Tobe Hooper

Willard Tobe Hooper

6,7
738 ocen pracy reżysera
powrót do forum osoby Tobe Hooper

Nierozumiem jak gościowi, który nakręcił jeden film dobry - mam na mysli Poltergeist, oraz
jeden "kultowy" - Texas chain saw massacre - choć w moim przekonaniu przeceniany przez
krytykę która tanim horrorze dopatrzyła się arcydzieła kinematografii, można wystawić tak
wysoką średnią. Mam wrażenie patrząc na cały póżniejszy dorobek Hoppera, który de facto
nie nakręcił później nawet jednego dobrego horroru, że ta piła wyszła mu przez przypadek,
zaryzykuję nawet stwierdzenie że wiele ukrytych znaczeń, głębi itp niepowtarzalnych
dusznych/mrocznych klimatów dopatrywano się w tym filmie na siłę...

piotrbimbasik

Co ty nie powiesz? Nakręcił jedno arcydzieło - TCM - i nas jej sławie jeździł przez cały czas - z jej powodu dano mu reżyserować "Poltergeista" - choć to de facto film Spielberga. A dobry jest nie tylko Duch - lepszy jest od niego "Lifeforce".

grzegorz_cholewa

Niestety nie dostrzegam w filmie o niedorozwoju tańczącym z piła arcydzieła - dostrzegam niezły horror jak na lata 70 te, zdeklasowany potem przez remake i TYLE.
Choćbyś podał mi 1000 stron piśmiennictwa krytyków piejących z zachwytu - nie dojrzę w tym filmie nic więcej poza przyzwoitym horrorem.

piotrbimbasik

Kogo to obchodzi co ty dojrzysz? Jest arcydziełem gatunku i kropka.

grzegorz_cholewa

Przemawia do mnie tylko kropka - ten film to dno

RogerVerbalKint

Zakropkowany to masz umysł.

piotrbimbasik

Jak można porównywać "Poltergeist'a" do "Teksańskiej..."?
Baa do tego jeszcze uważać, że jest to lepszy film. Proszę Cię...
Ale masz rację, Hooper nie kręcił wybitnych filmów. Największą sławę przyniósł mu jego wybitny debiut ("TCM") i ustatkował mu karierę na zawszę.

GHX03

też nie dostrzegam arcydzieła w teksańskiej, zwłaszcza, że Remake uważam, za znacznie lepszy.

Arkadiuszk44

Remake ssie i łyka w porównaniu z oryginałem.

GHX03

Lubię jak ktoś mi ssie i łyka - męczy mnie kult Teksańskiej masakry - bo to film jeśli nawet nie denny, to po prostu średni.

RogerVerbalKint

Nie, wybitny.

grzegorz_cholewa

Rozumiem - niewybitny

RogerVerbalKint

A jakieś konkrety?

grzegorz_cholewa

Głupia szmira o treści "przygody kanibali z Teksasu i jednego niedoroba z piłą mechaniczną", denne aktorstwo na poziomie Mroczków z M jak miłość, zerowa ilość jakiejkowiek grozy, postać dziadka wampirozombie ni z gruchy ni z pietruchy. Jeśli to jest film wybitny to ja mam nieco odrębny gust. Jedyny plus to sugestywny chory nastrój, który zresztą pryska jak bańka mydlana w momencie pojawienia się rzeczonego dziadka. Albo kręcimy film grozy o realnych postaciach, albo bajkę o potworach.

RogerVerbalKint

Hehehe. O jego wyjątkowości świadczy min. to, że jest śmieszno-straszny a czub z piłą jest niedorozwinięty. Dziadek to element satyry.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones