Stephen KingI

Stephen Edwin King

8,4
5 996 ocen materiałów do scenariusza
powrót do forum osoby Stephen King

Wpisujcie Wasze propozycje. Powiem szczerze, ze sam mam problem z wyborem:)

tomekongdelta

jest jeszcze Nocne Zło,zapomniełem-ale i tak byłoby w trzeciej dziesiątce......

trish1984

1. LSNIENIE
2. SHAWSHANK REDEMPTION
3. SZTORM STULECIA

Yetino

1. To!
2. Mgła
3. Smętarz dla zwierzaków
4. Skazani na Shawshank
5. Zielona mila

Jest jeszcze "Creepshow" ale tu King pisał jeno scenariusze. Zresztą większość ekranizacji Kinga to dobre filmy.

trish1984

Sztorm stulecia był po prostu mistrzowski:D
Muszę też obejrzeć To bo nie wiedziałem, że była ekranizacja, a książka spoko.

trish1984

1). Skazani na Shawshank
2). Zielona Mila.

Największą radość chyba sprawia mi jednak kolejne oglądanie ekranizacji opowiadania

"Ciało" - tytuł filmu: "Stań przy Mnie".

Poza tym lubię:

- Bastion
- Tratwa (Creepshow 2)

szewczyczek

Stanowczo Skazani na Shawshank i Misery. Lśnienie nie, bo jako film jest dobre, ale związek z książką jest szczątkowy, a oceniamy ekranizacje. Co do The Mist - opowiadania nie czytałam, ale film mi się niezmiernie nie spodobał, tandetnie było.

umyta

Wg. mnie Misery. Napięcie podczas seansu gwarantowane.

szewczyczek

lśnienie , zielona mila , 1408

szewczyczek

Mój ranking najlepszych to:
1. Zielona Mila
2. Rose Red
3. 1408
4. Misery
5. Skazani na Shawshank

trish1984

zielona mila, misery

trish1984

1. Lśnienie
2. Skazani na Shawshank
3. Misery
4. Stań przy mnie
5. Zielona mila
6. Carrie
7. Sekretne okno
8. Mgła
9. 1408

trish1984

I dla mnie wybór nie jest łatwy wiec podam 4 ulubione: "1408", "Skazani na Shawshank", "Zielona mila" i "Misery".

trish1984

Moje TOP 10 filmów na podstawie twórczości Kinga:

1. SKAZANI NA SHAWSHANK (1994) reż. Frank Darabont - ukochany film internautów, chyba bardzo długo pozostanie najlepszą ekranizacją Kinga.
2. LŚNIENIE (1980) reż. Stanley Kubrick - od początku wzbudzał kontrowersje, sam pisarz nienawidzi tego filmu. Ja jednak zaliczam się do fanów Kubricka.
3. MISERY (1990) reż. Rob Reiner - minimalistyczny geniusz z wybitną kreacją Kathy Bates.
4. ZIELONA MILA (1999) reż. Frank Darabont - nieco naiwna bajka ale napisana i zagrana po mistrzowsku.
5. TO (2017) reż. Andres Muschietti - kwintesencja twórczości Kinga. Z niecierpliwością czekam na drugą część.
6. CARRIE (1976) reż. Brian De Palma - sprawdza się jako film o relacji z toksyczną matką, kino inicjacyjne i młodzieżowy horror gore.
7. KRAINA WIECZNEGO SZCZĘŚCIA (2001) reż. Scott Hicks - wart pamiętać, że King to nie tylko horrory.
8. STAŃ PRZY MNIE (1989) reż. Rob Reiner - obok Darabonta, Reiner najlepiej nadawał się do adaptowania powieści Stephena.
9. MGŁA (2007) reż. Frank Darabont - gdyby mnie durne zakończenie byłby wyżej. Darabont to mistrz ekranizowania Kinga.
10. UCZEŃ SZATANA (1998) reż. Bryan Singer - niebanalna historia trzymająca w napięciu, choć nie pozbawiona wad.

W planach:

Bastion (1994)
Dolores Claiborne (1995)
22.11.63 / Dallas'63 (2016)

ponad to czekam bardzo na "To: Rozdział Drugi", ekranizację "Doktora Snu".

trish1984

Christine! :)

trish1984

Ja troche "na przełaj": Albo czytasz, albo oglądasz.
Trza być mocno nawiedzonym KLASYKIEM hehe i starać się "Nie łamać obietnicy" (patrz wyżej), by tasować się jednymi i drugimi.
Ale ponoć zwykle drugie jest gorsze od pierwszego, więc z mojej strony:

LŚNIENIE

bo tylko TO nie ma z oryg. nic wspólnego :)))

amar666

XXX

trish1984

Chyba Misery

trish1984

Najlepsze jest Misery. Ale Carrie, Lśnienie i Skazani na Shawshank też niczego sobie.

Cragadolix

Uciekinier.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones