Saoirse Ronan

Saoirse Una Ronan

8,2
34 926 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Saoirse Ronan

Apel o podniesienie oceny !!!

użytkownik usunięty

Apeluje do wszystkich oto tym uroczystym apelem :) aby koniecznie podnieść ocenę Saoirse to skandal żeby miała 7,9 przeglądając listę aktorów którzy mają oceny wyższe przy niektórych nazwiskach to aż skręca, wstyd żeby tak utalentowana aktorka, która w tej chwili podbija świat, i błyszczy coraz bardziej z każdą nową rolą miał tak niską ocenę powinna mieć co najmniej 8,5 wg a na pewno większą niż obecnie dlatego podnoście apeluje do fanów podnoście jak najwyżej :)

użytkownik usunięty

Na 8 zasługuje, jeśli nie porównuje się jej z innymi ocenami aktorów. Możesz próbować obniżać oceny tym, którzy na dobre nie zasługują, a nie podwyższać ;]

użytkownik usunięty

Łatwiej chyba jednej osobie podwyższyć niż wielu osobą obniżyć, poza tym apel był dla tych którzy zgadzają się ze mną że Saoirse zasługuje na wyższą ocenę, w końcu apel to nie przymus PS. rankingi zazwyczaj służą porównywaniu :)

dla mnie 1/10 to dla niej i tak za duże wyróżnienie :P przecież ona jest kompletnym dnem :(

użytkownik usunięty
sweetgirl_fw

rozumiem że każdy aktor, i aktorka których ocena na tym forum zaczyna się od 2 wzwyż są dla ciebie znacznie lepszymi aktorami, więc gratuluje gustu w taki razie PS. rozumiem że oglądałaś jej większość filmów i twoja tak krzywdząca i drastyczna opinia jest uzasadniona i nie oparta tylko na jednym filmie który nie przypadł ci do gustu (bo to by było nieco głupie)

użytkownik usunięty

Lubię ją, ale żeby od razu 10? To chyba 'lekka' przesada, nie uważasz?

użytkownik usunięty

Nie uważam :) poza tym dałem taką ocenę żeby podnieść 7.9 na wyżej w tym celu 10 była niezbędna, ni mniej jednak uważam że 10 jest w tym wypadku usprawiedliwiona faktem że to wielki rodzący się i rozwijający talent, a takiego nie można nie doceniać :)
PS w apelu mówiłem żeby podnieść do 8.5 nikogo na 10 nie namawiam, ale zachęcam jeżeli ktoś podziela mą opinie :)

użytkownik usunięty

Dobra, zrobię wyjątek - Za to że się dobrze zapowiada, za to że ją lubię, i za to że jest ładna :)

użytkownik usunięty

Ciesze się, fajnie poznać kogoś kto podziela moją opinie :) pozdrawiam :)

dam jej 9.

użytkownik usunięty
mrs robinson

Dobre i to ;P Brakuje 0,02 do 7,95, a przy takiej średniej pokazuje 8,0 ;p

użytkownik usunięty
mrs robinson

Fajnie, cieszę się że mój apel został wysłuchany i mam nadzieje że wkrótce wzrośnie ocena Saoirse i jej miejsce w "Top aktorki" również znacznie pójdzie w górę.

użytkownik usunięty

No jeszcze troszke i bedzie ocena 8.0 mam nadzieje że fani Saoirse nie spią :)

dodałem 10 i jest 8,0

użytkownik usunięty
Andrrzej

Bardzo fajnie :) 8,0 wyglada znacznie lepiej teraz czas na 8,1 :)

Dałem 9/10, bo moim zdaniem za wcześnie na pełną dziesiątkę ;). Jako aktorka młodego pokolenia jest świetna i większość filmów z jej udziałem widziałem. Mam nadzieje, że sodówka nie dobie jej do głowy i zostanie wspaniałą aktorką.

użytkownik usunięty
Etam

Świetnie ! 9 to ogromnie wysoka ocena, i też mam nadzieje że pozostanie wspaniałą aktorką, a nawet rozwinie swój talent zdobywając doświadczenie, poprzez świetną grę w świetnych filmach jak do tej pory.

Daję 10 "Za zajebiście ładne oczy" na zachętę.

J_Galt

dałem 10 , nie dlatego jak tu niektórzy za ładne oczy ( ma ,ok ) dostaje tyle bo zasługuje za gre aktorską , naprawdę fantastycznie zagrała w "hanna" , generalnie nie przepadam za kinem amerykańskim, ale ta dziewczyna mnie naprawdę zaciekawiła , jestem osobą krytyczną i mało aktorów zrobiło na mnie Taakie wrażenie jak Ona , mam zamiar w bardzo niedługim czasie przyjrzeć się jej filmografi dokładniej , ale za tą jedną choćby role naprawdę należy jej się baaardzo wysoka ocena

lucyaf

hmmm... widzę, że znalazło się parę osób, które dały jej po 10... ale czy ona aby na pewno na to zasługuję...? chodzi mi konkretnie o to: czy na prawdę nie ma lepszych aktorów niż ona...? ona zagrała raptem w 8 produkcjach... rozumiem, że jest utalentowana (choć pewnie nie wszyscy się z tym zgodzą, ale o gustach się nie dyskutuje) i jak na tak młodą osobę robi wrażenie... ale może niech sobie zapracuje na tą 10...? i nawet ta średnia 8,1 (czy ile tam obecnie jest) to jest ocena jak u aktorów którzy mają ogromny dorobek filmowy i udowodnili, że są dobrzy... a ona...? "za piękne oczy"...? wybaczcie, ale nie popieram...

użytkownik usunięty
oleska_7

Nie za piękne oczy tylko za talent, to że zagrała w 8 filmach nic nie znaczy ważne że ma za te 8 filmów wiele nagród w tym nominacje do nagrody akademii, na tym forum jest wiele więcej aktorek które mają nie zasłużoną większą ocenę dlatego wystąpiłem z tym apelem. Poza tym wg. mnie już nie raz udowodniła że jest wyśmienitą aktorką.
Ale masz prawo twierdzić inaczej. Ja uważam że zasługuje na 10 :)
Zresztą to dobry sprawdzian znacznie trudniej utrzymać wysoka ocenę niż ją zdobyć.
Pozdrawiam ;)

Widziałam tę aktorkę w 3 filmach ("Miasto cienia", "Houdini: Magia miłości", "Pokuta"). Na dzień dzisiejszy daję 4/10 za "Pokutę" (w dwóch pierwszych filmach nie zapadła mi w pamięć w ogóle,a w "Pokucie" czasem mnie wnerwiało "to dziewczę" - bo akurat ten film był pierwszym w jakim ją widziałam i jeszcze nie wiedziałam kto to). Mam nadzieję, że obejrzę kiedyś "Nostalgię anioła" (ze względu na temat) - zobaczymy jak w tym filmie. A ma tam chyba główną rolę.
Co do urody - rzecz gustu. Według mnie taka śliczna to ona nie jest, raczej przeciętna ale oceniamy umiejętności a nie urodę (a tym się nie kieruję kiedy oceniam aktorki/aktorów).

użytkownik usunięty
EM_DE_KE_AS

Filmy, które oglądałaś, są z początków jej przygody z kinem więc stanowczo powinnaś oglądnąć jej ostatnie filmy a sądzę że twoja ocena powinna znacznie wzrosnąć.
Pozdrawiam. :)

użytkownik usunięty
EM_DE_KE_AS

Ps. Pisząc ten post powyżej w żaden sposób nie chciałem zarzucić ci złego gustu czy coś w tym stylu, jednak uważam że aby ocenić adekwatnie aktora czy aktorkę trzeba poznać całokształt pracy jaki włożyli w twórczość filmową, a na pewno wiecej niż jeden film. Są różne gusta, o których się nie dyskutuje, dlatego jedna rola może być przez jednych przyjęta jako genialna, a przez innych jako średnia. Jestem przekonany że większość osób którzy ocenili Saoirse Ronan tak wysoko w tym ja (widziałem wszystkie jej filmy), widzieli przynajmniej kilka jej filmów i zauważyli jak świetną jest ona aktorką, i co ważniejsze jak z roli na rolę jej talent i doświadczenie wyraźnie wzrastają. Dla takich osób Saoirse zasłużyła na bardzo wysoką ocenę, i do tych osób kierowany jest ten apel.
Pozdrawiam :)

:)
Ależ nie gniewam się;-) Cieszy mnie że mnie nie zagryziono. Oby więcej takich użytkowników na filmwebie, a ten forumowy śwatek byłby piękny. Choć przyznam że nie jestem za specjalną zrzutą wszystkich z "dziesiątkami", żeby podwyższyć komuś ocenę. A to dlatego, że jestem zdania, że każdy powinien ocenić aktora/aktorkę na podstawie tego co sam czuje (wasza wola). Ja to robię tak, że jak widziałam 3 filmy i więcej to oceniam (zależy od tego jak czuję), potem jak uda mi się zobaczyć więcej ról to ocenę zmieniam. Niektórzy których uwielbiam też nie mają u mnie fulla. Nieraz nawet 6, 7, a niektórzy których lubię nawet i po 4 lub 5 (Wyjątek - osoby których w żaden sposób nie trawię bo drażnią - szczególnie częste bywalczynie i bywalcy programów rozrywkowych, gdzie ich wszędzie pełno, nawet jak otwieram "przysłowiową" lodówkę - tacy mają po 1 lub 2 - także tu jestem trochę nieobiektywna)
Też myślę, że najlepszą ocenę można dać wtedy jeśli widziało się całokształt filmów. Tylko u niektórych ciężko do tego doprowadzić;-) Musiałabym latać na każdy film jaki tylko wyjdzie z danymi osobami w kinie. A telewizji jakoś rzadko puszczają filmy z Saoirse. No myślę, że uda mi się obejrzeć wspomnianą "Nostalgię anioła" choć na razie przymierzam się do ksiązki na podstawie której nakręcono ten film;)
Pozdrawiam:)

użytkownik usunięty
EM_DE_KE_AS

Ja również uwielbiam kulturalną wymianę opinii, uważam że nawet gdy są one skrajnie rózne ale można o nich kulturalnie rozmawiać to wszystko jest w porządku.
Co do Saoirse i jej oceny, całkowicie akceptuję twój system oceniania, ja po prostu byłem w lepszej sytuacji wystawiając swoją ocenę widziałem już wszystkie filmy Saoirse, które wtedy były dostępne, stąd moja ocena, i uważam że dla mnie jest ona w porządku, masz rację że każdy powinien oceniać tak jak czuję ale sądzę że Saoirse i jej talent bronią się same i osoby, które wystawiły wysokie oceny tak jak wystawiły je w oparciu o własne przekonania co ich słuszności.
Co do wyglądu Saoirse, to taj jak napisałaś to rzecz gustu, każdy ma inny ideał urody ale proponuje aby przeglądnąć galerie aktorki na google lub jej ostatnie wywiady jak ten :
http://www.youtube.com/watch?v=2h-Kgq4mkKA
W filmach często jest ucharakteryzowana (często grała osoby młodsze) więc nie każdy wie jak wygląda prywatnie, np. według mnie jest bardzo ładna :)
Wracając natomiast do sedna czyli jej talentu, bardzo cieszy mnie że chcesz oglądnąć „Nostalgie Anioła" był to mój pierwszy film z Saoirse, który widziałem absolutnie mnie zachwycił, jak również jej kreacja, poza nim proponuje również jej najnowsze filmy "Niepokonani" oraz "Hanna" w których również jest rewelacyjna. Myślę że po zapoznaniu się z tymi filmami a przede wszystkim z jej kreacjami w nich twoja ocena wzrośnie, a póki co życzę ci aby jeżeli obejrzysz któryś z tych filmów lub wszystkie były to dla ciebie równie udane seanse jak dla mnie :)
Pozdrawiam :)

Dodałbym, że przynajmniej póki co Saoirse jest najlepszym elementem filmów, w których występuje. Dotychczas jaśniała blaskiem z drugiego planu, ale dzięki "Hannie" udowodniła, że potrafi przenieść na własnych barkach cały obraz, więc właściwie nic nie ogranicza dziewczyny. Nie wiesz może, czy w "Violet & Daisy" jest protagonistką? Mi wygląda to na to, że role jej i Bledel są stosunkowo równorzędne, ale kto to tam wie...

użytkownik usunięty
Galadh

Chyba równorzędne chociaż rola Saoirse może będzie nieco bardziej uwydatniona, to przy okazji jej angażu częściej podkreślano że to właśnie główna rola. Jednak tytuł i koncepcja filmu wskazuje że będziemy mieli raczej dwie główne bohaterki.
Pozdrawiam :)

Myśłę ża 8,0 to idealna jak na razie ocena dla niej... na wyższą trzeba sobie ciężko zapracować.

użytkownik usunięty
camelflo

Ja uważam że Saoirse już i tak ciężko pracuje, nominacji do Oscara i tylu nagród, w tym dla najlepszej aktorki młodego pokolenia nie dostaje się za friko. Dakota Fanning chociażby ma ocenę 8,2 a Saoirse moim skromnym zdaniem jest znacznie lepszą aktorką, poza tym Emily Deschanel czyli aktorka grająca w Kościach ma prawie 8,2. Uważam że 8,3 była by to idealna średnia dla Saoirse Ronam na dzień dzisiejszy oczywiście (większą naturalnie bym nie pogardził) tym samym uplasowała by się w okolicach ok 45 miejsca wśród najlepszych aktorek) tak ja uważam.
Pozdrawiam :)

użytkownik usunięty
camelflo

PS. Wiem że niektórzy zarzucą mi że aktorki serialowe jak Emily Deschanel powinny być oceniane z innej perspektywy ale tu na Filmwebie są w tym samy rankingu, a nie uważam że aktorka, która zagrała jedną dobrą charakterystyczną bądź co bądź rolę, serialową, i kilka epizodów w filmach zasługuje na miejsce 100 najlepszych, a aktorzy nominowani i laureaci Oscarów nie. Więc będąc obiektywnym i oceniają kto zapracował na jaką ocenę, ocena dla Saoirse 8,0 jest za mała, powinno być co najmniej 8,3 tym samy znalazła by się na odpowiednim miejscu w tym rankingu ale to moje zdanie.
Pozdrawiam :)

Ja jej dałam 10! Dałabym nawet 100 dałabym była taka opcja ;))

curtain3

Popieram akcje! Świetna aktorka, też daje 10.

użytkownik usunięty
sydneyfive

Bardzo mnie to cieszy że Saoirse ma coraz więcej fanów. :)

sydneyfive

Ja również popieram apel i dałem 10 :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones