Vince Gilligan

George Vincent Gilligan Jr.

8,5
2 138 ocen scenariuszy
powrót do forum osoby Vince Gilligan

Koleś stworzył najlepszy serial w historii telewizji, wg mnie zasługuje na większy rozgłos i więcej dzieł.

dawid1420

Chociaż nasze avki trochę rozgłosu może mu przyniosą - to on w końcu stworzył Waltera White'a :) A BB to telewizyjne arcydzieło, rzadko się zdarza żeby kolejne serie wciągały bardziej od początkowych, a kreacje Cranstona i Paul'a to mistrzostwo świata i okolic.

dawid1420

zgadzam się Breaking Bad jak nic innego zasługuje na film-webową 10 i zakończenie chyba idealne

dawid1420

Myśle ze cokolwiek nie wymysli Breaking Bad i tak zostanie jego najlepszym dziełem.

Spent23

Better Call Saul jest nawet lepszy ;).

GTRcreative

Muszę stwierdzić, że masz absolutną rację!

GTRcreative

yyyyyy... w czym?

dawid1420

Długo czekałam na serial idealny i myślałam, że to niemożliwe, a jednak.

Zapraszam do recenzji całej serii:
http://zaliczone.blogspot.com/2013/11/zielony-dym-niebieska-meta-tablica.html

obywatelw

A "Miasteczko Twin Peaks" z 1990 nie było idealnym serialem ?
Można jeszcze wymienić Robin of Sherwood, Rzym, Gra o tron, Oz, Sopranos, The wire.

returner

Twin Peaks z wymienionych przez Ciebie rzeczywiście jest najlepszym pretendentem do serialu idealnego. Jednak zauważ, że minęło ponad 20 lat. I na przestrzeni tego czasu jesteś w stanie wymienić bardzo niewiele seriali, które Twoim zdaniem są idealne, a moim z kolei nie (kwestia upodobań). Breaking Bad to serial, który najlepiej wykorzystuje potencjał takiej formy, jaką jest serial i telewizja. Nawet bym powiedziała, że ją reanimuje. W czasach Twin Peaks wszyscy byliśmy skazani na telewizję, teraz mamy naprawdę szerokie spektrum wyboru, a Breaking Bad mimo wszystko przykuł nawet najwybredniejszych odbiorców do foteli. I to na 5 sezonów. Nazwij to jak chcesz, ja nazwę to naprawdę wyjątkowym wydarzeniem.

Uwielbiam dobre seriale i oglądam ich całą masę. przed, i w czasie Breaking Bad ukazało się wiele niesamowitych serii. Ale wystarczy tylko spojrzeć na dokonanie Gilligana, żeby poznać nową jakość.

obywatelw

Wiesz trochę jednak jest dobrych seriali :)
Robin of Sherwood, Północ-południe, Twin Peaks z tych starszych.
Potem było Archiwum X, Oz, Sopranos, krótkie Kompania braci, The wire, Dexter,
Rzym, Tudors, Breaking Bad, Spartacus, Zakazane imperium, Borgias, Gra o tron, True Detective itp
Mimo wielkiej sympatii do Robin of Sherwood oraz Rzymu jak dla mnie trójka moich faworytów z
wyżej wymienionych to: Twin Peaks, Breaking Bad, Gra o tron :)
Breaking Bad rzeczywiście zrobił na mnie wrażenie. Większe niż produkcje HBo tego typu czyli
Oz, Sopranos, The wire, Zakazane imperium, a to świadczy tylko jak świetne jest Breaking Bad :)

returner

Nie mówię nic innego: >
Chociaż akurat Tudorów, Borgiów czy Spartakusa nie zaliczałabym do serialowej elity

obywatelw

Spartakusa ewidentnie nie wolno brać pod uwagę w takim zestawieniu... bez urazy :)

dawid1420

Breaking Bad serial który w każdym sezonie i w każdym odcinku trzyma swój wysoki poziom a do tego potrafi zaskoczyć !!

dawid1420

no właśnie, wiadomo coś czy ma jakieś plany na kolejny serial?

5476

Better Call Saul, spin-off Breaking Bad.

użytkownik usunięty
dawid1420

Breaking Bad to najlepszy serial i chwała stacji AMC i Vince'owi za to, że go stworzyli. Nigdy nie powstanie lepszy serial, "Twin Peaks", "House of Cards" czy "True Detective" to również wybitne seriale, ale brakuje im tej kultowości, cytatów które są wizytykówką tego serialu, niezapomnianych postaci itd. "Breaking Bad", a później cała reszta dopiero.

dawid1420

Breaking Bad jest naprawdę dobrym serialem, ale proszę cię żeby nazywać go najlepszym? Jeszcze dużo oglądania przed tobą.
Daleko mu do takich arcydzieł jak The Wire czy Six Feet Under, a nawet do tak świetnych seriali jak Oz, Sopranos, Deadwood, Twin Peaks.

dawid1420

zajebisty serial właśnie dziś skończyłam oglądać, na pewno jeszcze do niego wrócę

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones