Peter FalkI

Peter Michael Falk

8,4
3 140 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Peter Falk

Moim zdaniem- rola słynnego porucznika Columbo to rola wszechczasów w filmie kryminalnym. Film kryminalny właśnie taki powinien być- opierać się na inteligencji, detalach, śledztwie, zbieraniu dowodów - niestety kryminały nam wyewoluowały w zupełnie innym kierunku- a mianowicie w stronę idiotycznych strzelanek i mordobicia- czy ktoś pamięta że genialny Columbo w ogóle nie nosił przy sobie broni? Stworzył postać jakby antybohatera- wymięty płaszcz, sfatygowany stary peugeot, niezdarnośc, mało zasobny portfel, anegdoty o żonie, rozbrajający uśmiech i ... jednocześnie geniusz ukryty pod taką mylącą powierzchownością - współczesny detektyw musi być świetnie zbudowanym supermenem, strzelać z wszystkich rodzajów broni ale w scenie finalnej obić zabójcy za przeproszeniem mordę lub spowodować ooogromny wybuch. (w którym morderca rozlatuje się na milion kawałków). Aaa i zapomniałem jeszcze - współczesny detektyw niejako przy okazji podczas śledztwa powinien też (w stylu J. Bonda) jakieś "laski" "przelecieć" oczywiście długonogie najlepiej niebieskookie blondynki. Ehh prymitywne i smutne...
Dziękujemy niedawno zmarłemu aktorowi za fantastyczną rolę Columbo która na trwałe zapisała się w historii kina i myślę w naszych sercach - Dziękujemy Ci że byłeś!!

Feniks003

Patrzyłam w internecie na informacje na jego temat, ale nigdzie nie było wspomniane, że Peter Falk zmarł. Źle szukałam?

panna_joanna

Chyba szukałas dobrze- ja też nie mogę znaleźć! napisałem tak (że zmarł) bo taką informację usłyszałem w telewizji- może ze 2 miesiące temu- było mi bardzo przykro bo niezwykle lubię jego filmy (wcześniej też dowiedziałem się ze Peter Falk cierpi na nieuleczalną chorobę).
Jeśli informacja którą powtórzyłem była nieprawdziwa to jest mi niewymownie głupio.

Feniks003

miejmy nadzieję, że jednak się pomyliłeś :) byłoby mi bardzo smutno, tym bardziej, że jeszcze dziś oglądałam Columba...

Co do choroby, to w ciekawostkach jest napisane:
"Choroba Alzheimera i demencja 81-letniego Petera Falka, skłoniły jego córkę do podjęcia postępowania o ubezwłasnowolnienie - podała agencja dpa."

ciężko jest słyszeć, że ludzie których lubimy i cenimy nie domagają...

panna_joanna

Panno Joanno masz rację obym się pomylił ale niestety! ta choroba powoduje że on już nie rozpoznaje bliskich- podobnie bylo z Ronaldem Reganem. (nawiasem mówiąc były prezydent USA też aktorem był).
Ja kilka dni temu oglądałem Columbo zdobyłem go dla taty ale i sam przy okazji wszystkie odcinki z ogromną przyjemnością jeszcze raz obejrzałem pozdrawiam

Feniks003

Również Charles Bronson nie poznawał już bliskich... umarł ok. 8 lat temu, ale pamiętam jak wczoraj jak mówili o nim w wiadomościach...

Feniks003

A detektyw Monk?

Feniks003

jednocześnie same zabójstwa były takie "delikatne". Nie widać było zwłok. Dziś mózg musi spływać po ekranie i dobrze by słychać było wycie ofiary....

wls

Dokładnie

wls

Ten serial był bajką.Bezimienny porucznik Colombo z wydziału zabójstw LAPD.Zauważcie,że we wszystkich odcinkach tego znakomitego serialu,porucznik prowadzi sprawy w tzw high society.Nigdy nie zajmował się sprawą zamordowanej w bocznej uliczce prostytutki albo zastrzelonym w napadzie właścicielu małego spożywczaka.Byłem kiedyś w LA co prawda kilkadziesiąt lat po emisji serialu i zapewniam,że nie jest tam tak jak zostało to w nim przedstawione,nawet w Beverly Hills,Malibu,czy Bel Air.Są dzielnice które kierowcy/wszak to City on the whells/ omijają szerokim łukiem,o przejściu ich pieszo nie wspominam,bynajmniej nie dlatego,że chodniki dla pieszych przy niektórych ulicach nie istnieją.Porucznik nigdy się tam nie zapuszczał.O gangach i strzelaninach na ulicach też szkoda wspominać.To jest miasto upadłych aniołów.Serial miał też wartość edukacyjną np.plama na wyświetlanym filmie która informowała kinooperatora,że czas przygotować drugi aparat i kiedy go wystartować.Albo tak zwane automatyczne sekretarki,rzecz w siermiężnej Polsce lat siedemdziesiątych w której królowały aparaty telefoniczne MB czyli na korbkę z pogranicza science fiction.I te autentyczne wnętrza nie będące dekoracjami stworzonymi na potrzeby filmu,dla mieszkańców gomułkowskich klitek z ciemną kuchnią,albo gierkowskiej krzywej wielkiej płyty,zupełna abstrakcja.Uwielbiam ten serial.Pozdrawiam.

Feniks003

Dziś mija 90 rocznica urodzin Petera Falka. Szkoda, że nie ma go już z nami.

M_COL

Oj, wciąż w to nie wierzę, choć to już 7 lat...

Feniks003

Pięknie napisane! Podpisuję się obiema rękami.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones