PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=747889}

Butterflies

Çilek Kokusu
7,8 409
ocen
7,8 10 1 409
Çilek Kokusu
powrót do forum serialu Çilek Kokusu

ogólnie o serialu, odcinkach, wydarzeniach i bohaterach ;pp

mistrzyniF1

Dzięki Mistrzyni ;))) O Cilek kokusu wyżywam się od teraz tutaj ;))))
Na początek zmieniłam sobie avatar ;))) na taki urlopowy ;)))
Już czekam na kolejny odcinek, ale to dopiero w środę ;)

Margoargo

ja dzisiaj sobie jeszcze obejrzę, na razie mam za sobą dwa odcinki ;)
a z tego Buraka to niezły burak jest ;ddd

mistrzyniF1

heheh raczej playboy - cwaniaczek do potęgi n-tej.... ;)))
Bo chyba nie myślimy, że Burak to jak ja to określam - burak buraczany ;)))
Dla mnie burak buraczany to ktoś kto ma się za kogoś ważnego a słoma mu z butów wychodzi ;)

Margoargo

hahahhahah :D
pewnie się naprostuje z czasem ;D
a ten Volkan nawet nawet ;p ale na taką ciapę trochę wygląda

mistrzyniF1

Powiedzmy, że to bardziej przystojna wersja melepety ;)))
Aczkolwiek dla mnie i Giny trochę ciotowaty ;)))

Ale jak grzebałam w necie za rozebrany zdjęciami Buraka to więcej znalazłam zdjęć rozebranych Volkana ;)))
Volkan a pewnie też i aktor go odtwarzający jedno mają ciekawe .... tatuaż w okolicy serca wydaje mi się, że to kawałek ekg ;))

Margoargo

własnie o tatuażu chciałam napisać :D
interesujący ;) na początku myślałam że to napis jakiś
ogólnie Turcy sporo tatuaży mają, Metepata ma, Emre, Orhan [on ma ciekawy, mam nadzieję ze pokażą go kiedyś w całości :D], Selim no i teraz Volkan ;p

użytkownik usunięty
mistrzyniF1

ja tam wolę Buraka cwaniaka niż tego nijakiego Volcana, brrr wgl go nie trawię, taka ciota i zamulacz..
a co powiecie o główne bohaterce ? :)))

jeszcze nie mam zdania ;d
ale na pewno Oyku była ładniejsza, charakterem chyba jak na razie podobnie, ale się okaże

Asle - główna bohaterka jak dla mnie to na razie spokojna i bardziej płaksa....
NIe zauważyłam zbyt wielu idiotycznych zachowań jak Oyku ;),
Fochy też nie ma za wiele ;)
Nie wiem co one mają z tym skakaniem jak się wkurzą.... Oyku podskakiwała jak Ayaz nie chciał z nią pogadać o bracie, Asle jak Burak chciał ją zabrać z walizką, a potem odjechał ....
Jeśli chodzi o urodę, to zgadzam się z Mistrzynią , że Ozge ( Oyku) ładniejsza ;)

użytkownik usunięty
Margoargo

asle w miarę normalna jest, masz rację ...spokojna i bez żadnych fochów czy histerii :p
oyku była bardziej dzika.
co do urody też się z Wami zgadzam :)
zobaczymy jak się to rozkręci..
czy zrobią z Buraka pantoflarza i romantyka ( oby nie! )

O nie...... on musi zostać taki jaki jest ;)))) ... bo jak się główny bohater zakochuje w cnotce ;))) to robią z niego strasznego pantoflarza - patrz Ayaz......

A Burak ok może trochę poważniej zacząć traktować Alse , ale niech się nie zmienia diametralnie.... bo nie wyjdzie to na dobre zwłaszcza temu serialowi.....

Ja bym chciała, żeby oni się tak szybko nie zakochiwali..... tylko stopniowo budować napięcie ;))) a tu 3 , 4 odcinek i już wielka miłość, a potem wszystkie plagi tureckie na tych zakochanych..... i po fajnym lekkim serialu..... czepiam się , ale od gdzieś dwudziestego któregoś odcinka sezonu na miłość skutecznie go zamulili ;)

użytkownik usunięty
Margoargo

ja stawiam że zrobią z niego taką płaczącą ciapę, latającą za ukochaną z niespodziankami..
chociaż bardzo chciałabym się mylić...
za nami 9 odcinków i na razie burak się trzyma, ale jak zostaną para to koniec :PPPP
ja przykład ayaza mam cały czas przed oczami, to co z nim zrobili... ech :)
jestem ciekawa czy asle będzie latać jeszcze za volkanem czy jej całkowicie przeszło.. bo strasznie to naciągane, w sensie ten jej zachwyt nad nim.

Też wolę Buraka niż Volkana, bo jest dużo bardziej wyrazisty i przystojniejszy według mnie :D
A główna bohaterka jeśli chodzi o urodę to myślę że porównywalna do urody aktorki która gra Oyku, obydwie bardzo ładne :D no a jeśli chodzi o charakter to tyle fochów nie strzela co Oyku jednak, chociaż z drugiej strony Asli jest jak narazie jakaś taka trochę wyrazu ;D

dariah

Nic dziwnego aktor grający Buraka wygrał chyba jakiś konkurs na modela 2011 r.
Burak i ten jego szelmowski uśmieszek ;) zwłaszcza jak wkręci w coś Asle ;)

Co do Asle - jest na razie rozmemłana i "taka przepraszam, że żyję ";) mam nadzieję, że to się zmieni i pokaże pazur.
Do pełni szczęścia brakuje nam tylko tłumaczenia z tureckiego i byłaby bajka, przynajmniej wiedziałybyśmy o czym tak intensywnie rozmawiają ;)

Margoargo

W sumie nie dziwie się że wygrał konkurs na modela :D
O właśnie tak mogłabym ją określić "przepraszam że żyję", chociaż jak się kłóciła z Burakiem to można powiedzieć że pokazała trochę temperamentu. Najlepiej jak mu w pierwszym odcinku zepsuła wycieraczkę od samochodu :D
Chciałabym żeby ktoś zaczął tłumaczyć ten serial bo tak to muszę się ciągle domyślać o czym rozmawiają. Jedynie co to weszłam na twittera tego serialu i tam nieraz dają cytaty postaci to jak sobie przetłumaczyłam to chociaż tyle się dowiedziałam co mówili :D

użytkownik usunięty
dariah

hahaha, przepraszam że żyję- idealnie określenie asle :D
właśnie oglądałam drugi zwiastun 10 odcinka i dziewczyna znowu coś będzie szlochać :P
ale odc zapowiada się naprawdę ciekawie, Volkana nagle olśni.. hehe, szkoda, że nikt tego nie tłumaczy :c

Oj szkoda szkoda bo na pewno fajne teksty rzuca Burak do Asle ;)))

Ale chyba w 10 odcinku będzie kolejny pocałunek Buraka i Alse... podoba mi się jak ją całuje, nie kryguje się tylko bierze sprawy w swoje ręce , a dokładnie usta ;)

Margoargo

szalenie się robi ;)
jak ja żałuję że nie miałam nawet podstaw rosyjskiego w szkole....

mistrzyniF1

ja uczyłam się rosyjskiego przez 6 lat i tak prawie nic nie umiem :D

dariah

to jak ja z niemieckim ;) umiem się tylko przedstawić plus do tego parę nic nie wnoszących słówek
za to angielski mi poszedł bardzo dobrze, chociaż to

mistrzyniF1

Ty z niemieckim masz podobnie jak ja 7 lat się uczyłam i też tylko kilka słów pamiętam, ale wychodzę z założenia, że gdyby nie die, der, das byliby Niemcy z nas ;)))

Rosyjskiego też się kiedyś uczyłam, ale nie zostało mi już nic w głowie.... ostatnio nie mogłam sobie przypomnieć jak się mówi dzień dobry po rosyjsku ;) ot głowa już nie ta ;)))

Margoargo

nawet moje niemieckie korzenie nie pomogły :D
mówi się trudno, aktualnie więcej podstawowych słówek rozumiem z tureckiego niż z niemieckiego ;ppp

mistrzyniF1

Jeszcze parę seriali tureckich ogarniemy i zaczniemy proste zdania gadać po turecku, nie mówiąc o pojedynczych słówkach ;))) Ale podobno to też metoda na uczenie się języka obcego;)

mistrzyniF1

Z angielskim też nie mam problemów, na szczęście :D
Co do rosyjskiego to jeszcze jakby ktoś mówił i to nie jakoś szybko to może bym jakoś w miarę ogarnęła co mówi, ale jak mam coś przeczytać to jest dramat, ten ich alfabet od początku mnie trochę przerażał :D

dariah

no właśnie ;) jesteśmy nie przyzwyczajeni

mistrzyniF1

Alfabet rosyjski to unowocześniona cyrylica niestety ;) alfabetu łacińskiego nie uświadczysz ;))) dlatego tak ciężko przeczytać ich teksty ;)

Margoargo

ci to zawsze muszą się czymś wyróżnić :D
nawet Turcy sobie alfabet przepisali ;ppp

użytkownik usunięty
mistrzyniF1

mistrzyni, jak tam nadrobiłaś już wszystkie odcinki ? :D
widzę, że już nawet ocenka wystawiona :ddddd

a tak na zachętę ;)
wszystkich jeszcze nie widziałam, jestem gdzieś w połowie chyba ;)
fajne nie powiem, takie guilty pleasure :D
byłoby lepiej jakbym chociaż trochę więcej zrozumiała, ale no trudno, jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma :P

mistrzyniF1

Dziewczyny taki mały OT, nasz Burak nawet śpiewa, nie wiem czy o tym wiedziałyście :D
https://www.youtube.com/watch?v=uZMkjsV6GZ4

dariah

Wiem , gdzieś obiło mi się o uszy... posłucham później dzięki.... a jutro nowy odcinek .... tylko szkoda że tureckiego nie umiemy ;)

Margoargo

Oj tam oj tam xD Jeszcze kilka seriali tureckich i może się nauczymy i tureckiego hehe ;D

Dreams14

no właśnie :D
i wspólnymi siłami będziemy sobie seriale tłumaczyć ;D

mistrzyniF1

nie trzeba będzie czekać na tłumacza :D haha razem w końcu damy rade temu tureckiemu ;P

Dreams14

jakieś 30 słówek już ogarniam, więc jest progres :D

mistrzyniF1

oo to dobrze idzie jak każda z nas nauczy się przynajmniej 30 słówek to jeszcze chwila i wszystko przetłumaczymy :D

mistrzyniF1

To jest dobra myśl ;)))
OK rozbieram Buraka i wyjeżdżam na urlop, mam nadzieję, że odpocznę ;)))

Margoargo

miłego urlopu ;D
w końcu morze? ;>

mistrzyniF1

Dzięki;)))
Tak morze...morze nasze morze ;))) bardzo lubię a dawno nie byłam ;)

Margoargo

ja byłam w tym roku :) było bosko ;D
więc i tobie życzę grzejącego słonka i braku deszczu ;P niech więcej deszczu przyjdzie do mnie :D

użytkownik usunięty
Margoargo

ja również życzę udanego urlopu :d baw się dobrze :dddd !

Witam nadmorsko..... jest cudnie ;))) Chwilowo zawitałam na net a później uciekam na spacerki inne ..... atrakcje nadmorskie ;)

Dreams14

Jakbym tak chociaż uczyła się tureckich słów nawet bez żadnych konstrukcji zdań itd to z czasem pewnie oglądając te wszystkie tureckie seriale zaczęłabym miej więcej ogarniać o czym mówią :D

dariah

ja czasami jak oglądam, to sobie włączam translate google, i to co zdążę wyłapać i napisać dobrze po turecku, to zawsze gdzieś w głowie zostaje :P
chociaż często ciężko mi to przełożyć z mówionego na pisane ;ddd

mistrzyniF1

Właśnie, ja mam tak że powtórzenie po nich słów które wypowiadają nie sprawia mi aż tak dużego problemu, ale już ich napisać to bym nie umiała w ogóle :D pamiętam jak słyszałam jak mówią dziękuję po turecku i przez dłuższy czas się zastanawiałam jak się to w ogóle pisze :D

dariah

bo mają trochę podobną wymowę do nas :D dla mnie przynajmniej ;p dużo naszych cz, sz, z czym nie mamy problemów ;D

mistrzyniF1

Nie widziałam jeszcze 10 odcinka, ale zerknęłam na zwiastun 11 i Burak i Asli chyba już na serio zostali parą. Muszę powiedzieć że nawet ładnie ze sobą wyglądają :D

dariah

oooo szybko :D

dariah

A co tutaj tak cicho, oglądałam 11 odcinek ...,oj namieszali nieźle i chyba dalej mieszać będą ;)
Niby są parą , a później do akcji wkracza Volkan i broni Asle przed Czelą ( byłą Buraka) znowu trójkąt się kroi.....
Kurczę blade, tak mnie te seriale tureckie wciągają, że na starość będę się uczyć tureckiego hehehe

Margoargo

uczmy się razem :D
chcę wiedzieć więcej ;p
a muszę nadrobić parę odcinków tego serialu, bo w tyle trochę jestem

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones