Ryszard Ber

7,5
189 ocen pracy reżysera
powrót do forum osoby Ryszard Ber

Serial Lalka z przyjemnością oglądam po raz chyba setny. Dlaczego tak cicho o tym reżyserze?

robin2003

Oprócz "Lalki" nic wartego uwagi nie stworzył. W latach 80. nie uczestniczył w ogólnym bojkocie kultury, dzięki czemu mógł realizować swoje projekty o dyskusyjnych walorach artystycznych. "Cudzoziemka" jest przykładem totalnego minięcia się z literaturą, jedynie świetna gra aktorska ratuje ten film od totalnego upadku. Na początku filmu widnieją napisy, że autorką scenariusza i dialogów, jest sama Maria Kuncewiczowa, w 1986 roku miała 91 lat! Zwykła manipulacja, chciał pokazać, że szanowana pisarka akceptuje politykę państwa lat 80.

Szklanecka

Chyba trochę przesadzasz. Po "Lalce" nakręcił bardzo dobry serial: "Popielec". To też zasługa Myśliwskiego, bo napisał scenariusz. Kolejna przygoda z Myśliwskim też nie jest zła, ale wszyscy psioczą, bo prozie Myśliwskiego (mam na myśli "Kamień na kamieniu") trudno sprostać...

RodionRaskolnikow

Popielec to też świetna robota. Ja bym to nazwał chłopskimi Kolumbami.

Szklanecka

Ponad dekadę przed "Lalką" nakręcił "Zawsze w niedzielę", film do którego napisał również scenariusz. Taka mało śmieszna komedia ale jak dla mnie film kompletny i uniwersalny, można by się pokusić o remake. Świetna reżyseria, montaż, a gra aktorów to poezja.

Szklanecka

Ewa Wiśniewska opowiadała, ze to Kuncewiczowa pisała dialogi, ba, nawet Wiśniewską wybrała do roli Róży.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones