Viola DavisI

7,8
38 329 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Viola Davis

Zagrała niezwykle prawdziwie i przekonująco. Jestem pod wrażeniem.

Ewencja

Mam nadzieję, że przegra z Naomi Watts w walce o Oscara dla najlepszej aktorki drugoplanowej.

jamesdawid

Viola będzie walczyć o Oscara dla najlepszej aktorki pierwszoplanowej(tak zadecydowała wytwórnia)więc spokojnie.

Co do Naomi to szczerze wątpię aby po tak słabych recenzjach J.Edgar'a mogła ona liczyć na nominację (nie mówiąc już o wygranej)

A-Quse

Szkoda, że nie zagrała np rok wcześniej z tym filmem, ciężko było pokonać taką rolę Meryl.

Ewencja

Zgadzam sie. Własnie obejrzałem ten film i tu jestem, żeby zobaczyć kto tak dobrze zagrał rolę.

agur

Cały film jest świetny. Szkoda, że tak mało się o nim mówi, a w kinach już przestali grać. Czarnoskóre aktorki zagrały wybornie.

Ewencja

Ja myślę, że tam wszyscy zagrali wybornie, nawet Emma dała radę.

Ewencja

moim zdaniem to wielka szkoda że kandyduje do aktorki pierwszoplanowej, bo konkurencja jest zbyt silna (Streep, Close, Williams), w 2-planowej miałaby większe szanse, i ja osobiście przyznałbym jej wtedy statuetkę, bo w filmie zagrała fenomenalnie

Pauleta

Pani Davis w końcu dostała rolę na miarę swojego talentu! Do tej pory zawsze grała jakieś drugoplanowe epizody i trzeba przyznać, że gdy już się pojawiła, to gasiła wszystkich ( np. prawo zemsty, pojawiła się na pięć minut, a idę o zakład że każdy ją zapamiętał), nawet jeżeli teraz nie wygra, to na bank w niedługiej przyszłości zgarnie statuetkę. Po służących przynajmniej zostanie zauważona i będzie miała ciekawsze role.

Ewencja

Moim zdaniem wszyscy aktorsko dali radę, bardzo podobały mi się i czarnoskóre i białe, tym bardziej zdziwiłam się, gdy zobaczyłam, że Emma Stone za rolę Skeeter dostała nominację do Złotej Maliny jako najgorsza aktorka dekady! Zupełnie nie rozumiem tej nominacji.

tsch

że co? bez sensu

Pauleta

ano właśnie. na jej stronie na filmwebie jest to również zamieszczone.

tsch

ok, dobra już się zainteresowałem tą sprawą - otóż filmweb się pomylił, wg tego dali jej nominację (i tylko jej!) w roku 2010, gdzie filmy Crazy. Stupid. Love i The Help nie były nawet skończone, na imdb nic na ten temat nie pisze, po prostu na filmwebie znalazł się kolejny błąd, a nominacje do Malin są dzień przed oscarowymi, więc jedynie wtedy może dostać, co jest jednak mocno wątpliwe

Ewencja

W Wątpliwość też jest bardzo dobra ;)

mateusz1497

Wszystko można o niej powiedzieć, ale nie że jest słąba aktorką. W "Wątpliwości" skradła film swoją rolą :) bez oglądania dałbym jej Oscara

prix22

Różnica jaką dzieli kreacje Viola Davis i Michelle Williams można liczyć w astronomicznych przedziałach. Nie ma możliwości, aby wygrała z nią Oskara. Jej kreacja wcale nie była pierwszoplanowa do tego została chłodno przyjęta w Europie, więc te wyróżnienie w Gildia jest wyrazem politycznego poparcia. Szkoda mi Michelle,bo jest absolutnie najlepsza w tym roku.

jamesdawid

Europa nie ma dużo do powiedzenia w sprawach Akademii, bynajmniej w tym roku. Brak Melancholii, Tildy Swinton uznanych w Europie :( więc może Viola coś ugra :)

Ewencja

oczy zrobiły mi się mokre w czasie, kiedy snuła opowieść o swojej przeszłości na potrzeby pisanej książki.

Ewencja

Ja się modliłem by to ją nagrodzono oscarem a nawet głupiego globa jej nie dali . To jakaś farsa . Tak czy siak jestem przekonany że to ona będzie drugą czarnoskórą aktorką z oscarem na koncie za role pierwszoplanową .

maciekb80

za to Meryl była ostatnią osobą której bym dał nominacje do oscara . Glenn też mi szkoda bo w " Albert Nobbs " była genialna . Niestety do tej pory bez oscara a winna mieć minimum dwa za wyżej wymieniony film oraz za " Niebezpieczne związki "

Ewencja

Była boska w tym filmie i chętnie dałbym jej oscara choć kciuci trzymałem za tą która ciągle jest rolowana czyli za Glenn Close . Niestety wygrała Meryl za zagranie zdemenciałej staruszki a nie żelaznej damy .

Ewencja

Ona jest najlepszą czarnoskóra aktorka i co do tego chyba nikt nie ma wątpliwości A jeśli ktoś ma to.mu gratuluję

użytkownik usunięty
maciekb80

Prawda. Viola jest świetna!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones