Tadeusz Janczar

Tadeusz Musiał

8,4
14 716 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Tadeusz Janczar

"KANAŁ"
"POŻEGNANIA"
"POKOLENIE"
"ZEZOWATE SZCZĘŚCIE"
"KRAJOBRAZ PO BITWIE"

dowodzą niespotykanej charyzmy, magnetyzmu i charakteru.
Najważniejszy aktor Szkoły Polskiej
obok
ZBIGNIEWA CYBULSKIEGO
TADEUSZA ŁOMNICKIEGO
BOGUMIŁA KOBIELI
ADAMA PAWLIKOWSKIEGO

Szkoda, że kino polskie nie udźwignęło jego talentu, wręcz zmarnotrawiło go.

WIELKI AKTOR!

AutorAutor

Pięknie napisane. Podpisuję się pod tym.

film128

świetne porównanie (to w tytule Twojego posta) - gratulacje.

AutorAutor

Też się zgadzam!

Co prawda uważam, że to marnotrawstwo talentu, to nie tylko Janczara się tyczy. Wielu mieliśmy wtedy genialnych aktorów, którzy nie otrzymali roli na miarę swoich możliwości. Cybulski miał to szczęście, że zagrał Maćka. Niemczyk w 'Nożu w wodzie'. Ale Janczar...może w 'Pożegnaniach'? Piękna kreacja.

Tak to u nas jest. Zauważcie, że np. Jan Machulski dopiero rolą w 'Vabanku' zyskał ogromną sławę (i nieśmiertelność), bo właśnie tutaj syn napisał rolę idealną dla swojego ojca. Wcześniej Jan Machulski wystąpił w wielu filmach, ale pewno gdyby nie Kwinto z 'Vabanku' to jego filmowych kreacji nikt by nie pamiętał. Każdy wybitny aktor zasługuje na taką właśnie rolę, ale nie każdy ma to szczęście aby takową otrzymać.

Ale i tak dla naszych aktorów (zwłaszcza ze starego pokolenia) liczył się przede wszystkim teatr.

wojteczek

Oczywiście podpisuje się pod tym....

Dorzucił bym jeszcze: Doktora Kazanowicza z "Dom"

AutorAutor

Mi czasem przypomina Go Marcin Dorociński, jest coś w nich podobnego takie zawieszenie, negacja zastanej rzeczywistości.

egon6

Coś w tym jest.

AutorAutor

a raczej Henry Fonda to amerykański Tadeusz Janczar :)

Nie tyle została jego kariera zmarnowana co zmarnowała ją choroba Janczara. Najlepszy w "Domu"

użytkownik usunięty
AutorAutor

Polski Henry Fonda to raczej nie jest trafne określenie, gdyż obydwaj są z zupełnie innej dekady. Prędzej mógłbym go nazwać polskim Richardem Burtonem.

AutorAutor

Owszem, znam go z paru ról! Ale czemu go tak wychwalacie?! Przecież jego rolę były kiepskie, wogóle był słabym aktorem... Co to wogóle ma być za wywyższanie kogoś za słaby talent! Jak mu należał się Oscar, to ja jestem Wajda... He, he! Ludzie go nie cenili, bo nie mieli za co!

Moto_Maniak

Tadeusz Janczar był Wybitnym Aktorem. Wstrząsająca rola w "Domu", świetne kreacje w "Piątce z ulicy Barskiej", "Pokoleniu", "Kanale", "Pożegnaniach", "Jutro premiera", "Złotym kole", "Chłopach". Dysponował niebagatelnymi warunkami, wspaniałym głosem. Był jednym z najwybitniejszych, a mowa nad trumną Popiołka w serialu "Dom" to jedna z największych scen polskiego kina.

Robert800520

Bzdety! Tadeusz Janczar był strasznie słabym aktorem... Ale pomijając szczegóły, wychwalacie go, jak jakiegoś świętego, a on był tylko aktorem. O gusta się nie czepiam, ale to jednak zwykły człowiek, więc wg. mnie popełniacie błąd tak go wywyższając.

Moto_Maniak

Na twoim miejscu więcej bym się nie odzywał, po co się dalej pogrążać. I zapamiętaj sobie na zawsze - Tadeusz Janczar był Wybitnym Aktorem.

Moto_Maniak

Proszę nie wypowiadać się za ludzi i za mnie, bo tak „W ogóle” byl świetnym aktorem.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones