The Rolling Stones

7,0
2 oceny gry aktorskiej
powrót do forum osoby The Rolling Stones

Nie przepadam... tyle lat, i żeby napisać 1, może 2 hity... nie rozumiem ile można tego słuchać... The beatles grali niecałe 10 lat, napisali ok 250 piosenek z czego połowa to światowe hity.

użytkownik usunięty
DeeelShannon

A ja nie rozumiem jak można słuchac Madonny czy B.Spears. I co z tego? każdy ma inny gust, a ja osobiście nie przepadam z Beatlesami.. Co z tego, że nagrali tyle swiatowych hitów, jak i tak 80%(może przesadzam) społeczeństwa nie potrafi wymienic nawet jednego hitu owego zespołu. Dla osób neutralnych zarówno Stoensi i Beatlesi nagrali 1 może 2 hity.

Co do Madonny czy Spears to również nie rozumiem osób które mówią, że tego słuchają, ale co do osób neutralnych nie potrafiących wymienić utworów, to się nie zgadzam,bardzo rzadko spotykam kogoś kto kończy swoją znajomość na Yesterday albo w ogóle nie kojarzy zespołu, co mnie właściwie cieszy, ale jak spytam o Jaggera to prawie nikt nie wie o kogo chodzi. Co innego z Lennonem czy McCartneyem

użytkownik usunięty
DeeelShannon

Ja się spotkalam z osobami, które wogole nie potrafiły wymienic nawet jednego utworu Beatlesów, co juz dla mnie jest wstydem. Tzn. Chodzi mi o osoby interesujące się muzyką. A prawda jest taka, ze media emitują sam szajs typu własnie Britney czy Madonna. Czyli poprostu pop. Nawet MTV Classic(VH1) zeszło na psy. Tak czy siak. Stoensi w porównaniu z Beatlesami nagrali mniej hitów, ale i tak sa ledendą.

;-) Tak w sumie racja, nie można im odmówić tego że przeszli do historii

użytkownik usunięty
DeeelShannon

1 lub 2 hity?! Zapomniałeś o "Sympathy For The Devil", "Jumpin' Jack Flash", "Start Me Up", "It's Only Rock n' Roll" i wielu, wielu innych.
Zawsze wolałem The Rolling Stones od The Beatles, ale mimo to też lubię ich słuchać i szanuję The Beatles za ich wkład w historię muzyki. The Beatles zawsze będą wyżej od Stones'ów ponieważ mieli talent to pisania przebojowych utworów, które były przystępne dla każdego a muzyka Rolling Stones nie zawsze znajdywała odbiorców ponieważ pisali nieco ostrzejsze piosenki.

Beatlesi zawsze będą wyżej od Stonesów to fakt. Tyle, że Wielka Czwórka to najwybitniejszy zespół wszechczasów i od nich lepszego nie było i prawdopodobnie nie będzie. Rolling Stonesi są razem z Zeppelinami, Black Sabbath i wieloma innymi genialnymi zespołami tuż tuż za nimi.

Geniusz Beatles'ów nie oznacza, że Rolling Stonesi również geniuszami nie byli. A byli bo nagrali płyty przełomowe na których wzorowali się potem wszyscy wykonawcy grający ten sam gatunek (Primal Scream, Blur, Stone Roses, Charlatans), którzy się liczyli lub zapisali się w historii...

Dwa hity? Żaden zespół (nawet Beatlesi) nie dorównuje liczbą hitów Rolling Stonesow. 46 lat grania zobowiązuje. ;))

piecefreedom

Hahah, dwa hity :D jeśli jesteś fanem Stonesów, to co druga piosenka jest hitem. Tak to jest jak ktoś ma wielkie ,,ale'' a nawet nie zagłębił się w ich twórczość ;)

Sigerson

a tak poza tym to nie mam nic do Beatlesów, wręcz przeciwnie bardzo lubie i doceniam twórczość :)

piecefreedom

Znam zespoły znacznie lepsze i kreatywniejsze od Beatlesów (z całym szacunkiem dla tego zespołu), które raczej nie bazowały na ich muzyce, niech tylko wspomnę King Crimson czy Pink Floyd, Japan i wiele innych psychodeliczno progresywnych zespołów.

DeeelShannon

Polecam i wszystko będzie jasne!!!!:
http://www.scaruffi.com/music/band.html

Ze strony najbardziej szanowanego na świecie krytyka muzycznego, całej historii muzyki właściwie, nie musicie się zgadzać z tym, ale to opinia najbardziej poważanego krytyka/audiofila w branży:

I gdzie według Pana Scaruffi są Beatlesi <ja się akurat nie zgadzam, bo napewno najlepsi to oni nie byli, ale banalni również nie, trochę kopiowali inne zespoły, ale zrobili miejsce Kinksom, Who, Zeppelinom i wielu innym, przetarli szlaki dla bardziej niegrzecznych i rockowych kapel, jak także dla bardziej technicznych kapel - moim zdaniem powinni być - bynajmniej u mnie są w 10tce najlepszych na 4 miejscu>

a gdzie są u Pana Scaruffi??
ironicznie zasugerował, że w ogóle nie brał ich pod uwagę lol;p
u mnie są na mscu 4

natomiast gdzie są Stonesi??
u Scaruffiego na 5 miejscu!!!!

przy czym ten pan to poważny krytyk doceniający zarówno świetnych prostych Ramonsów jak i pompatycznych Floydów, awangardowe Velvet, czy mocnych Zeppelinów (którzy co prawda nie są w pierwszej 13 ale są wśród najlepszych, a u tego Pana to naprawde zaszczyt być wśród najlepszych, to znaczy że ma się klasę!!!!)
u mnie to Zeppelini mają 1wsze miejsce mimo wszystko!!!!!

Oto moja ocena:
http://www.filmweb.pl/topic/1230058/Lista+najwi%C4%99kszych+wed%C5%82ug+mnie.htm l


Greatest rock bands
of all times

1. Velvet Underground
2. Pere Ubu
3. Doors
4. Faust
5. Rolling Stones!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
6. Can
7. Grateful Dead
8. Pink Floyd
9. Soft Machine
10. Jefferson Airplane
11. Pop Group
12. Slint
13. Talking Heads

... and, in random order,...

* Sonic Youth
* King Crimson
* Tortoise
* REM
* Gong
* Flaming Lips
* Residents
* Popol Vuh
* Husker DU
* Swans
* Morphine
* Bardo Pond
* Jesus Lizard
* Babes in Toyland
* Mercury Rev
* Roxy Music
* Mothers Of Invention
* Ministry
* Royal Trux
* Don Caballero
* Henry Cow
* Girls Against Boys
* Ed Hall
* Television
* Savage Republic
* Rip Rig And Panic
* Cop Shoot Cop
* My Bloody Valentine
* Led Zeppelin
* Replacements
* Butthole Surfers
* Neu
* Phish
* Cream
* Primus
* Minutemen
* Pixies
* MC5
* Dream Theater
* Faith No More
* Unrest
* Stooges
* Yes
* Squirrel Bait
* Blind Idiot God
* Band
* Tangerine Dream
* Metallica
* Death Of Samantha
* Soundgarden
* Dead Can Dance
* Fugazi
* Magma
* Who
* Red Hot Chili Peppers
* Nirvana
* Pearl Jam
* Polvo
* Bugskull
* Ramones
* Shellac
* Family
* Cocteau Twins
* Lounge Lizards
* Clash
* Holy Modal Rounders
* Byrds
* Deviants
* Slowdive
* Van Der Graaf Generator
* Kinks
* Animals
* Buffalo Springfield
* Hawkwind
* Quicksilver
* Pearls Before Swine
* Tsunami
* Pavement
* Traffic
* Sex Pistols
* Guns And Roses
* U2
* Japan
* Genesis

No, I did not forget these ones: <hehehe best text ever>

* Beatles
* Beach Boys



Hehehe to jest dobre, Beatlesi są najbardziej popularnym zespołem wszechczasów, ale napewno nie najlepszym, ale dlaczego u niego są tak nisko??
Przecież nie może chodzić o to, że ten pan ich nie lubi i ich muzyki, bo na przykład za jeden z najbardziej przecenianych zespołów wymienił U2, którego pewnie nie lubi, ale umieścił U2 wśród najlepszych, tak więc????
Czy ktoś ma jakiś pomysł????

Pozdrawiam:D

_mosquito_

Jest jeszcze jedna dziwna rzecz, ponieważ wielu krytyków muzyki klasycznej i kompozytorów uznaje właśnie The Beatles za najlepszy muzycznie zespół wszech czasów. To tak na marginesie:D

_mosquito_

No a mojego ukochanego Deep Purple w ogóle nie wymienił!!!!
To dla mnie największy szok, największa legenda hard rocka i nie ma?
W sumie Purpli zawsze gdzieś pomijają, tylko w opracowaniach wymienia ich się jako najważniejszy i najlepszy zespół hard rockowy, oraz najlepszy zespół koncertowy razem z The Who:) nie wiem czemu w opracowaniach się ich tak nobilituje, fani o tym wiedzą, ale często wielu krytyków ich pomija, jak można pominąć dwie najważniejsze pozycje w hard rocku In Rock i Machine Head!!!! Niepojęte...
Ale dobrze, że nie wymienił ich przy Beatelsach i Beach Boys, jednak, uff, pewna ulga jest:D

Pozdrawiam:D

użytkownik usunięty
_mosquito_

Dla mnie osobiście nie jest ważna opinia jakiegoś tam krytyka i napewno nie będę się nią sugerowała przy wyborze muzyki, którą mam zamiar słuchać.

Cóż Beatlesi rzeczywiście prawie, każdy utwór mieli genialny, a Stonesi... też. O to kilka z nich
Help
Yesterday
Hey Bulldog
Sgt. Peppers Lonely Hearts Club Band/With a little help from my friends
From Me to You
Get BAck
Let it Be
Penny Lady
All you need is love
Something
Come Together
Fixing a Hole
She loves you
Twist & Shout
Yellow Submarine
Hey Jude
ale to tytuły, które się poznaję po piwrwszej nucie i jest jakieś 15% wielkich hitów Betlesów (zapomniałem o Revolverze i Rubber Soul ;D).
Z rockbandów polecam :
Deep Purple
Pink Floyd
Steppenwolf
Black Sabbath
Iron Maiden
Jimi Hendrix Expirience
, ale bez Beatlesów i Stonesów i Hendrixa nie byłoby całej reszty. Sam na codzień słucham metalu, polecam Wielką Czwórkę Trashu.

DeeelShannon

Nie pisz, że mają 1-2 hity, tylko napisz, które 2 piosenki znasz "znawco" :P

wrzos09

Satisfaction, Jumping Jack Flash, Street Fighting Man, Paint it Black, Under My Thumb, Ruby Tuesday, Sympathy for the Devil, Honky Tonk Woman, Gimme Shelter, Love in Vain, Midnight Rambler, 19th Nervous Breakdown, Brown Sugar, Heart of Stone, Get off my Cloud, One Hit to the Body, Dance, Tumbling Dice, Rocks Off, All Down The Line, Angie, It's Only Rock n Roll, Miss You, Some Girls, Beast of Burden, Start Me Up, Hang Fire, Love is Strong to tylko kilka hitów, które mi przychodzą do głowy. Niby skąd Keith miał kasę na te tony farmaceutycznej kokainy.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones