Ridley Scott

7,9
19 508 ocen pracy reżysera
powrót do forum osoby Ridley Scott

5 Filmów za które zabił bym Ridlaya Scotta! .. Legenda, G.I. Jane, Helikopter w ogniu, Hannibal, Naciągacze .

Nie wiem, jak twórca Aliena i wspaniałego Blade Runnera może nagle tak zaniżyc loty, i nakręcic takie gówno jak np. Helikopter w ogniu? ... to zgroza patrząc tal jak gośc bez zadnego wyczucia estetycznego psuje sobie dorobek jakimiś szmirami :/

greenman_3

A ja poczułem zgrozę czytając tą wypowiedź...:D Tymi filmami Scott pokazał, jak wszechstronnym i uzdolnionym reżyserem jest Szerloku...

LordJuve

Zgodzę się, że G.I. Jane nie jest pan najlepszym filmem, ale reszta jest bardzo dobra a za taką właśnie wypowiedź to można zabić . Jak można napisać że Helikopter w ogniu jest kiepskim filmem. Zgroza.

Askol

A jednak można... i to nie bezpodstawnie.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
maciej554

Może napiszesz dlaczego według ciebie "Helikopter w ogniu" to gówno i szmira.

Waclaw

To akurat dosyć jasne. Film o niczym. Oprócz fajnych zdjęć i kilku ciekawych tylko od strony reżyserskiej scen, nie ma kompletnie nic do zaoferowania.

_Ja_

"Oprócz fajnych zdjęć i kilku ciekawych tylko od strony reżyserskiej scen"- i właśnie o to chodzi. Jest to film o wojnie i zabijaniu, czyli o tym co ludzkość lubi najbardziej, co tu dopisywać więcej. Scott zrobił doskonały film, przemyślenia zostawił widzowi. Koniec kropka.

greenman_3

G.I. Jane i Hannibal to jedyne jego kiepskie filmy. Co do reszty się nie zgodzę, dalsze wymienione są świetne szczególnie cenię sobie wśród nich Legendę. A tak w ogóle co to za pomysł z mordowaniem reżysera, nie podoba się to nie oglądać a krytykować należy merytorycznie, nie łoptologicznie :)

greenman_3

A ja zabiłbym każdego kto życzyłby śmierci mojemu ulubionemu reżyserowi.

Hagan

Absaolutnie nie zgodże się co do Helikoptera. To jeden z ajego najelspzych filmów. Nikomu nie udało się oddać tak realistycznie pola walki jak Ridleyowi w tym filmie. Co do reszty się zgadzam. Nie sa to zbyt dobre filmy.

Hagan

zgadzam się w 100%, też bym zabił. pozdrawiam kolegę

greenman_3

Krótko mówiąc-reżyser za dużo filmów nakręcił;] Ale nie zgodze sie że za te filmy bym go zabił... Te filmy akurat może nie są najwyższych lotów,ale jak to u Scotta ogląda sie je bardzo dobrze...Do Hannibala to mam tylko odmienne zdanie,może dlatego że mam mega sentyment do tego filmu...;]

barnaba

Helikopter to nie film, to jakaś ściema ze niby to dokument a niby film fabularny, a tak naprawde to ani to ani to ... to tylko zdjęcia Idziaka, nic więcej., takze za to Ridleyowi należy się ukręcić łeb! ...

Hannibal świetny do połowy, po połowie film wygasa, i zaniza loty spada spada i jebudu ... J.I.Jane, o szkoda gadać, w zasadzie to mozna by powiedzieć ze to film ku pokrzepieniu serc amerykanskich silnych walecznych żołnierek ktróre ratują setki żyć narażając własne :P ... Naciagacze, to naciągany na komedie film, o niczym z Nickiem Klatą, co tam jeszce było na tej liście? aaa Legenda z Tomkiem, tutaj nikt nie zaprzeczał jako by to słaby film był, bo nikt z was nie widział, .. a to przeciez było coś co powstało na wzór LoTR, tylko dawno temu, jak Tomek miał jeszcze pryszcze a na topie były Wookie z planety Endor, szkoda czasu gówno do potęgi ... do listy śmieci SCotta dorzucam jeszcze Sztorm, czyli stowarzyszenie umarłych poetów na morzu, z najbardziej lamerską końcówką w historii filmów, ją może tylko przebić to czytanie listu z Helikoptera w Ogniu :P

p.s waasz super reżyser osttanio się wystrzelał, American Gangster i Dobry Rok nie były takie najrosze, takze obawiam się ze kolejne dwa mogą być niewypałami na skale owej złotej piatki, czy szóstki.

mieszkoxxx

Straszne! Jesli nie mozna jednoznacznie przypisac filmowi kategorii to jest to gniot a nie film. No to ja sie poddaje przy takiej argumentacji.

MakoR

ja też:]

christopher

Ja też chłopaki:) Helikopter to wizualne dzieło sztuki.

mieszkoxxx

"Black Hawk Down" to tylko zdjęcia Idziaka? Gówno prawda, jest jeszcze świetny montaż, zajebisty dźwięk (obejrzyj sobie ten film na kinie domowych) i genialna ścieżka dźwiękowa Hansa Zimmera (Leave No Man Behind!). Jak dla mnie film jest strasznie dobry, pokaż mi inny film w którym tak realistycznie, widowiskowo i co najważniejsze ciekawie została przedstawiona współczesna bitwa uliczna. "Black Hawk Down" to według mnie jeden z najlepszych filmów wojennych jakie kiedykolwiek powstały a na pewno najlepszy film tego gatunku ostatnich lat.

mieszkoxxx

Zgadzam sie co do "Hannibala". To naprawde dobry klimatyczny film, bardzo przemyslny, dopracowany. Wielowarstwowy. Duża przyjemność to ogladać. Bardzo estetyczny, mimo ze epatujący okropienstwami. Swietnie pokazana Florencja. Niektóre sceny genialne. Swietna muzyka Zimmera.

Coś jednak łamie sie w drugiej, "amerykanskiej" czesci. Mysle, że to jednak wina scenariusza. I tego ze przesadzili z tym "gore" i niekonsekwencjami w finale.

greenman_3

Wyłączyłbym z tej listy "Naciągaczy". Poza licznymi schematami, to dobry film jest (a gdyby wycięto ostatnie 10 minut, byłby bardzo dobry).

greenman_3

ehh Greenman, jest dokładnie na odwrót, za te 5 filmów które wymieniłeś (a w szczególności Hannibal) ja bym przyozdobił mu skroń wieńcem laurowym, no może oprócz G.I.Jane bo nie lubię feministek xD

użytkownik usunięty
greenman_3

Mnie sie np nie podobała "Sztorm". Uważam, ze film raczej kiepski. Średni też jest "Gladiator" i "Królestwo niebieskie", ale może dlatego, że po prostu nie lubię takich "batalistyczno-epopeistycznych" dzieł :).
W ogóle za najlepszy jego film poza BR który oczywiście jest nr 1, uważam Thelmę i Louise.

Greenman to tobie pierwszemu ukrecilbym leb i przycial do tego gilotyną, szczegolnie za "Black Hawk Down" jeden z najlepszych filmow wojennych w historii kina, Scott to swietny rezyser, pokazal to juz dosc razy, kocham filmy wojenne a Helikopter to wedlug mnie strzal w 10, jak juz sie ktos wczesniej wypowiedzial, nikt jeszcze nie przedstawil tego co dzieje sie w tym filmie. Nie rozumie rozwniez idiotow ktorzy pisza ze ten film nie ma w ogole fabuly, a jaka ma miec jesli jest oparty na faktach autentycznych, wypowiedzi takich osob sa poprostu chore i tyle ode mnie.
pozdrawiam

dan_

Ile Wy filmów wojennych w życiu widzieliście, że piszecie o Helikopterze w ogniu jako o jednym z najlepszych? Chyba, źe dla Was cały katalog filmów wojennych opiera się na Pearl Harbor i tym podobnych. W takim razie nie mam pytań.

greenman_3

Widać, że oglądasz kicze, jeżeli uważasz, że te filmy nie są dobre.

weisz

HELIKOPTER W OGNIU TO ŚWIETNY FILM!!! MOŻE NIE NAJLEPSZY Z FILMÓW WOJENNYCH, ALE I TAK JEST CUDOWNY!!! Gdyby ten film nie powstał 95% z nas gówno by wiedziało o czymś takim jak "gotycka żmija" (dla tych, którzy nie wiedzą , to kryptonim misji, która ma miejsce w filmie). Oczywiście, że nie jest to dokument- część faktów została zmieniona, a część będąca udziałem kilku żołnierzy przytrafiła się jednemu, ale całośc pzostała wierna duchowi oryginału. Poza tym cudowna muzyka Hansa Zimmera (czy jest ktoś, kto nie widział żadnego filmu, do którego on tworzył muzykę?), świetne zdjęcia Idziaka, efekty dźwiękowe etc,etc...

I_am_a_Bad_Girl

Wiecie co, dla mnie okej, że komuś się na przykład nie podobało Królestwo Niebieskie czy gladiator jak ktoś wyżej napisał, bo nie lubi takiej tematyki. Ok. Ale proszę was nie piszcie na wstępie, że film jest do dupy bo ..., szczególnie jak mówi się o takich filmach jak Helikopter w Ogniu.
Szanuję, że się komuś nie podobał ale po raz kolejny proszę, nie krytykujcie filmów na zasadzie.
OOo, ten to jest do dupy, oo tragedia, co tym mówisz, że super, to gniot ..
Jak już to:
O, ten film to mi się nie podobał. Ewentualnie jak chcecie ostrzej to mówicie - dla mnie to gniot, ale to tylko moje zdanie (szanuję twoje).

Na przykład ja mogę szczerze powiedzieć, że nie widziałem lepszego filmu wojennego od "Black Hawk Down", a im więcej dowiaduję się o samej akcji (wciąż przymierzam się do książki, ale czytam teraz taką związaną z Krucjatami ;) ) i kręceniu tym bardziej cenie Scotta i ten film. Dla mnie jest on Genialny.
Mimo kilku wad związanych z "hollywodzkim" scenariuszem (w moim odczuciu) Królestwo Niebieskie ma taki klimat i takie sceny, że za przeproszeniem sram na to, że jest miłość od pierwszego wejrzenia i rycerz bez skazy itp. Dla mnie booommmbbaaa. Czy Gladiator jest dobry ? ... hmmm,... nie mam słów. To tak jakby pytać czy Małysz jeździł kiedyś na nartach, dla mnie przynajmniej. Moc tych filmów (bardzo interesuję się tematyką wojenną, współczesną i historyczną) jest dla mnie ogromnaa.

greenman_3

Black Hawk Down to świetny film... Jedyne czego nigdy Scottowi nie wybaczę to "Królestwo Niebieskie". Tego filmu nawet nie skomentuje... :/

uzi43

"królestwo niebieskie" i "hannibal"- zgrrrrrrrrozo.

postblue

Królestwo niebieskie to najlepszy film Scotta. Kto tego nie uznaje pozywam go na walkę konną lub pieszą. Nie wiem czy jeszcze kiedyś zobaczę tak wspaniały film (tylko wersja reżyserska!!!!!). To jest perełka obok Królowej Margot. Ale pewnie już nie znajdą się tacy co wyłożą grube miliony dolarów aby ktoś mógł pokazać nam tak plastycznie i monumentalnie obraz minionych epok.
Panie Scott chwała panu za ten film!!!!!!!!!!!!

greenman_3

Hannibal to moim zdaniem najgorszy jego film, ale Helikopter w ogniu na pewno nie!!

greenman_3

Helikopter w Ogniu to (moim zdaniem) najlepszy film wojenny wszech czasów (chociaż Szeregowiec Ryan i Pełny Magazynek też genialne). W moim prywatnym rankingu jest na 9 pozycji.
Zapraszam na bloga, napoznacie się z całym rankingiem.

Robert_Sawyer

Helikopter w ogniu najlepszy wojenny film wojenny ?? to chyba jakiś prymitywny żart , przecież to jest zwykły film akcji z fajnymi efektami(jak większość filmów Ridleya Scotta) i niczym więcej

greenman_3

Helikopter w ogniu ??? Nie no ku... pogrążyłeś się !

ubersoldat

5 nagorszych? RIDLEY ma ich znacznie więcej na koncie:

1 OSACZONA - banał do kwadratu

2 1492 - po co powstał?

3 G.I. JANE - głupota i nuda

4 SZTORM - film instruktarzowy dla marynarzy

5 HANNIBAL - bez JODIE FOSTER, TEDA TALLY jako scenarzysty, TAKA FUJIMOTO jako operatora i przede wszystkim JONATHANA DEMME jako reżysera, o czym my w ogóle mówimy

6 HELIKOPTER W OGNIU - film instruktażowy dla żołnierzy, widowiskowy teledysk, kompletnie chaotyczny, pozbawiony fabuły, wyrazistych postaci, a RIDLEY dostał jeszcze za to nominację do Oscara. Żenada

7 ŁOWCA ANDROIDÓW - nuda, sugestywna, niezwykle oryginalna wizualnie i plastycznie, ale nuda

8 POJEDYNEK - potworna nuda

9 KRÓLESTWO NIEBIESKIE - jako film o wierze zupełnie nieprzekonujący

tylko czekać na ROBIN HOODA...

AutorAutor

debil jestes albo prowakacja, lowca androidow to klasyk dla fanow gatunku, helikopter w ogniu - jak mozna nie docenic tego filmu

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
masza150

Helikopter w ogniu, przecież to ledwo dało się obejrzeć, większej nudy to już dawno nie widziałem :)

poza zdjęciami Idziaka to wszystko w tym filmie leżało i kwiczało, ... na 100% najsłabszy film Ridleya!

mieszkoxxx

Nie zabiłbym Scotta. Po prostu powiedziałbym: Ridley, ale odje***eś fuszerkę! ;) Z filmów Scotta które widziałem, wybrałem trzy gnioty, bo tylko trzy wpadki tego reżysera widziałem:

"Sztorm" - nudy o morzu i jakaś tam paplanina o dorastaniu

"Gladiator" - Ridley na nowo definiuje pojęcie kiczu + Crowe na malinę, nie na Oskara

"Helikopter w ogniu" - wojna bez realizmu, za to z kiczem (a jakże!)

La_Pier

dude.. Black Hawk Down bez realizmu? toś ty chyba nie widział wojny na oczy.. za to pewnie taki Szeregowiec Ryan to szczyt szczytów.. głupoty i patetyczności - tak odpowiem..

diana6echo

Nie było w tym filmie realizmu. To była bajka, nie wojna, droga dziewczynko.

La_Pier

taa.. problem w tym, że na faktach i mieli dostęp do raportów i ludzi, którzy to przeżyli.. mogli to trochę ubarwić, ale jeśli nie wiesz tego na prawdę, to nie wyrokuj.. ale skoro się upierasz, to proszę, podaj przykłady a nie rzucasz pustymi hasełkami :)

greenman_3

Ja mam do tego reżysera taki szacunek i wdzięczność ze świetne filmy, że wybaczyłbym mu nawet jakby zaczął kręcić skrzyżowanie American Pie z Pierwszą Miłością ;-).

KarolZet

W ogóle co za ignorant zakłada temat, w którym życzy śmierci reżyserowi, za którym nie przepada??? Zaprawde, jesteś jako cymbał grzmiący i miedź brzęcząca...

lonely_no_more

"Helikopter w ogniu" nie jest może najlepszym filmem Scotta, ale nie można pisać że jest najgorszy ponieważ jest świetnie zmontowany, udźwiękowiony ma wybitne zdjęcia i jest bardzo dobrze wyreżyserowany, co chyba jest jedną z najważniejszych rzeczy jeśli chodzi o powstawanie filmu. Nie można też pisać ze jest o niczym. Może fabuła nie jest jakoś wyrafinowana, może jest trochę banalna, jednak jak się trochę pomyśli to można wyciągnąć o czym jest naprawdę. Jest to film o odwadze, oddaniu, o sile przetrwania... można by jeszcze tego trochę wymienić.
Z resztą mogę się zgodzić.

greenman_3


Legenda - całkiem dobry film...chodzi oglądałem go tylko raz jako dziecko,wtedy mi się bardzo podobał,nie wiem jak teraz by było ale napewno nie jest zły.
G.I. Jane - też dawno oglądałem,za czasów VHS,bardzo mi się podobał,wspaniała rola Demi Moore.
Helikopter w ogniu jak dla mnie jeden z najlepszych filmów wojennych.
A od kultowego Hannibal nie mam pojęcia co ty chcesz !!!

Zgrozą jest patrząc jak takie typy jak ty piszą takie brednie !!!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones