Zuzanna Szadkowski

8,4
1 241 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Zuzanna Szadkowski

Tu właśnie widać, że Polki też są zdolne i jak tylko chcą mogą zaistnieć w Ameryce ! Masa dziewczyn ogląda Gossip girl i wszystkie znają postać Doroty ;) To oznacza, że odniosła ona już niejaki sukces ;)

xxelka

ahahaha tak są zdolne i mogą zaistnieć w ameryce grając sprzątaczkę, lub służącą. ona właśnie odwaliła dwie takie role pokazując jaki sukces mogą polki odnieść w AMERYCE w realnym świecie haha

kinom

zgadzam sie z przedmowca! wychowywala sie w stanach i osiagnela role POLSKIEJ sprzataczki! ŚWIETNIE! Tyle właśnie Polacy znacza w oczach amerykanów! jak ktos taki moze byc nazywany aktorka?? to sa role dla statystow!
chociaz nie lubie, to juz wole bachlede-curus!

antylopa_89

"osiagnela role POLSKIEJ sprzataczki!"
Czyli sugerujesz, że jeśli ktoś gra np prostytutkę to faktycznie nią jest? Albo gdy Japończyk gra w amerykańskim filmie japońskiego mordercę to jedyną rzeczą którą wypromował swój kraj jest odpalany pistolet?
Postać Doroty w Gossip girl na pewno nie należy do takich, które mogliby odgrywać statyści. Poza tym, został stworzony nawet mini serial, którego główną bohaterką jest właśnie Dorota.

violet_bunny

Przecież ktoś musiał zagrać tę rolę, a ona jest całkiem sympatyczna i zabawna przez swoje zagraniczne akcenty. A Polki też mogą odnieść sukces w USA, zależy to przeciez od indywidualnych warunków, np. Joanna Krupa to co? Nie wydaje mi się, żeby Polacy kojarzyli się tylko jako sprzątacze, pokojówki itp. Amerykanom, np. w jednym z filmów Coenów jest taki jeden Kowalski;)

violet_bunny

Zdecydowanie! To jest najlepsza postać z serialu i najlepsza aktorka.

kinom

Odwaliła.. Jeśli chodzi o postać Doroty - nie jest to rola dla statysty. Nie jest wprawdzie w "czołówce" ale pojawia się równie często jak np. matka Blair. Poza tym uważam, że jest świetna w swojej roli. A grając służącą wcale nie umniejsza sobie ani Naszemu narodowi, bo niby dlaczego?

A mini serial o Dorocie? Osobiście nie przypadł mi do gustu, ale to świadczy o tym, że ta postać wcale nie jest nieznacząca, a tym bardziej epizodyczna (jeśli się nie mylę to ta postać jest w każdym z odcinków GossipGirl).

a_linka

Gdzie można znalesc ten mini serial?

kinom

Ja wolała bym zagrać rolę Doroty, niż załóżmy rolę Georginy.
Bo wolała bym być kojarzona z miłą i sympatyczną osobą, niż z wredną wielolicową s*ką.
Bo taki jest świat. Nie ważne jak miłą jesteś osobą w rzeczywistości, jeśli zagrasz zdzirę, z taką będziesz kojarzona.

Moja zdanie na ten temat ;)

xxelka

Clotilde , a ja wolałabym zagrać Georgie ; ) Właśnie przez jej sukowatość . Ale nie o tym .

Co do tego tematu to hmm... Zuzanna Szadkowski nie jest zbyt dobrym przykładem , że Polki coś osiągają w Stanach . Rola Doroty jest naprawdę zajebista , ale spójrzmy prawdzie w oczy . W ilu serialach zagrała ? W trzech ? A w filmie jednym . To nie jest sukces .
Acz bardzo cieszę się , że powiodło się jej jako tako .

wyrafinowanaa

Ja podtrzymuję moje zdanie ;)
właśnie ze względu na zajebistość tej roli ;D

xxelka

Czy ktoś w ogóle zauważył jak postać Doroty oczernia nasz kraj? Byo kilka takich momentów, ale najbardziej zapadła mi w pamięć rozmowa Doroty bodajże z matką Blair o tym, "że jak jej rodzice dowiedzą że zaszła w ciążę bez ślubu to ją wydziedziczą, albo gorzej - porwą i wywiozą z powrotem do Polski". W Polsce już wiele się zmieniło jeśli chodzi o tego typu sprawy, ale w Ameryce ludzie nadal tak właśnie o nas myślą dzięki filmom i serialom których producenci mają gdzieś czy coś co powiedzą o takiej Polsce jest prawdą czy nie.

katie001

No właśnie, ja tez zwróciłam uwagę na tą sytuację. i jeszcze było coś o polskiej mafii.
Rosjanin jest jakimś ochroniarzem, Polka sprzątaczką, fajnie są postrzegane nasze narody ;]
Clotilde, ale co ty porównujesz? Tu chodzi o ośmieszanie naszego kraju, a nie o pozytywną czy negatywną postać! Już lepiej gdyby grała postac Georginy, przynajmniej Polka nie byłaby kojarzona ze służącą, mafią, prymitywnymi tradycjami. Właśnie miliony nastoletnich Amerykanów oglądają ten serial i takie mają wyobrażenie o Polakach, jakie pokazuje im ten serial. Pewnie myślą, że to jakiś kraj Trzeciego Świata.

katie001

Widzę, że odzywa się w Was tak zwana "polaczkowatość", chęć zauważenia Polaków wszędzie i tylko z dobrej strony. Naprawde uważacie, że Amerykanie nie mają nic innego do roboty tylko interesowanie się naszym małym i jednak nie wiele znaczącym dla świata krajem i wypełnianiem swych serc wielką miłością do Polaków? Obrażacie się, bo ktoś "poniżył" nasz najwspanialszy naród tym, że obsadził jakąś nikomu nie znaną kobietę w roli sprzątaczki i ona rzekomo "oczerniła" nasz kraj. I tak nikt z Amerykanów nie zapamięta tego co powiedziała i na pewno nie będzie budował JAKIEJKOLWIEK opinii na nasz temat, bo go to gówno obchodzi. Nie podniecajcie się tak.

katie001

Z jednej strony się zmieniło, a z drugiej ile publicznych osób potępia rozwody, nieślubne dzieci itd. Wcale aż tak się nie zmieniło - w niektórych kręgach.

xxelka

po obejrzeniu tego serialu jaka maja ludzie opinie na temat polek-nieładne, grubawe, niedouczone,ze średnim angielskim, nierozgarniete, na etacie sprzataczek, a tak nie jest.Ww stanach mieszka mnostow polek które jak wiekszaosc z nas sa ładne, zadbane, znaja język i są wykształcone i takie nas powinni znac:)

calineczka27

Ale się wszyscy spięliście... Ja tylko zauważyłam, że komukolwiek z młodych nie powiedzielibyście Dorota to każdy oglądający Plotkarę wie kim jest. Owszem nie przedstawili jej w sposób rzeczywisty, ale sądzę, że to miało być w jakiś sposób komiczne a nie brane w 100% na serio (mam na myśli to wydziedziczanie i mafię), ludzie, trochę więcej dystansu ;)

xxelka

Hehe, a kto tam był przedstawiony w sposób rzeczywisty? Książę, lord? A może Bart? To jest serial, nie reportaż. Ciekawe, czy mieszkańcy Monako też się oburzają, że ich książę został pokazany jako ciapa. A Anglicy, że ich lordowie jako romansujący z matkami, co znaczy, że nic się u nich nie zmieniło od mrocznych czasów Szekspira :P

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones