Zbigniew Buczkowski

6,8
15 320 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Zbigniew Buczkowski

aktorskiego nie ma żadnego, ale i tak go bardzo lubię , zwłaszcza za duet z Krzysztofem Hanke w ''Świętej Wojnie'' .

SebastianNiestudent

lubię ten serial, ale Buczkowski jest tam megadrewniany, nawet jak na swoje niskie standardy

baron666

Zgadza się , nawet aktorzy niezawodowi wypadają lepiej od tego w ząbek czesanego warszawioka. Mi to jednak nie przeszkadza, gdyż mam sentyment do tego serialu z dzieciństwa.

SebastianNiestudent

Ma talent aktorski, ale jest aktorem tylko charakterystycznym. Znakomicie wypada w rolach bandytów-cwaniaczków, w Hollywood miałby spore wzięcie na castingach do filmów Seagala, Stallone'a, jako jeden z bandytów. Gdy gra groźnego bandytę, już nie cwaniaczka, naprawdę jest bardzo wiarygodny i groźny (np."Karate po polsku").

Wydmin

Fakt, że w "Karate po polsku" odbiegł nieco od wizerunku drobnego cwaniaczka i robił wrażenie groźniejszego, niż zazwyczaj. Jednak zwykle, wcielając się w drobnego cwaniaczka, gra jednakowo, jakby właśnie grał siebie. Jednakowo również intonuje wszelkie kwestie, jakby deklamował, a to raczej nie świadczy o talencie. Nie zmienia to faktu, że lubię gościa.

Wydmin

Nie ma żadnego talentu aktorskiego.
Talent aktorski polega na tym, że wypada się dobrze w każdej roli.
A wypadać dobrze w roli cwaniaczka, gdy się jest cwaniaczkiem to potrafi każdy cwaniaczek, bo być cwaniaczkiem to waśnie grać cwaniaczka. A to z definicji jest kiepskie aktorstwo.

Leszy2

Zdecydowanie - tak.

SebastianNiestudent

Racja. Zauważyłem, że przez pierwsze kilkadziesiąt odcinków, Buczkowski grał dokladnie tak samo jak w "Graczykach". Dopiero po jakimś czasie odnalazł się w roli Zbyszka Warszawioka.

lukas069

Mnie bardziej ciekawi czy Buczkowskiemu opłacało się w ogóle dojeżdżać 400 kilometrów na Śląsk , przecież ''Święta Wojna'' miała śmiesznie mały budżet w porównaniu do innych seriali.

SebastianNiestudent

Raczej nie dojeżdżał do każdego odcinka osobno, ale na sesję w czasie której robiono ich więcej.

SebastianNiestudent

Taa, "talentu aktorskiego nie ma żadnego" i patrz cholera - tylu reżyserów tego nie rozpoznało...
Nawet gdyby to była prawda, to od braku talentu i tak gorsze jest pierdzielenie od rzeczy.

jan_niezbedny0

Chodziło raczej o to, że nie zagra dobrze każdego, ale raczej tylko pewien określony typ człowieka.

PrzemekLipski

Wątpię, czy jemu o to chodziło, ale to już brzmi sensowniej.
Jednak nawet jeśli ZB jako naturszczyk nie ma w CV zbyt szerokiego wachlarza postaci, to te, które gra, gra bardzo dobrze lub przynajmniej przyzwoicie.
I nadaje się do ich grania.

jan_niezbedny0

Jak najbardziej, trudno sobie wyobrazić kogoś innego w rolach które grywa. Choć dobry aktor potrafi zagrać każdego, a przynajmniej powinien potrafić. W sumie nie wiem, czy Buczkowski grał jakaś postać odbiegającą charakterem od owych cwaniaczków?

PrzemekLipski

Wszystkich ról nie znam. W jednym z odcinków "07..." grał jakiegoś dzianego gościa, który przyszedł do Borewicza z łapówką. prezesa czy coś, ale to też raczej rola "z wachlarza".

jan_niezbedny0

Nadaje się do ich grania. I to wszystko.
Jest bardzo marnym aktorem, ale ma naturę cwaniaczka i robi to co cwaniaczki robią najlepiej - grają cwaniaczków. A to jest marne aktorstwo.

Leszy2

Bzdury.

jan_niezbedny0

Co bzdury?

SebastianNiestudent

A ja to lubię w Świętej wojnie gorzej wypadł w Graczykach.

Ruben_fw

Tam całą robotę zrobił Wawrzecki.

SebastianNiestudent

Ja tam go lubię za Świętą wojnę ,za 7 życzeń jakoś mi nie przeszkadza że jest naturszczykiem .Dziś oglądałem z nim wywiad miły gość .

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones