Shirley JacksonI

Shirley Hardie Jackson

7,3
53 oceny materiałów do scenariusza
powrót do forum osoby Shirley Jackson

Czytałem jak narazie tylko jej książkę "The Haunting of Hill House", wydaną u nas pt. "Nawiedzony" i muszę przyznać, że jestem pod wrażeniem. Dawno nie widziałem tak pięknej historii, która daje do myślenia i wzrusza. Polecam wszystkim tą książkę (myślę, że lepszej pozycji o nawiedzonym domu nie znajdziecie), a także obydwie ekranizacje: pierwszą z 1963 r. - nieazpomniane dzieło Roberta Wise'a, za które został nominowany do Złotego Globu, a także drugą z 1999 r., która pomimo nienajlepszego scenariusza zachwyca przepiękną scenografią i muzyką Jerry'ego Goldsmitha.

użytkownik usunięty
paul124

Szkoda tylko, że ekranizacje nie są już takie dobre, moim zdaniem.
Niestety bardzo mało książek Shirley Jackson zostało przetłumaczono na polski, przez co pozostaje w naszym kraju praktycznie nieznana (najlepszy dowód: odpowiadam na Twój post po trzech latach!). Sama czytałam "Zawsze mieszkałyśmy w zamku" (jedna z moich ulubionych książek, może nawet ulubiona), zbiór "Loteria" (amerykańska klasyka) oraz "Lizzy" (brak polskiego tłumaczenia, o dziewczynie z wieloraką jaźnią - i śmieszno, i straszno). Uwielbiam jej styl pisania: prosty, mocny, a jednocześnie zabawny.
Wątpię, czy ktoś tu jeszcze zajrzy, ale i tak pozdrawiam wszystkich fanów SJ :-)

Super, dzięki za rekomendacje książkowe! :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones