Wojciech Pokora

8,3
17 148 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Wojciech Pokora

Jakie są według was najlepsze role tego aktora?

kliver

Według mnie najlepsza jego rola to w filmie "Poszukiwany, poszukiwana". Jeszcze mogę dodać "Bruneta wieczorową porą". Też świetnie zagrał w tym filmie.

kliver

Jeszcze "Co lubią tygrysy".

kliver

Wie pani, rzecz się miała na polowaniu. Mianowicie tak: Teodor pobiegł za zranionym zającem, ja natomiast spokojnie oczywiście… yyy… repetowałem, znaczy – nabijałem broń, i w tym momencie z krzaków wyskakuje odyniec. Dziki, wściekły odyniec! Wystarczy to pani? Zdrętwiałem. On zresztą też. Co robić? – myślę sobie. Teodor poleciał za zającem, broń nienabita. Jedyna szansa – ucieczka. No więc ja chodu, oczywiście przez las, on za mną. Ja na drzewo, on za mną…Tak. No, ja z drzewa, on za mną. Ja do wody, wtedy on za mną. Woda potąd. No i jeszcze zapomniałem pani powiedzieć, że to była zima, mróz, dwadzieścia stopni mrozu ięc ja z tej wody wyskoczyłem jak oparzony. On oczywiście za mną. Jedyna szansa teraz, myślę sobie, albo ty, albo ja. Wyjmuję kordelas. Wie pani, co to jest kordelas? Sztylet! Ogromny sztylet. Wyjmuję, myślę sobie, no, bracie, tanio życia nie sprzedam. Stoję tak przy drzewie, plecami, oczywiście, żeby mnie nie zaszedł od tyłu, myślę se, no chodź, no chodź, malutki! I w tym momencie nadbiega – kto?!

forever_wp_pl

wszystkie jego rolę komediowe są genialne ale z moich ulubionych to w produkcjach : ,, Poszukiwany Poszukiwana ", ,, 40 latek " jako Gajny, ,, Alternatywy 4 " jako docent Furman, teść Karola w ,, Miodowe lata". Jeszcze podobał mi się w Kabarecie Olgi Lipińskiej i jako Ojciec Cholastyk w ,, Igraszki z diabłem".

kliver

Poszukiwany, poszukiwana ,Miodowe lata tata Alinki. ,Gajny w 40 latku

kliver

Żorż Ponimirski w Kariera Nikodema Dyzmy. Absolutnie oskarowa rola.

euremail

Daj spokój z tymi Oskarami. Mamy swoje nagrody.
Dla mnie Pan Pokora w każdym filmie czy serialu, w którym grał był genialny. Myślę, że każdego by potrafił zagrać. Przykład sadysty w CK Dezerterach i np. rola Żorża w Karierze Nikodema Dyzmy albo Gajnego w 40latku. Tak różne postaci a zagrane genialnie przez tego samego aktora. Na

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones