Wojciech Pokora

8,3
17 130 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Wojciech Pokora

Dla mnie zawsze pozostanie oberleutnatem von Nogay "buszmenem" ...:-)))

apok97

Fakt - bardzo barwna postać. Najlepsza scena z "C.K. Dezerterów" to jak dostaje opiernicz od kpt.Wagnera (Zbigniew Zapasiewicz) - mistrzostwo!

apok97

Jego rola w "Karierze Nikodema Dyzmy" też wymiata.Jako Żorż Ponimirski mówi do Dyzmy "zresztą pan jesteś na to za głupi."W"Karierze" Wilhelmi stworzył wielką kreację ale Pokora kradnie cały szoł jak tylko pojawia się na ekranie.Genialny aktor.Gdyby urodził się w Ameryce byłby na równi z DeNiro czy Pacino ale on jest znacznie lepszy.

apok97

Za Von Nogaya dostałby ode mnie Oscara...Perełka!!!! Fantastyczny aktor komediowy. Panie Wojciechu, jest pan WIELKI!!!:)

apok97

Przychodzi sobie pan oberlejtnant do kompanii o godzinie jedenastej, prosto z burdelu!… Von Nogay… Też pewno jakiś mieszaniec.

apok97

On już w "Przygodach psa Cywila" był takim von Nogayem - pedantycznym zwierzchnikiem sierżanta Walczaka.

apok97

Tak. Nogay wymiata. Ale nie tylko ta rola. Większość ról. Dla mnie arcymistrzostwo w wykonani WP to z "Poszukiwany.." scena jak wraca po ujawnieniu do pustwgo mieszkania i zaczyna kłócić się z żoną, wówczas głosy kłótni cichną, rozmywają się w muzyce tła i pozostają tylko gesty, kopanie walizki, wymachy rąk itp. Scena która powala większość scen z przereklamowanych Oscarowców

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones