Toshirô Mifune

8,5
7 053 oceny gry aktorskiej
powrót do forum osoby Toshirô Mifune

Kolejny, obejrzany film z Toshiro Mifune w obsadzie utwierdza mnie w przekonaniu, że mam do czynienia z aktorem przez duże A. Takim, który w każdej roli (choć dużego porównania na razie nie mam bo widziałam tylko 6 filmów z Panem Mifune ) ożywia graną postać na inny sposób, ale zawsze z taką naturalnością jaką tylko aktorzy pierwszoligowi mogą przejawiać. Tron we krwi i Bunt - świetne role energicznych i charyzmatycznych postaci (sama mimika i sposób ekspresji jest genialna). W filmie' Samurai znikąd' gra rolę zupełnie inną, nieco flegmatycznego i robiącego wszystko jakby od niechcenia samuraja. Zupełnie inny sposób ekspresji aktor pokazuje w Rashomon i Siedmiu samurajach. A spokój i wyważenie Rudobrodego też zostało zagrane przez Mifune mistrzowsko!
Może dziś też są aktorzy takiego formatu, ale ja takowych nie znam więc nie mogę wskazać.
10/10 bo więcej w skali punktów nie ma

sycomore

Całkowicie się z tobą zgadzam, Toshiro Mifune praktycznie w każdej roli jest genialny. Jeszcze nie spotkałem się z aktorem który tak znakomicie potrafi zagrać skrajnie różne postacie, i to tak przekonująco. Pozdrawiam.

sycomore

osobiście tylko Roberta De Niro stawiam na równi... no może znalazłoby sie jeszcze kilku świetnych aktorów ale nie mają oni aż tylu tak wspaniałych ról w tylu świetnych filmach co Ci dwaj panowie.

dansol20

Day Lewis,O'Toole,Nicholson.....

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones