Robert Downey Jr.

Robert John Downey Jr.

8,9
158 279 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Robert Downey Jr.

Obejrzałam ostatnio trochę wywiadów z RDJ i pomimo całej sympatii jaką go darzę jako aktora to zauważyłam, że jest strasznym narcyzem. Sposób bycia, gdy z kimś rozmawia, to jak się zachowuje na premierach itd czasami aż krzyczy "patrzcie na mnie, ja tu jestem gwiazdą". Żeby nie było - lubię oglądać go na ekranie, ma prawdziwy talent i w każdej roli wypada bardzo naturalnie i rzeczywiście zasługuje na dużo uwagi za swoje dokonania. W trakcie wywiadów jest miły i zabawny, ale gdzieś pomiędzy wierszami zawsze mnie coś u niego uderza, jakieś takie ciche poczucie wyższości. Jestem ciekawa czy ktoś może podziela moje zdanie, czy tylko mi się po prostu tak wydaje:)

katrina_15

Ależ oczywiście ,że jest narcyzem . Chociaż moim zdaniem to dodaje mu tylko charyzmy i uroku . Jest bardzo pewny siebie , widać to prawie w każdej rozmowie ale ma do tego pełne prawo , wiele w życiu przeszedł więc myślę ,że niektóre zdarzenia ukształtowały go właśnie w taki sposób . Chociaż bardzo często jest po prostu cyniczny albo ironizuje , świetnymi przykładami są rozdania Złotych Globów albo Oscarów , wieje od niego cynizmem albo słynne wypowiedzi o talencie "Jestem niezwykle utalentowanym oszustem". Przez właśnie takie zachowanie wiele osób całkowicie identyfikuje jego osobę z Tonym Starkiem . Taki już jego urok , każdy ma jakieś wady nawet RDJ ;)

Muse123

Dokładnie.
RDJ często występuje w takich właśnie rolach: pewnych siebie geniuszy. I ten sposób w jaki jeszcze wymawia słowo "narcissism"... :P
Właśnie, taki już jego urok. Czy to nie czyni go świetnym aktorem?

katrina_15

Każdy artysta jest narcyzem;to warunek,by mógł być artystą.A on ma jeszcze wybitny po temu powód..

katrina_15

Jest narcyzem, ale takim... z dystansem ? Potrafi z siebie żartować i ten narcyzm jest taki właśnie - żartobliwy. Dlatego oceniam to na plus i lubię kiedy Robert mówi np. "To nie prawda, jestem inny, lepszy. Jestem Iron Manem"... Nie gra tylko dla pieniędzy nudząc się, naprawdę lubi swoją pracę, filmy i utożsamia się z nimi.

katrina_15

Polecam spojrzeć na filmiki z planu the judge : ) Pomimo tego, że mógłby nie zważać na na to, że fani na niego czekają to pomimo deszczu i zajętego czasu wychodzi do nich, rozmawia z nimi, podaje im rękę, podpisuje autografy, robi sobie zdjęcia, nie widać u niego żadnej wyższości ; ) Zawsze najpierw spędza czas z dzieciakami, by móc każdemu poświęcić chociaż chwilę. Myślę, że ważne jest to jak się zachowuje kiedy ,,niby,, nikt nie patrzy, a co do narcyzmu to jedna z jego cech, jak dla mnie zawsze obraca ją w żart w wywiadach : )

katrina_15

Niewątpliwie jest narcyzem, ale to nie ujmuje mu uroku, a raczej czyni jedynym w swoim rodzaju, niezastąpionym. Tak samo: jest dość niski i coraz starszy, ale właśnie to czyni go takim przystojnym i, po prostu, pociągającym ;)

lovepeacefreedom

moi drodzy, generalnie kilka filmow z nim ogladalam i conajmniej w 3 ma podobne cechy samouwielbienie i samozachwyt a przy tym fanatsyczne sarkastyczne poczucie humoru. Jesli w wywiadach wydaje sie ze jest narcyzmem to zapewne jest uzaleznione od roli i utozsamianiem sie z postacia, ktora gra. Prywatnie moze byc zupewlnie inny, wiec nie maja tutaj sensu niektore komentarze;)

kali_8

Skoro w wywiadach jest "uzależniony od roli" i utożsamia się z postacią (postaciami), które gra, to naprawdę sądzisz, że prywatnie jest inny? Czemu w wywiadach, czy na czerwonym dywanie miałby grać zapatrzonego w siebie palanta? Dlaczego to "uzależnienie od roli" miałoby występować tylko "publicznie", a nie "prywatnie"? Jak dla mnie, to Twój komentarz za bardzo nie ma sensu, ale nie mówię tego, żeby Cię urazić, nie chcę zaczynać głupiej dyskusji.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones