Saoirse Ronan

Saoirse Una Ronan

8,2
34 847 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Saoirse Ronan
gm95

Gdzieś widziałam wywiad w którym Saoirse sama mówi, że jej imię wymawia się "sersza". Wiele osób ma z tym kłopot i często przekręca jej imię ;).

incurable_reader

Hmm, więc fonetycznie ma być "Sersza" czy "Sirsza"? Przez "e" czy "i", bo nadal nie wiem.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
gm95

Poprawna wymowa jej imienia to sirsza - sear + sha. Wiele osób błędnie wymawia przez e zamiast i.
To jest irlandzkie imię oznaczające swobodę i wolność, jest silnie nacechowane patriotycznie.

gm95

można posłuchać i się nauczyć:
http://inogolo.com/query.php?qstr=Saoirse&search=Search+Names

michaszek

Gdzieś tam było że w Ameryce jest "Sorszja "

saoirseronan

Z tym, że z Ameryką to imię nie ma nic wspólnego. Nie ma też nic wspólnego z językiem angielskim.

gm95

Ta kolesiówa z Song of the sea nazywa się Saoirse i w polskim dubbingu nazywają ją Sirsza. Nie wiem jak w oryginale, ale pewnie tak samo albo podobnie.

gm95

"Sirsze" - typowe irlandzkie imię, z języka irlandzkiego, gdzie "ao" zostaje pominięte, a "s" wymawia się jak "sz". W liceum interesowałam sie troche językami Celtów i cos mi z tego zostalo :)

Pearl158

więc może powinno byś szirsza zamiast sirsza?

lightindark

O ile się nie mylę, to jest reguła, że na samym początku S wymawia się jako S, natomiast S jako SZ wymawia się, gdy jest w innym miejscu w wyrazie. Mogę się mylić, uczyłam się tego dawno temu ^^

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones