Stanisław Tym

Stanisław Aleksy Tym

8,3
9 737 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Stanisław Tym

Oglądałem Rysia , gdzieś do połowy , bo wiecej nie byłem w stanie .
To niesamowite , jak inteligentny , dowcipny człowiek moze zrobić takiego knota !
te żarty o wibratorach i panienka pod biurkiem .....
szkoda gadać.
Jednyne wytłumaczenie , które przychodzi mi do głowy jest takie , ze Tym poświęcił się dla IDEI .
Idea to dowalenie PISowi za wszelką cenę , nie zważając , ze przy okazji kompromituje się siebie i cały dotychczasowy dorobek .
Dlatego w tym filmie przewijają się inni salonowi twórcy , których wizję świata określa najnowsze wydanie gazety Wyborczej : Janda , Tyszkiewicz , Kondrat ( ostatnie pochylał się nad losem pielęgniarek ) no i SBecki kapuś Piwowski.
Przypadek Tyma jest podobny do Bartoszewskiego : człowiek z dorobkiem , ładny życiorys i taraz to wszystko zdezawuować i stracić .
Szkoda tak na starość....

krakauer

następny "bystrzak" który nawet nie obejżał filmu i się wypowiada (co jeszcze mogę zrozumieć), ale nawet doszukujesz sie jakis spisków, sam jestes żenujący i nie ma nic takiego jak IV RP

użytkownik usunięty
ab86

a ty jesteś żenujący robiąc błąd w tak prostym słowie jak "obejrzec" ale popieram.

Fakt, niezły babol :] ale koleś mnie wkurzył

krakauer

Zgadzam się z Tobą krakauer ...

''Przypadek Tyma jest podobny do Bartoszewskiego : człowiek z dorobkiem , ładny życiorys i taraz to wszystko zdezawuować i stracić . ,,

Lepiej tego ując nie można

Patruell

Życiorys Bartoszewskiego wcale nie jest taki idealny (czy znacie inne przypadki zwolnienia z Auschvitz ze względu na zły stan zdrowia ? bo chyba przez lata nas nie okłamywano że chorzy więźniowie od razu szli do komory jako nieprzydatny element) tylko media typu Wyborcza zrobiły z niego oberautoryteta na potrzeby takich wyskoków jak te przy ostatnich wyborów gdzie zapluł cała salę swoim jadem.

Jordan66

oho nastepny cwaniak z zyciowym dorobkiem, a pewnie jestes absolwentem zaocznej szkoly tanca... Osiagnij choc polowe tego co ludzie, ktorzy tyle w swoim zyciu doswiadczyli, a potem wypowiadaj sie na powazne tematy... Jedyna wojne jaka przezyles to pewnie ta na ekranie monitora twojego komputera, a stan wojenny znasz z opopwiadan wujka jak to teleranka nie bylo tego dnia.

Jordan66

wypuszczano, chociażby dlatego żeby pokazać światu że to nie obóz zagłady. Lista osób, które wypuszczono jest chociażby na Wikipedii. Zapewne pijesz do jego kolaboracji czy czegoś - nie ma takich danych. Nie zazdrość, czy też może nie wypominaj, komuś że żyje a był w piekle, bo taką głupotę i zniewagę to ciężko znieść...

krakauer

Zgadzam się z autorem. Film Ryś jest chyba ostatnim dziełem związanym z kinematografią, przy którym pracował Tym.
Źle zakończył swoją karierę filmową ale należy pamiętać że kiedyś stworzył kilka dobrych filmów. Choć i tak wszyscy dobrze wiemy, że niestety będzie mu się wypominało ten ostatni gniot do końca życia.

krakauer

śmieszne jest to co tu piszecie!!!!!! PRZYPOMINAM że w czasach krecenia Misia, on wcale nie smieszył tak jak teraz. nawet aktorka Krystyna Podleska mówiła że nie wiedziała wtedy co w tym filmie chodzi. i ja Wam mówię, krytycy za dyche, że za 20 lat niejedno pokolenie bedzie piało ze smiechu, jak film nabierze "dojrzałości" i czasy w ktorych teraz zyjemy mina. to co sie teraz wydaja norma jest nieśmieszne, ale poczekajcie kilkanascie lat. dziękuje, dobranoc

janiu14

Podleska akurat nie znała wtedy polskich realiów. Jakbyś przyjechał z Anglii do PL wówczas to też byś nie wiedział o co chodzi. A Ryś nigdy nie będzie dobry.

krakauer

Kolejny chory na punkcie polityki.

użytkownik usunięty
krakauer

To "profesor" B. ma dorobek?
http://prawda2.info/viewtopic.php?t=1105

krakauer

P. Tym chyba za bardzo chciał dowalić i stracił kompletnie dystans do tematu i celność. Jest taki paradoks komedii, że żeby coś dobrze obśmiać, to trzeba to jednak na jakimś poziomie lubić. Inaczej robi się zbyt ciężko...

krakauer

dorobek może i Tym ma, ale jakoś mnie tam nie powalił na kolana. Napizsę tak jak niektórzy uśmiali sie na Misu z Tymem, tak mnie ten film pratycznie nie śmeiszył, za to innych nie śmeiszy Poszukiwana, poszukiwany ja tam uśmiałem się przy tym filmie do łez

krakauer

film jest po prostu nie śmieszny i tyle, brakuje talentu Barei, Bareja pisał scenariusze do swoich filmów i to widać, tu nie było go dlatego film jest nudny i głupawy delikatnie mówić. Tym nie ma tego talentu do pisania fabuły i dialogów, próbował dodać trochę symboliki w styliu Bareji, co miało chyba prezentowane być w filmie przez te tęczę, ale nie ma w tym żadnego sensu. Ten film to posklecane bez ładu i składu żarty.
Rozmowy Kontrolowane były podobnie kręcone bez Barej i też były dużo gorsze, ale jednak miały większy sens, tutaj twórcom poprostu brakowało talentu, nie doszukiwałbym się politycznych podtekstów.

użytkownik usunięty
tomwac

Ciekawe czy wiesz, że Bareja pisał niektóre scenariusze do swoich filmów razem z Tymem.

krakauer

Nic dodać, nic ująć

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones