Peter O'TooleI

Peter Seamus O'Toole

8,3
7 481 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Peter O'Toole

Prośba do znawców O'Toole'a

użytkownik usunięty

Czy jesteście w stanie przygotować mi pełną listę filmów, w których Peter O'Toole zagrał główną rolę lub jedną z głównych. Chodzi mi o pominięcie tych produkcji, w których O'Toole odegrał dalekorzędną rolę. W których pojawiał się epizodycznie i nie był istotnym elementem fabuły.

Chyba że takich filmów, których szukam było na tyle dużo, że wystarczy wymienić te, których nie szukam. Wtedy wymieńcie te, których nie szukam. :)))

Dużo czasu upłynęło od założenia wątku, ale może jeszcze komuś się taka lista przyda:)
Był aktorem, który obdarzał swoje filmowe postacieo intrygującą silą wyrazu. Przykuwał uwagę widza od pierwszej chwili, w której się pojawiał na ekranie do ostatniej. W każdej roli.
Wymianiam tylko z tych obejrznych...
Role główne/tytułowe/pierwszoplanowe:
Lawrence z Arabii
Becket
Lord Jim
Co słychać, koteczku?
Jak ukraść milion dolarów
Noc generałów
Lew w zimie
Do widzenia, panie Chips
Prywatna wojna Murphy'ego
Człowiek z La Manchy
Piętaszek
Rogue Male - Misja: Zabić Hitlera
Kaskader z przypadku
Mój najlepszy rok
Pygmalion
Złodziej tęczy
August - pierwszy cesarz
Casanova
Venus

Role drugoplanowe, jednak bez wątpienia bezcenne dla wymienionej produkcji.
To zapewne nieprzypadkowy wybór, jakiego dokonywał aktor: jeśli już grał niewielką/epizodyczną rolę, to była to postać, bez której film nie miałby sensu.
Ostatni cesarz
Król Ralph
Lassie
Dean Spanley
Święta Thomasa Kinkade`a
Troja



lilo61

Dodałbym "Kaligulę" - jakby nie patrzeć drugoplanowa, ale bardzo dobra rola jak na ten słaby film.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones