Zuzanna Szadkowski

8,4
1 242 oceny gry aktorskiej
powrót do forum osoby Zuzanna Szadkowski

Nie rozumiem czemu polskie aktorki i aktorzy dostają tak mało znaczące role? I na dodatek sprzątaczek, kasjerów, taksówkarzy, robotników(budowniczych), czy hydraulików... takie gówniane role?
Nie miałabym nic przeciwko, gdyby ich było mniej...
Mamy świetnych aktorów, którzy za granicą mogą wykazać się zdecydowanie w lepszych, ambitniejszych rolach, niż w roli sprzątaczki właśnie, czy opiekunki, robotnika, spawacza...
To jest dość przykre, że nas widzą tylko w takich barwach! :/

xxxVivianxxx

zgadzam się z tobą!!
ale niestety Amerykanie uwązają nas za nieudaczników ;/

xxxVivianxxx

Dlaczego? Bo niewielu Amerykanów słyszało o Polsce. Jeśli już słyszeli, to ci starsi i o dawnych, komunistycznych czasach, Wałęsie, papieżu. Polska kojarzy się z bieda, alkoholem, zacofaniem. Słyszałam różne opowieści, że oni nawet nie wiedzą, czy w Polsce mamy telewizory czy lodówki, myślą, że Polska leży w Rosji, jest u nas bardzo zimno i niedźwiedzie polarne biegają po ulicach. I właśnie taka Polka wydaje im się idealna do roli sprzątaczki, wprowadza komizm. Amerykanie oglądając serial, śmieją się ze zwyczajów o których mówi Dorota- nagły ślub, bo już jest rozwódką, mafia polska, jakieś dziwne tradycje. To po prostu śmieszy Amerykanów, jak myślą sobie, że tak naprawdę jest w Polsce.

sebaszczyn

Tak, z tym też się zgadzam. Słyszałam właśnie, że niektórzy nie wiedzą gdzie Polska leży i żyją w przekonaniu, że Polska to góry, lasy - jednym słowem dzicz ...
Masakra !

sebaszczyn

Mafia polska śmieszy nie tylko Amerykanów ;)

sebaszczyn

Niedźwiedzie polarne - padłam! :D

xxxVivianxxx

zgadzam sie calkowicie z autorem postu. Uwazam ze Polska nie powinna byc tak pokazywana bo niczym nie roznimy sie od amerykanow!

xxxVivianxxx

Masz rację, aleee chyba jednak ktoś w scenariuszu postanowił przemycić do tego serialu trochę polskości, bo w 2 sezonie (odcinka nie podam, bo nie pamiętam) Vanessa wraz z Natem (Vanessa się bardzo tym emocjonuje) planują swoje wakacje w Europie i wymieniają miejsca, które chcą zobaczyć. Pada hasło o Moskwie, Paryżu chyba i o smacznych pierogach w Warszawie ;)
Nie powiem, zrobiło mi się miło jak to usłyszałam :)

lalalabamba

2 sezon, odcinek 19 :) około 20:47 :)

Jaynamm

to się dzieje, jak ogląda się filmy z napisami, zamiast w oryginalnej wersji. "Pierogi w Warszawie" widziałam tylko w napisach na kinomaniaku, nic takiego nie pada z ust bohaterów, o ile dobrze pamiętam są to "pierogi w moskwie" ;)

lethality

tam padło polskie pierogi i było wymówione przez aktorów.

xxxVivianxxx

przecież ona musiała się zgodzić żeby dostać tę rolę. widocznie sama chciała i jej to odpowiada.
w tym objawia się nasza polskość. jesteśmy zirytowani, że nasze nieskazitelne korzenie robią nam za oceanem "wiochę", a przecież powinniśmy się z tego śmiać.
a scenariusz do Plotkary to zacofanie tego Amerykanina co go napisał.
nie wierzcie w to, że obcokrajowcy nic nie wiedza o Polsce. oni maja swoje stereotypy o nich, a oni o nas.
właśnie dlatego się kształcimy. uczymy się j.polskiego i historii żeby wiedzieć więcej o naszym kraju i nie robić sobie wstydu.

KristenStewart

Ale bzdury gadacie, wcale Polska nie kojarzy się z zacofaniem i z biedą. Mój tatuś z Ameryki pochodził, gdy mówie że jestem polką, to powiem wam że duzo pozytywnych rzeczy wiedza o Polsce.. nie tylko o Wałęsie i papieżu, ale o ciekawszych rzeczach i pieknych ktore mamy, szczegolnie wszystkim przypada do gustu kraków :)

xxxVivianxxx

Jeszcze złodziei i innych przestępców ;)

xxxVivianxxx

w ameryce aktorow jest az nadto, wiec po co mieliby zatrudniac imigrantow z polski w rolach amerykanow?
a tak sie sklada ze polacy pracuja na zachodzie glownie jako robotnicy fizyczni, przy pracach ktorych mieszkancy zachodu nie maja ochoty wykonywac, wiec ma to swoje odzwieciedlenie w filmach

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones