The Rolling Stones

7,0
2 oceny gry aktorskiej
powrót do forum osoby The Rolling Stones

Niech będzie więc filmowo, jak powinna:) Mój ukochany film plus piosenka tego wielkiego zespołu!
Please allow me to introduce myself, I'm a man of wealth and taste...genialne zakończenie Wywiadu, charakteryzujące Lestata :) Muzyka jest dobrym tłem dla obrazu, Morricone genialnie go uzupełnia, a kawałek jak Sympathy to doprawdy urocza kropka nad "i"... trafniejsza nawet niż w Sieci zła.

Arrakin

Słowa te pochodzą z utworu "Sympathy for the Devil", a są one inspirowane książką "Mistrz i Małgorzata". Nigdy nie słyszałem o "Sympathy for the Vampire". Zresztą, jeżeli nie wierzysz mi to sprawdź na stronie gazety wyborczej z tłumaczeniami Wojtka Manna. Tam znajdziesz utwór Stonesów pod tytułem "Sympathy for the Devil".

Filo_20

sądzże, że koleżance Arrakin chodziło o co innego. ona po prostu sparafrazowała tytuł sławetnego utworu Stonesów w kontekście "wywiadu z wampirem".

użytkownik usunięty
Caligula

Nie załapałeś żartu. Tytuł postu to połączenie 'Sympathy for the Devil' i 'Interview with the Vampire'. Równie dobrze mogł być na stronie filmu temat 'Interview with the Devil' ;)

Ale przecież w filmie Wywiad z Wampirem został użyty cover Symphaty for the devil. W wykonaniu Guns N'Roses.

What_The_Fuck

No, ale ten cover nie umywa się do oryginału, sam Slash powiedział, że to była pomyłka, że w ogóle zrobili ten cover.
Poza tym napewno żadna wersja nie umywa sie do wersji koncertowej Stonesów z Get Yer Ya-Ya's Out! bo do tego ideału nikt się nie zbliżył i gdyby Amerykanie czuli tą muzyke to umiescili by tą wersję w filmie. Cover Gunsów po prostu nie wyszedł im. Za to wyszedł im cover Knocking on Heavens Door Dylana i to całkiem nieźle, mam do nich za to szacunek, bo to jedyna ballada Dylana, której nie idzie przebić żadnym wykonaniem, Gunsi go nie przebili, ale zrobili równie dobry odpowiednik a jestem przekonany, że 99 procent zespołów by temu nie podołało, bo oryginał jest po prostu bezbłedny i nie brakuje w nim ani jednego dźwięku, mimo to chłopaki w tym coverze się wybronili super i to świadczy o tym, że potrafili, że to nie był zwykły zespół tak jak większość zespołow hard rockowych w latach 80/90... oni byli wyjątkowi, dlatego o nich się pamieta a o innych, wiekszości kapel z tamtego okresu się zapomni.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones