Ray StevensonI

George Raymond Stevenson

7,5
13 481 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Ray Stevenson

Irlandia Północna to nie to samo co Północna Irlandia do wiadomości autora biografii oraz tych co ją zatwierdzili.

MarcoK

a gdzie dokładnie jest różnica??

baasiuleq

Irlandia Polnocna to prowincja (bo chyba tak nalezy ja nazywac) Zjednoczonego Krolestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Polnocnej. A stolica tej prowincji jest Belfast.

Polnocna Irlandia to polnocne teretorium Irlandii, ktorej stolica jest Dublin.

Chyba to mial na mysli autor postu. Chodzilo o poprawnosc geograficzna (szyk)

BigRo

zwazajac na fakt ze Polnocna Irlandia pisana jest z duzych liter wg mnie to calkiem poprawny zapis oznaczajacy jednak czesc UK- Irlandie Polnocna (prosze wyabczyc brak polskich znakow ale pisze z brytyjskiego komputera ktory polskiego alfabetu nie posiada)

baasiuleq

Mozliwe iz masz racje ...jednak w spisie panstw nie znajdziesz Polnocnej Irlandii, zas Irlandie Polnocna owszem ...

Sprawe zapewne rozstrzygnalby prof Miodek :) Osobsicie napisalem moje spostrzezenie a czy jest poprawne czy nie, nie mam pojecia :)

baasiuleq

polskie znaki lub ich brak to nie kwestia "narodowości" komputera tylko oprogramowania. Nawet do angielskiego windowsa można dograć "polską klawiaturę" i język polski

BigRo

Ale Dublin nie jest na północy Irlandii.

Madoq

Ale ja nie napisalem ze jest na polnocy, napisalem tylko ze Dublin jest stolica Irlandii ^^

Polnocna Irlandia to polnocne teretorium Irlandii, ktorej stolica jest Dublin.
Polnocna Irlandia to polnocne teretorium IRLANDII, KTOREJ STOLICA JEST DUBLIN.

BigRo

zasadniczo winny jest nasz język. W języku angielskim jest stanowcze rozróżnienie gdyż Northern Ireland należy do korony a Republick of Ireland jest krajem zajmującym większą część wyspy. Za to w potocznym języku używa się zwrotu Northen Ireland i Ireland (albo Republick) tak że każdy wie o co chodzi jeżeli powie się że ktoś jest "from the north of Ireland" albo "from the northern Ireland"

baasiuleq

Polnocna Irlandia i Brytania Wielka - -

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones