Terence Winter

Terence Patrick Winter

8,2
600 ocen scenariuszy
powrót do forum osoby Terence Winter

to po prostu skończone arcydzieło! Co za energia dialogu, co za charaktery, co za przesłanie:
("Byłem biedny, byłem bogaty, jeśli będę miał wybór - zawsze wybiorę bogactwo!"). Może, to
amoralne, ale jakże autentyczne. Oscar być powinien!

AutorAutor

Zapomnij o oskarze. Nie jestem zbytnio pruderyjny, nie raził mnie nowy obraz Scorsese, ale Wilk był dla mnie słaby i nudny.

AutorAutor

A jakże!

AutorAutor

Oscar być powinien!....



....dla Belforta w takim razie, bo to jego słowa były, a nie Wintera przecie.

Gyp

Scenariusz to nie tylko opowieść. Ale też takie detale jak kolor pomieszczeń, dialogi itd. Oczywiście ile scenarzysta ma pola do popisu jest uzaelznione od tego kto stoi za kamerą. Ale i tak pewnie Winter przepchnął parę motywów (Momentami czuć było Sopranosów, a jak wiadomo Tery pisał tam scenariusze do wielu odcinków).

sysunia22

Ale ja nie twierdzę że Winter nie miał tu nic do gadania tylko odnoszę się do niego jakby to on wymyślał wszystkie dialogi w filmie, a to prawdą nie jest

Gyp

A ty myślisz, że Belfort całe życie chodził z notatniczkiem i notował każde słowo jakie wychodzi z jego, albo jego ziomków ust? Ochłoń gimbusie i się zastanów 2 razy zanim znowu się skompromitujesz.

Klonazepam

Dowcipniś się znalazł, leżę i nie wstaję. To oczywiste że Belfort nie pamiętał wszystkich swoich tekstów, ale te użyte w filmie to te które napisał w książce. Więc nie zgrywaj mądrego za wszelką cenę, bo sam wychodzisz na gimbusa.

Gyp

Gyp ma rację, większość dialogów z filmu pochodzi z ksiązki, także cytowane zdanie.
Jest kilka zmian w porównaniu z książką, ale akurat film w większość to zasługa samego Belforta i jego książki :)

AutorAutor

Żeby chociaż to przesłanie było jego autorstwa.

AutorAutor

To nie jego słowa.

Suttree

A czyje?

AutorAutor

Nie wiem. Powiedzenie "I've been rich and I've been poor. Rich is better." pojawiło się w latach 30. XX wieku. Autorstwo przypisywano różnym osobom, jak choćby Sophie Tucker, Beatrice Kaufman, Joe E. Lewis, Fanny Brice, Mae West i innym. Ot, amerykańskie porzekadło.

Suttree

Thx.
Ps. Ale skoro Jordan Belfort je zrealizował, to miał prawo te słowa wypowiedzieć.
Licentia poetica.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones