Shôhei ImamuraI

7,6
99 ocen pracy reżysera
powrót do forum osoby Shôhei Imamura

odszedl jeden z najwiekszych mistrzow japonskiego i swiatowego kina...

jego wczesna tworczosc, mimo ze w przeszlosci przycmiona dzielami teshigahary, shinody czy oshimy, do dzisiaj robi olbrzymie wrazenie, przede wszystkim dzieki wyjatkowej naturalnosci i swobodzie, z ktora imamura przypatrywal sie ulomnosciom i obsesjom wspolczesnego czlowieka. doslownie kilka dni temu mialem z kolei przyjemnosc obejrzec jego dwa nowsze dziela - 'wegorza' oraz 'goraca wode...' i nawet przez mysl mi nie przeszlo, ze siedemdziesiecioletni rezyser moze z taka lekkoscia stworzyc tak fantastyczne, a jednoczesnie glebokie i bardzo ludzkie filmy. pozostaje tylko miec nadzieje, ze jego tworczosc zostanie wkrotce przyblizona polskim kinomanom, bo jest tym dla wspolczesnego kina japonskiego czym samurajskie dramaty kurosawy dla gatunku jidai-geki - ozywczym powiewem swiezosci. chapeau bas!

Nakf

Obejrzałem właśnie "Balladę o Narayamie" i chcę więcej:) Poleć coś proszę, bo widzę, żeś zaznajomiony w temacie.

krysiron

Wieprze i Okręty były bardzo przyzwoite : )

użytkownik usunięty
krysiron

Dzisiaj w Kinie Świt jest wyświetlany "Zegen".

Wiem... ale już mam zaplanowany (karnet) Festiwal Pieciu Smaków.
Niemniej dzięki za odzew.

Nakf

wspanialy rezyser

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones