Robert Zemeckis

Robert Lee Zemeckis

8,1
8 995 ocen pracy reżysera
powrót do forum osoby Robert Zemeckis

nie widzialem zadnego dobrego filmu zemeckisa procz forresta gumpa, nie uwazam go za dobrego rezysera. dobry rezser kreuje rzeczywistosc, nadaje jej swoj punky widzenia, a zemecki jest tylko odtworca z jednym przypadkowo dobrym filmem.

matcher

Popieram, też nie wiem czym tu się zachwycać!?
Filmografia mało imponująca jak na mój gust!

użytkownik usunięty
Sloper_1981

sa gusta ...i gusciki w niektorych przypadkach np. twoim ! zemeckis jest zarowno genialnym rezyserem jak i scenarzystom. najlepiej swiadcza o tym jego filmy ! jego dziela maja w sobie to cos, specyficzny klimat, ktorego brakuje wielu produkcja. zachecam wszystkich do zapoznania sie blizej jego tworczosci

Sloper_1981

rozumiem że jak najbardziej w Twoim guście jest film "Las Vegas Parano". No oki, jak rozumiem są gusta i bezguścia... Z filmem Las Vegas Parano na liście ulubionych kwalifikuję Cię do tej drugiej grupy... cya

tribart

akurat "las vegas parano" jest bardzo fajną komedią
zemeckis też jest fajny

tribart

Nie będę się kłócić z człowiekiem, który ma na liście Sandlera i 50 pierwszych randek! :) Pozdrawiam!

matcher

Nie jest ANI TROCHE przereklamowany Ma wiele ciekawych pomysłów i potrafi je wykorzystać. Łączy humor z akcją i efektami specjalnymi. Jeżeli on jest przerekalmowany to NIE MA dobrych reżyserów

Madeleine29

ON JEST GENIALNY!!! Kto wie czy nie najlepszy reżyser w Hollywood...

ReMi_3

Jego najlepszym filmem chyba rzeczywiście jest "Forrest Gump". Jednak ja lubię niemal każdy jego film dlatego jest dla mnie reżyserem bardzo dobrym.
"Miłość, szmaragd i krokodyl" - całkiem sympatyczna przygodówka, bez rewelacji, ale wiele razy widziałem i nie miałbym nic przeciwko kolejnemu oglądnięciu
"Powrót do przyszłości" - świetna trylogia, doskonała komedia, jeden z tych moich kultowych filmów...
"Kto wrobił królika Rogera" - właściwie jedyna udana próba połączenia filmu z animacją, świetny klimat, humor...
"Ze śmiercią jej do twarzy" - moim zdaniem świetna komedia, zawsze mnie bawi, a Meryl Streep wręcz powala na kolana!
"Forrest Gump" - po prostu świetny film, więcej pisać nie trzeba
"Kontakt" - kolejny film, który bardzo lubię, naprawdę ciekawa opowieśc, a Foster zasłużyła na nominację do Oscara
"Co kryje prawda" - choć dla wielu niedorzeczny, dla mnie całkiem niezły thriller/horror, ogladałem z zainteresowaniem - podobał mi się...
"Cast Away - Poza swiatem" - Bardzo wzruszający, świetny film...

Reszty nie widziałem, więc się nie wypowiem, ale według mnie Zemeckis trzyma zawsze wysoki poziom.

Albertino

Teraz robi "Beowulfa" - czekam z niecierpliwością, może byc ciekawie...

matcher

Zemeckis? Wyjątkowo sumienny rzemieślnik. Nie jest to wielki komplement, ale też nie nagana. Po prostu nie każdy rodzi się geniuszem kina. Jego filmy są łatwo przyswajalne, toteż wielu pisze o nim "geniusz". Moim zdaniem nadużycie, ale ogląda się go bardzo dobrze.
Co do "Las Vegas Parano" to ktoś tu chyba tego filmu nie zrozumiał...

norathar

Fakt, nie ma tego czegoś co inni reżyserzy. Jest rzemieślnikiem i to wspaniałym, ale wiem, że wielkiego dzieła nigdy nie nakręci. Bezsensowną rzeczą jest porównywać go do Hitchcocka, Kubricka czy Weira.

użytkownik usunięty
Albertino

Bez sensu jest porownywac go z kimkolwiek, bo jest klasą sam w sobie. Z pewnoscią kinematografia o nim nie zapomni.

użytkownik usunięty
matcher

Bo pewnie nie widziałeś żadnego innego filmu Zemeckisa. To nie jest wybitny reżyser, ale ma naprawdę kilka świetnych filmów. Na poczatek bardzo rozrywkowe: Powroty do przyszłości, naprawe świetnie się je oglądało, to kiedyś było coś. Forrest Gump to jeden z naprawde kultowych filmów, można oglądać go bez przerw. Kontaktem udowodnił, że jest jednak jakaś inteligencja w Hollywood, film nie zrobił furrory, dużo osób go nie lubi, ale jest jednem z moich ulubionych. Ale Ekspres polarny mu się nie udał, zero emocji, pusta wydmuszka w 3 D.

użytkownik usunięty
matcher

co ty godosz facet?! wiesz co ty mowisz nie widzia,łeś adnego jego dobrego filmu a Back to the Future-Powrót do przyszłości to co puch marny?! to jest jego najlepszy film i tak będzie do końca świata!!!

Mnie bardzo podobają się jego filmy. Forrest jest jednym z moich ulubionych, Powrót do przyszłości jest najbardziej zwariowaną trylogią jaką znam, można się przy niej świetnie zrelaksować, Co kryje prawda? trzyma cały czas w napięciu a Cast Away należy docenić choćby dlatego że fajnie się go ogląda chociaż przez większość filmu nie prowadzony jest żaden dialog, wogóle pada mało słów. Widz może tylko patrzeć jak radzi sobie rozbitek co wydawać by się mogło nudne ale takie nie jest.

_Donnie_

chociazby obok tego foresta co wymieniles mozna podac rownie dobrze cast away i trylogie powrotu do przyszlosci nie ?

Kusy_

Trudno mi go jednoznacznie ocenic. Ma dwa dzieła genialne (Forrest Gump i Back To The Future), a reszta jest co najmniej dobra.

Motorcycle_Boy

forrest gump
saga back to the future
cast away poza swiatem

matcher

Nie zgadzam się z tą negatywną opinią. Zemeckis to naprawdę świetny reżyser, który zna się na swojej robocie jak mało który z hollywoodzkich wyrobników. Od większości partaczy w tym zawodzie, wyróżnia go prawdziwy talent i niekiepska wyobraźnia - porównania do Spielberga są więc na miejscu.
Oczywiście, że jest on twórcą kina rozrywkowego, ale niech nikt mi nie mówi, że "Forrest Gump", "Królik Roger" czy tym bardziej "Powrót do przyszłości" to są niedobre, niedopracowane i pozbawione wigoru produkcyjniaki, jakich pełno dzisiaj w kinach. Bo tego reżysera należy oceniać przez pryzmat filmów rozrywkowych, a te tworzy znakomite i nie wiem, jak można się go czepiać. Ale jak widać, nie wszystkim można dogodzić po równo:P

Thommy

Popieram Agnitum. Powrót do przyszłosci Trylogia, Forrest Gump i Cast Away to dzieła wybitne.
Zemeckis jest nie tylko rzemieslnikiem. Forrest czy Cast Away to sa filmy mocno artystyczne, wrecz arcydzieła.

fidelio

Dokładnie, nie jest zwykłym rzemieślnikiem. Ale jego dokłaność bardzo się ceni - nie traktowałabym tego jako zakrywanie jakichś niedoborów talentu lecz własnie jako umiejętność robienie czegoś więcej niż zwykłcyhc filmików, to raz.
Dwa - nie nazwałabym Powrótu zwykłym "filmem rozrywkowym" - to nie tylko to tak, to jest genialne połaczenie własnie tej dokładności wielu szczegółów z świetnym humorem, a i to to za mało powiedziane. :P (jednak nie będę się tu rozpisywać, bo nie o tym mowa)
Trzy: "kreuje rzeczywistosc, nadaje jej swoj punky widzenia"
A kto powiedział żę jak ktoś robi filmy z dozą humoru, albo nawet bajki to tego nie robi?

Co do Forresta to trzeba pamiętać o jednej rzeczy - tutaj chwalimy Zemeckisa raczej za to, w jaki sposób ujął tę historię i przedstawił w filmie. Za pomysły chwalimy Winstona Grooma - autora ksiązki o Forreście.
Zemeckis to świetny reżyser.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones