Wacław Ulewicz

7,6
263 oceny gry aktorskiej
powrót do forum osoby Wacław Ulewicz

Wspaniała rola w Zamachu Stanu - reż Ryszarda Filipskiego. Zagrał tam sędziego, który zgłasza votum separatum do wyroku w Procesie Brzeskim. Grał starą dobrą metodą Stanisławskiego! Szkoda, że nie ma go już między nami! Jeśli Pan nas widzi to Pozdrawiamy Pana! Pamiętający wielbiciele!

użytkownik usunięty

Super rola w Złotym Pociągu.Mało go znałem bo to był taki pszyszywany wójek byłem za młody dopiero teraz zgłębiam jego filmografie.I twierdze że to super aktor ze starej dobrej szkoły,moge go tylko oglądać ale robie to z wielką przyjemnością.Życie go nie rozpieszczało przeżył pacyfikacje swojej wsi na Wołyniu był prawie sam w tak trudnych czasach i dlatego zawsze podziwiałem jego charakter.Pozdrawiam cie tam na górze wójku rodzina z Chełma.

użytkownik usunięty

Nie zapominajcie o doskonałym pierwszym sekretarzu KW PZPR w Radomiu ("Krótki dzień pracy") u Kieślowskiego! U mnie jego sekretarz prowokował szaloną huśtawkę uczuć - od współczucia po...co za menda! :-)

I wielka szkoda, że nie dane nam będzie obejrzeć jego występów teatralnych. :X

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones