Ryszard Nawrocki

8,2
3 618 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Ryszard Nawrocki

Jeden z najbardziej charakterystycznych głosów w historii polskiego dubbingu. Wielka strata, ale zostały filmy i dzięki nim Go zapamiętamy.

użytkownik usunięty
garfield_7

dokładnie jeden z najlpszych dubbingowców

garfield_7

Kto teraz będzie podkładał głos Królikowi z Kubusia Puchatka? :-( Nie wyobrażam sobie Królika z innym głosem. Tyle wspaniałych bajek, tyle postaci, niesamowite. Az wstyd pisać, ale dopiero dzisiaj się o tym dowiedziałam. Bardzo mi teraz smutno z tego powodu :( :(

ewej

Zawsze można kupić stare odcinki i powspominać. To też rodzaj hołdu.

garfield_7

Nie żyje już od dwóch lat,a ja nic nie wiedziałem.Rzeczywiście świetny dubbingowiec,najbardziej zapamiętam go jako Królika z Kubasia Puchatka i Asterixa.

xxKasiurkaxx

Ja też Go tak zapamiętam.

garfield_7

Najbardziej u pana Ryszarda lubiłem kilka jego ról dubbingowych, teraz je przedstawię: Królik, Pan Zając, Imperator Palpatine, Nochal, Iago, Asterix, Panoramiks, Aberforth Dumbledore, Sowa, George Jetson, Prosiak Porky, Strażnik Smiths, no i to chyba tyle jego największych i wszystkich jego ulubionych (przeze mnie) ról...

lol_24

Pan Nawrocki miał to "coś" w głosie. Ostatnio ogladałem po raz enty "Powrót Jedi" i tak sobie myślę że zgrał się w 100 % z Ianem McDiarmidem - po prostu super.
Jeszcze tak się zastanawiałem jak by zabrzmiała piosenka "Friend Like Iago" w wykonaniu pana Ryszarda :)

Filmo_Widz112

Masz rację. Szkoda że już nigdy go nie usłyszymy w żadnych nowych filmach... :( Pozostają już tylko stare produkcję.

Filmo_Widz112

Tak, Palpatine'a dubbingował idealnie.

Cesarz_OLX

Potwierdzam.

garfield_7

O ile polski dub. Star Wars najlepszy nie jest, szczególnie jeśli chodzi o Oryginalną Trylogię, to p. Ryszard Nawrocki dubbingował Palpatine'a w znakomity sposób - mówił zupełnie jak McDiarmid, tyle że po polsku.

garfield_7

Dokładne.

użytkownik usunięty
garfield_7

Jak sobie przypomnę, że to on był George Jetsonem, to mi się serce kraje. Nie wiem, czy Grzegorz Wons, który też kiedyś wystąpił w tej roli, mógłby brzmieć tak dobrze jak on. Albo czy Wojciech Mecwaldowski był tak dobrym Asterixem.

No cóż, ja wolę oglądać stare odcinki z panem Ryszardem.

garfield_7

Też tak uważam. Niezapomniany aktor dubbingowy.

garfield_7

Ja najbardziej Pana Nawrockiego zapamietam z glosu "Jago" z Alladina :D

Solek17

Dla mnie też. Jak również Królikiem, Asterixem, Palpatine'em oraz George'em Jetsonem..

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones