego z "Drive".

ocenił(a) serial na 10
yhagoro

Nie zgadzam się, jak dla mnie wspaniały wybór. Czytałe/aś oryginał Żulczyka? Ja tak i wg mnie Nożyński genialnie oddał tę postać.

michal.2907

Czytalem oryginal. Zgadzam sie - fajnie oddal postac. Nie pasowal mi tylko glos :)

ocenił(a) serial na 10
yhagoro

może warto zmienić nagłośnienie albo parametry systemu :)

yhagoro

Głównym bohaterem był dla mnie Frycz. ; ) Rola Kuby miała taka być, czytałam wywiady, raperem jest i myślę, że wyszło dobrze. ; ))

ocenił(a) serial na 10
Shui

Nie jest raperem. Zbieżność nazwisk. Raper 'Dixon37' to Rafał Nożyński. W serialu gra Kamil Nożyński. W liku poniżej wywiad z nim:

http://rozrywka.dziennik.pl/seriale/artykuly/584051,kamil-nozynski-hbo-slepnac-o d-swiatel-serial-glowna-rola.html

michal.2907

Saful- czyli Nożyński rapuje z 'Dixon37'.
Tu wywiad u Rawicza:
https://youtu.be/BDvNzJhul8U
Pozdrawiam.

ocenił(a) serial na 9
michal.2907

Michał kiedy zobaczyłem pierwszy trailer i zerknąłem na Wiki (w celu potwierdzenia imienia), to też pomyślałem że to jakaś zbieżność/brat bliźniak Safula z Dixon37.
Ale potem zobaczyłem wpisy w mediach społecznościowych i jednak Kamil, to Saful z Dixon37. Więc z tym Rafałem to jakiś mały sabotaż. :>

https://www.instagram.com/teraz_saful/?hl=pl

ocenił(a) serial na 9
michal.2907

http://rozrywka.dziennik.pl/seriale/artykuly/584051,kamil-nozynski-hbo-slepnac-o d-swiatel-serial-glowna-rola.html

ocenił(a) serial na 10
michal.2907

Na Wikipedii jest błąd. Saful to Kamil Nożyński.

ocenił(a) serial na 10
sofitel

Sam się sugerowałem wiki. Niezły bałagan. Macie racje.

michal.2907

dixon 37 to grupa hip hopowa

ocenił(a) serial na 10
yhagoro

Super film. Główny bohater taki jak sobie można wyobrazic czytając książkę. Mi gra Kamila bardzo się podobała. Uważam, że sprostał zadaniu.

ocenił(a) serial na 10
yhagoro

Sądzę, że reżyser decyduje o grze aktora. Z wywiadów wynika ,ze tak postać miała wyglądać. Dla mnie ok

yhagoro

Podobnież Pazura wspomniał że chłopak grający Kubę - główny bohater po takim planie zdjęciowym miał lekkie problemy z dojściem do siebie... tak mocno wczuł się w rolę , że potem ciężko mu było wrócić do normalności.

yhagoro

Z tego co "zaznaczyłą" książka, Kuba był bez uczuciowy, i podobno brak akcentowania i tonacji miał to przekazać, tę nijakość wobec sytuacji i relacji zauważcie, że szczerość i uczuciowość płynęła przez kontakt smsowy

ocenił(a) serial na 10
yhagoro

Nie zgadzam się z tym że Kuba był zagrany źle - moim zdaniem wprost genialnie. Książki co prawda nie czytałem, ale to w jaki sposób się wypowiadał - jak żelbetonowy kloc - idealnie oddawało naturę tej postaci. Serial sam w sobie genialny - nie widziałem lepszej Polskiej produkcji w ciągu ostatnich 20 lat.

ocenił(a) serial na 10
Toffixxx

Koniecznie przeczytaj książkę,jest świetna!

ocenił(a) serial na 9
yhagoro

Nie chcę oceniać roli Nożyńskiego z tej perspektywy że nie jest zawodowcem a innych jako zawodowców. Ważne jest że rola jest przekonująca i nie muszę zastanawiać się nad warsztatem tylko skupić się na akcji.

Dla mnie męcząca była rola Cezarego Pazury, którego pewne maniery i gesty nie pozwoliły mi przez cały film odkleić go od poprzednich kreacji i ciągle widziałem na ekranie kogoś innego niż miał grać.

ocenił(a) serial na 9
Piter78

Zgadzam się . Najlepszy serial polskiego HBO . Nie to co przereklamowane Wataha czy jeszcze gorszy Pakt . Tylko mam problem z aktor Grającego Kubę dał radę czasami irytował jednak dlatego daje 9/10 Bo tak była by dycha

ocenił(a) serial na 8
michalkuc1993

Znakomitym, pierwszym polskim serialem HBO (chociaż opartym na tzw. formacie zagranicznym) jest ,,Bez tajemnic", ale jest to zupełnie inna kategoria. Tam najważniejsza jest rozmowa tocząca się między psychoterapeutą i jego pacjentami, a dialog stanowi właściwie jedyną podstawę weryfikacji umiejętności zawodowych aktorów, którzy pokazują w serialu profesjonalizm najwyższej próby. To pełne emocji rozmowy o istotnych ludzkich problemach, które wbijają widza (lubiącego filmy i seriale psychologiczne) w fotel. Chętnie się do tych rozmów wraca, czego nie mogę powiedzieć o ,,Ślepnąc od świateł", serialu efektownym pod względem aktorskim, wizualnym i muzycznym oraz zrobionym zgodnie z duchem powieści J. Żulczyka. Ale obejrzałam go raz i wystarczy. Podobnie jest z książką.

ocenił(a) serial na 9
Piter78

Wszyscy super dla mnie Chabior mistrzostwo. Kubuś słabo miejscami. Podobny do rumuńskiego W Cieniu. Też HBO. Polecam jak ktoś nie widział.

Piter78

Frycz i Więckiewicz są absolutnie genialni.

Piter78

Nie Frycz jeszcze nie sprostał Dariowi i raczej nie sprosta. Dario powinien być ucharakteryzowany jak ten Bubbles z chłopaków z baraków.

użytkownik usunięty
TCJ

Dario z audiobooka jest lepszy ale tego też polubiłem, a scenka w kibelku arcydzieło.

ocenił(a) serial na 10

Oprócz scenki w kibelku dodałbym jeszcze "monolog" Więckiewicza przy basenie:)

ocenił(a) serial na 9

Dario z audiobooka imho nie pasował do roli szefa mafii, mającego rządzic miastem i wydającym rozkazy gangusom. Dario w audiobooku bardziej pasował do seryjnego mordercy, zwyrodnialca seksualnego, komputerowego geniusza-geeka, czy nawet kolesia z kręgów trzymających władzę (polityka, służby). Do roli starego urka, mafiosa niewiarygodny. Sam miałem wątpliwości co do Frycza i tego co zobaczyłem w zwiastunach, ale w serialu wyszło zaje*i$cie. Chętnie zobaczylbym kontynuację z panem Fryczem albo spin-off poświęcony głównie Dariowi.

Piter78

Gdzie ogldasz?

ocenił(a) serial na 10
Jaune93

HBO Go

ocenił(a) serial na 10
Piter78

Genialny!!! Dobrze spisal się reżyser. Bardzo dobra robota. Frycz kozak

ocenił(a) serial na 9
Piter78

Przyłączam się. Wszystko tu jest perfekcyjnie wykonane ;)

użytkownik usunięty
Piter78

1 odc obejrzany i k.... wbilo mnie w fotel !!!

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
użytkownik usunięty
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) serial na 10
Piter78

Moim zdaniem to rola życia Frycza. Genialnie to zagrał! No i film ogólnie super,zwłaszcza że polskich dobrych seriali jest mało niestety.

ocenił(a) serial na 7
Piter78

czy tylko ja zwróciłem uwagę na aktora grającego szefa klubu nocnego w pierwszym odcinku? to jest dopiero rola petarda...

ocenił(a) serial na 9
Trelkovsky_5

Dla mnie scena z Maluchem (bo taka jest jego ksywa) to najlepsza scena 1. odcinka. W ogóle gdy go zobaczyłem to przed oczami stanął mi Tarantino z "Pulp Fiction".

ocenił(a) serial na 10
Trelkovsky_5

Dobre spostrzeżenie, bez kitu macie racje, z kimś mi się kojarzył.

ocenił(a) serial na 9
Piter78

Serial bardzo dobrze nakręcony: dobre zdjęcia, bardzo dobrze dobrana muzyka (jestem po drugim odcinku - pierwsza scena z piosenką Lombardu - Adriatyk, ocean gorący - WOW). Gra aktorska też dobra, może prócz Kuby. Chociaż wiem, że to jego debiut i pewnie się rozkręci, ale póki co jego dialogi brzmią jak w GTA. Reszta aktorów nadrabia. Myślę, że to jeden z lepszych polskich seriali. Moim top 1 dotychczas był Pitbull, ale coś czuje, że po skończeniu Ślepnąc od świateł to się zmieni.

ocenił(a) serial na 10
Shinoku

u mnie mimo wszystko Pitbull jest wyżej

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones