Winona Ryder

Winona Laura Horowitz

8,3
46 421 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Winona Ryder

Zakochałem się w Winonie jeszcze w szkole podstawowej, po obejrzeniu filmu "Syreny" Richarda Benjamina (1990). Była to pierwsza filmowa miłość mojego życia. Była naturszczykiem, na pewno nie aktorką wybitną, ale trudno odmówić jej wdzięku i naturalności, którymi potrafiła chwycić za serce. Grała zresztą u największych. Wystarczy wymienić tylko takich twórców, jak: Tim Burton, Francis Ford Coppola, Jim Jarmush, Martin Scorsese, Woody Allen, Jean-Pierre Jeunet... W wieku 24 lat miała już na koncie dwie nominacje do Oscara, nominacje do BAFT-y i Złotych Globów (tę ostatnią statuetkę nawet zdobyła). Wszystko szło w znakomitym kierunku, aż do pamiętnego skandalu z kradzieżą jakiejś marnej, acz kosztownej szmatki w jednym z butików. To był koniec kariery nieodżałowanej Winony. Jedna chwila słabości i głupoty zaprzepaściła wszystko. A pustą przestrzeń po niej próbuje zagospodarować drewniana i nijaka Keira Knightley (wystarczy tylko spojżeć na jej rolę w "Dumie i uprzedzeniu" J. Wrighta, by przekonać się jaką jest marną podróbką Winony). Za żadną aktorką nie tęsknię bardziej, niż za Winoną. I wciąż mam nadzieję na jakiś efektowny "come-back". Może któryś z Wielkich nie zapomniał o niej do końca? Może jeszcze dostanie rolę godną jej talentu? Wierzę w to. WINONA FOREVER!

snoopy

Moja też, moja też ulubiona aktorka – UWIELBIAM WINONĘ, KOCHAM, PODZIWIAM itd.:) ONA jest niepowtarzalna i nietuzinkowa.
WINONA FOREVER!
Została nominowana jako najlepsza aktorka w mini-serialu lub filmie telewizyjnym za rolę w filmie "When Love Is Not Enough" do Satelitów - nagród Międzynarodowej Akademii Prasowej. To chyba oznacza WIELKI POWRÓT:) Rozdanie 19 grudnia – Kochani fani, Kochanej Winony trzymajmy za nią kciuki:D:D:D
Zagrała w/w filmie bardzo dramatyczną rolę. Jest bardzo wyrazista. Miała pole do popisu, związku z tym mam cichą nadzieję, że docenią ją i nagroda powędruje do niej.

Bina_WS

O, nie. Rola w jakimś mało znanym, sentymentalnym filmiku telewizyjnym nie najwyższych lotów to jeszcze nie jest wielki powrót. Nie oszukujmy się - Satelity to też nie jest pierwszoligowa nagroda (co nie znaczy, że nie chcę, by ona ją zdobyła). Ja liczę bardziej na coś w stylu powrotów Johna Travolty w "Pulp Fiction", Kim Basinger w "Tajemnicach Los Angeles", czy Mickey Rourke'a w "Zapaśniku". Ważna rola w wielkim filmie czołowego reżysera i nominacja do Oscara. Tylko to mnie usatysfakcjonuje. :D

snoopy

Moim zdaniem ten film jest odrobinę wysokich lotów. Bardzo poważna postać. Dramatyczna. Należy ją docenić.Tym bardziej na nieprzyjemny fakt, dość poważnej przerwy w karierze Winony i fakt, że przez ostatnie kilka lat nie pokazała się w ogóle w żadnym ambitnym obrazie. Raczej grała w dość niskobudżetowych głupich filmach - komedie i takie tam duperele. Nie miała szans wykazać się talentem.
Może ta nominacja nie jest to WIELKI POWRÓT, ale zakrawa do tego, żeby Winona wreszcie odbiła się od dna i wystartowała do góry. DO GÓRY!!!
Liczę na tę nagrodę, bo może dać Winonie motywacje do dalszego dobrego działania. Zresztą jako NAPRAWDĘ wieloletnia fanka Winony cieszę się nawet z tak małej rzeczy:D JAK TO MÓWIĄ - MAŁA RZECZ A CIESZY. Moim zdaniem nie taka mała, bo może ona dać początek czegoś wielkiego.
Oczywiście, po cichu liczyłam na OSCARA za film BLACK SWAN. Niestety rola Beth w tym filmie jak się okazuje, to rola epizodyczna. CHYBA:) SZKODA:( Jednak liczę, że po BLACK SWAN otworzą się przed nią ponownie drzwi do kariery.
Pozdrawiam fana Snoopy:)

użytkownik usunięty
Bina_WS

Masz może dostęp do tego filmu?

p.s. fajny blog prowadzisz na filmwebie, 2lata temu prowadziłem podobny (wpisów się ubierało 8stron :P) o Noni (w znajomych mam osoby które razem ze mną w tym czasie był zafascynowane Winoną i które poznałem właśnie tutaj),ale kiedyś go usunąłem z powodów prywatnych...

Dzięki:)
Co innego mogłam umieścić na swoim blogu jak jedynie zachwyt nad Winoną:)
Także staram się odnaleźć starych, dobrych fanów Winony:) Niestety takich jest coraz mniej, nad czym ubolewam:)
Pozdrawiam:)
P.S. Oglądałam, na jakieś tam stronie spore fragmenty filmu.... JEST NIEŹLE:)

Bina_WS

Masz rację, że to już zawsze coś. Oby to był początek drogi do góry.

Piszesz, że może to ją zmotywuje do działania. Ja myślę, że więcej motywacji potrzebują producenci i reżyserzy, aby wreszcie zaproponowali jej jakieś ciekawsze role. Ale może teraz sobie o niej przypomną? Ja już te nadzieje mam od czasu "Prywatnego życia Pippy Lee". Niestety jeszcze go nie widziałem, ale wiem, że to dobry, ambitny film ze świetną obsadą. Niestety zupełnie zignorowany przez gremia wręczające nagrody. Szkoda. No, ale to zawsze lepiej niż marne komedyjki. Mam nadzieję, że teraz będzie tylko lepiej.

snoopy

Hej:)
Oglądałam film "Prawdziwe życie Pippy Lee" i muszę napisać, że rola Winony, choć mała, to pokazała siebie z najlepszej strony. Na filmie płakała na zawołanie. Tak potrafi TYLKO prawdziwy aktor.
Fabuła filmu dosyć ciekawa, ale.... też dość nuda. Nie zachwycił mnie ten film. Rola Winony - owszem.

Masz wiele racji w tym, że teraz do działania powinni obudzić się reżyserzy, producenci dostrzegając Winonę i dać jej drugą szansę. Ale Winona też powinna trochę wybrzydzać w doborze roli. Kiedyś potrafiliśmy obejrzeć ją w takich ambitnych produkcjach jak "Małe Kobietki", "Wielkie kule ognia", "Wiek niewinności" i wiele innych, a przez ostatnie lata, to przyjmowała rolę do takich typowych beznadziejnych komedyjek jak 'Mr. Milioner z przypadku" Przy zaznaczeniu, że też trzeba umieć zagrać taką głupią, słodką idiotkę:)
Duże nadzieje wiązałam z CZARNY ŁABĘDZIEM. Cieszy mnie fakt, że Winona pokazywała się z grupą twórców tego filmu na konferencjach prasowych promujących film, premierach itp. Na pewno wyjdzie jej to korzyść. Wykazał się reżyser filmu Darren Aronofsky, że dał jej szansę.... Lubię takich reżyserów. Tim Burton również zasługuję na brawa za zaangażowanie Winony w animowanym filmie "Frankenweenie", choć będzie tam operować tylko głosem, ale...:D
Ale to może wszystko rozkwitnąć w dobrym kierunku....:) Trzymam kciuki:)

P.S. KOCHAM GŁOS WINONY:) Jest w nim nutka wariaci, takiego szaleństwa i spontaniczności. I jej nadmierną gestykulacja w trakcie rozmów - UBÓSTWIAM:D

użytkownik usunięty
Bina_WS

zapomniałaś dodać o tej niesymetrycznie umiejscowionej zmarszczce miedzy brwiami, gdy się "spina" :D w wolnej chwili zrobię sobie listę co oglądałem, a czego nie i dodam u siebie na bogu żeby było wiadomo, żebyście wiedzieli z kim macie do czynienia ^^

Albo też to takie kilkusekundowe mruganie jednym okiem...:D Najczęściej występuję przy udzielaniu wywiadu:) Szczerze, nie oglądałam z Winoną tylko tych najnowszych produkcji...:) -CZARNEGO ŁABĘDZIA, The Dilemma i Alpha Numeric...;)
No i tego filmu telewizyjnego... ale tylko po części:)

Bina_WS

Udało mi się zobaczyć wszystkie filmy Winony jakie nakręciła do 2000 roku (poza debiutanckim Lucas oraz Heathers) - a to jeszcze w czasie sprzed internetu, gdy film można było zobaczyć tylko w kinie, na video (sic!) lub w jednym z dwóch czy trzech kanałów telewizyjnych. To naprawdę był wyczyn i niezłe polowanie. Z późniejszego, słabszego etapu widziałem tylko "Przez ciemne zwierciadło", ale mam zamiar odrobić te zaległości. Na pierwszy ogień pójdzie "Pippa Lee".

PS Moje ulubione role Winony to "Syreny" (a jakże!), Wiek niewinności, Dom dusz i Reality Bites, ale lubię też bardzo takie filmy jak Drakula, Czarownice z Salem, czy Obcy: Przebudzenie, choć tamte role nie są może najlepsze w jej dorobku.

snoopy

Ja większość filmów z Winoną obejrzałam w telewizji, gdy nadawali, albo wypożyczałam na VIDEO - TO BYŁY NIEZAPOMNIANE CZASY:)
Kurcze, pamiętam jak pewnego dnia mieli emitować film w TV- WIELKIE KULE OGNIA. Podekscytowana kupiłam kasetę z myślą, że to kolejny film, który dołączy do mojej filmoteki. Nastawiałam odtwarzacz, żeby go nagrać i tego dnia równo o 20 - PADŁ KANAŁ TV POLSAT, na którym miał film lecieć. .... :( MASAKRA Teraz wspominam, to z uśmiechem na twarzy, ale wtedy przeżywałam koszmar:)

Większość filmów Winony mam na DVD, ale nie tam ściągnięte z netu. Kolekcjonuje oryginalne filmy jak na prawdziwego fana przystało. Drugą większość, nagrywałam na kasety VHS;) Nie było jeszcze wtedy płytek DVD ani ery komputera, a tym bardziej internetu....
Gdybyś był zainteresowany, to chętnie wypożyczę Ci LUCAS I Heathers do obejrzenia, zgrania jak tam sobie życzysz. Mam je na VHS służę uprzejmie:) Jeśli nie oglądałeś jeszcze jakiegoś filmu, pisz może go mam i chętnie wypożyczę.

P. S. Moje ulubione role to SYRENY ( to też mój pierwszy film z jej udziałem, gdzie zachłysnęłam się jej wdziękiem, urodą i talentem. DRACULA - KOCHAM, KOCHAM, KOCHAM:) WIELKIE KULE OGNIA, SOK Z ŻUKA<, HEATHERS, SKRAWKI ŻYCIA... no...:) MAŁE KOBIETKI TEŻ;)

Bina_WS

JEST!!! Winona zdobyła nominację do nagród Amerykańskiej Gildii Aktorów (SAG) w kategorii Aktorka w filmie TV lub mini-serialu!!! Może wreszcie coś się ruszy z jej karierą. Może sobie o niej przypomną! Bardzo się cieszę! Ta nagroda jednak coś znaczy!

snoopy

WIEM, WIEM, WIEM:D NASYCAM SIĘ JEJ NOMINACJĄ I CIESZĘ JAK WARIATKA. NARESZCIE ZACZYNA SIĘ COŚ DOBREGO DZIAĆ!!! Jednak martwi mnie fakt, że nie otrzymała nominacji do nagród Złote Globy jako najlepsza aktorka w filmie telewizyjnym i mini serialu. Dlaczego tam została pominięta??? :(

Bina_WS

POGRATULUJMY SOBIE KOCHANI:D

użytkownik usunięty
Bina_WS

Gratz :p

snoopy

DLACZEGO taki M. Scorsese nie potrafi sobie o niej przypomnieć!!!??? To jest wkurzające!!! Irytujące.. Dlaczego nie potrafi jej dać roli życia????!!!!
.....A tyle ciepłych słów o nim mówi.....
http://www.youtube.com/watch?v=-u_gNGZgf7Q&feature=related

użytkownik usunięty
snoopy

Gdybym mógł to bym Ci postawił piwo za ten post :) Wyrażasz więcej niż tysiąc słów.
Tylko po to żeby Ci to napisać resetowałem stare zapomniane/skradzione hasło na filmwebie. Mam ustawione powiadomienia, żeby mi wysyłało na gg o nowych postach w forum o Winonie i jak zobacyzłem ten to ho ho. Lubię to!

O, kurczę. Pochlebiasz mi. ;) Dzięki! Cieszę się, że Winona ma w tym kraju jeszcze prawdziwych fanów.

http://justinmitchell.com/?p=421
WATER PILLS-SUPER rola Winony, tylko dlaczego ten film zniknął... tak po prostu:(

użytkownik usunięty
snoopy

http://www.pudelek.pl/artykul/29020/nie_sypiam_z_normalnymi_facetami/ odnośnie powrotu, gali na premierze "Łabędzia" i wywiadzie w Elle
http://www.pudelek.pl/artykul/28298/winona_ryder_sprzedaje_dom_za_4_miliony_dola row_zdjecia/ taka ciekawostka :P

Hej. Nie wiecie,czy w filmie ,,Black swan" Winona gra jakąś większą rolę? Wszyscy mówią o duecie Portman/ Kunis, a o Winonie coś cicho. W trailerze jej nie widziałam :/
Ale chociaż fajnie, że na Filmwebie tyle osób o niej pamięta: >

secretlove

Wydaje się, że to jakaś mała rólka, ale nie wiem, bo jeszcze filmu nie widziałem.

secretlove

Pod tym linkiem kryję się wiadomość od dziewczyny, która oglądała film i która odpowiedziała na mój post odnośnie roli Winony. Pytałam ją o to czy Winona zagrała epizodyczną rolę, czy większą... o wiele większą...:) Niestety odpowiedź nie jest zadowalająca....:(( EEEeeeeeeee

http://www.filmweb.pl/film/Czarny+%C5%82ab%C4%99d%C5%BA-2010-526137/discussion/R elacja+z+Plus+Camerimage+2010,1502624

Bina_WS

Dzięki za odpowiedź. Co prawda fajnie byłoby, gdyby Winona zagrała większą rolę, ale zawsze to coś. Aronofsky to klasa sama w sobie- chyba lepiej grać małą rolę u świetnego reżysera, w filmie który pewnie zdobędzie mnóstwo nagród, niż być w samym centrum drugorzędnej produkcji.
Ona z każdej roli zrobi perełkę :)

secretlove

Masz rację:) Ona sama w sobie jest perłą:) Trzymajmy za nią kciuki, bo dzisiaj jest rozdanie nagród SATELITY, gdzie została nominowana jako najlepsza aktorka w filmie telewizyjnym.
Pozdrawiam fanów:)

Bina_WS

Jak będziecie coś wiedzieć na temat zwycięzców dajcie znać!

snoopy

Mały artykulik na temat "przebudzenia" Winony: http://film.onet.pl/wiadomosci/publikacje/artykuly/winona-ryder-przebudzenie,1,4 224076,wiadomosc.html

snoopy

,,River Phoenix w spódnicy"- nie no, z tym to trochę przesadzili:) A poza tym to nie wiedziałam o konflikcie Winona- Gwyneth, słyszeliście o tym wcześniej ?Ale dzięki za info o artykule.

secretlove

ja również o tym nie wiedziałam, ale przeczytałam artykuł z gazety sprzed kilkunastu laty, który brzmi:
"Droga Gwyneth Palthrow do Oscara wiodła przez sypialnię Winony Ryder. Obie aktorki lubiły się i często się odwiedzały.
Podczas jednej z wizyt Gwyneth poczuła się zbyt swobodnie. Wślizgnęła się do sypialni Winony i z nocnego stolika zabrała scenariusz do filmu ZAKOCHANY SZEKSPIR. Kilka dni później zgłosiła się na zdjęcia próbne i dostała rolę, a za nią Oscara.
Ryder poczuła się oszukana, mimo wszystko przez rok taktownie milczała. Dopiero gdy w prasie pojawiła się seria laurek poświęconych talentowi fałszywej przyjaciółki, Winona nie wytrzymała i pokusiła się na oficjalne sprostowanie: <Gwyneth jest rzeczywiście zdolna. Do wszystkiego. A numer jaki mi wykręciła, z pewnością zasługuje na kolejnego Oscara>."
ps. szczerze powiedziawszy to trudno jest mi wyobrazić sobie Winonę w "Zakochanym..."
a Gwyneth dostała Oscara dzięki protekcji H. Weinssteina.

snoopy

To się nie doczekasz i zaprawdę powiadam ci możesz już zacząć pakować klamoty.

tomucho77

Dziękuję Ci bardzo za Oświecenie, Wielmożny Proroku!

snoopy

W 2012 roku do kin wchodzi dreszczowiec psychologiczny (The Stare) z Winoną w roli głównej.

jamesdawid

Skąd o tym wiesz....???....bo to bardzo dobra wiedomość !:)

pery1

http://www.imdb.com/title/tt1899324/

jamesdawid

Dzięki Stary dzięki.....!!!:)

snoopy

Też ją uwielbiam i oglądam niemal każdy film gdzie ma większą rolę :D Jest cudowną aktorką, a ta cała głupia sprawa z kradzieżą nie powinna jej zaszkodzić. To nie była jej głupota, a głupota ludzi, którzy przez takie małe coś zaprzepaścili jej talent...

snoopy

tez uwielbiam Winone ( co jest oczywiste ) i czasem tak sobie mysle ze gdyby nie ten glupi incydent
( choc moze to nie przez niego ,slyszalam ze Winona miala sie kiepsko psychicznie swego czasu wiec moze to odstraszylo rezyserow ,i propozycje po roku 2000 byly tak kiepskie )

Winona byly by teraz tam gdzie Johnny Depp, duzo propozycji ,splendor ,pamietam ich zwiazek w latch 1990- 93 gdy to blask Winony swiecil bardziej i ona wydawala mi sie bardziej utalentowana ,dalej tak mysle wiec czekam az pokaz mi i calemu swiatu na co ja stac :)

snoopy

Ona jest doskonale piękną, intrygującą aktorką, i te oczy, mozna się w nich zatopić.
Jestem jej fanatyczką od przerwanej lekcji muzyki:P

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones