Olga Lipińska

3,9
7 ocen występów osoby
powrót do forum osoby Olga Lipińska

Ta baba to stara komunistka, dzięki czemu mogła mieć swój program TV, zresztą zupełnie nieśmieszny i nudny dla mnie...

Alex303

bo jeszcze trzeba rozumieć o czym był ten kabaret

neprosti

Aha i Ty już od razu, geniuszu, wiesz, że ja go nie skumałem, tak? Jasnowidz, Panie, jasnowidz...

Alex303

to ze oceniasz program po tym ze producent wierzył w to a nie w co innego to chyba o czymś świadczy, zreszta pewnie uznajesz ze Miodek jako że donosił do SB to pewnie też nie umie Polskiego

neprosti

Nie, najpierw oglądałem ten "kabaret" Lipińskiej i mnie w ogóle nie śmieszył, dopiero później się dowiedziałem o jej "wspaniałej" przeszłości. Co każe mi myśleć, że Pani Lipińska programu by nie dostała, gdyby nie jej uwielbienie dla czerwonych - po prostu nie ma talentu.

Alex303

Ostatnio pochwaliłeś się, że nie wiesz, czemu kobieta może nie chcieć seksu. Niewiedza na różne tematy to twój znak rozpoznawczy. Ciągle jednak cię dziwi, że inni to potrafią tak szybko zauważyć. :)

Alex303

Masz rację. Wystarczy zresztą przeczytać co ta komuszyca wypisuje na łamach niektórych gazet. Tragedia 1/10

Alex303

chyba jesteś za płytki żeby zrozumieć przekaz kabaretu Pani Olgi

maciekb80

A ty chyba jesteś głupi - odpowiedź na takim poziomie co twoja wypowiedź.

Alex303

dostosowuje sie do sytuacjii

Alex303

:) nie pisałeś czasem, że jeśli ktoś takie jak ty posty tu pisze, to musi być nieudacznikiem? Tak sobie tylko cytuję z pamięci.

Alex303

Plujesz jadem. Ciekawe, ilu Twoich ulubionych artystów to "komuchy", "faszyści", "żydy" lub "pedały"?

jak45

Nazwanie komucha komuchem to plucie jadem - ciekawe myślenie. Nie wiem ile moich ulubionych artystów to Żydzi czy pedały, ważne czy osiągneli swój sukces własnymi umiejętnościami, czy włażeniem, czerwonej władzy, w dupę, jak pani Lipińska.

Alex303

Widzę, że nie ma po co dyskutować. W tych czasach 80% narodu żyło "włażeniem, czerwonej władzy, w dupę".

jak45

Super, czyli jak większość jest ku**ami to Ty też będziesz? Ciekawa logika. Poza tym z tymi 80% to żeś jednak grubo przesadził.

Alex303

Ja trochę właziłem (załatwiałem mieszkanie i inne rzeczy "chodami", w pracy ewidentnie marnowałem społeczne pieniądze na nikomu niepotrzebne "pierduły") a trochę nie (zrywałem "rządowe" plakaty i na drzwiach wind w blokach rysowałem flamastrem karykatury Jaruzelskiego jako pałki milicyjnej).
Tak czy owak, "umoczony" byłem - jak większość ludzi, którzy się nie sprzeciwiali otwarcie reżimowi. Artyści włazili i kler właził, i wszyscy, którzy w wojsku składali przysięgę, itd..

jak45

Lipińska w swoich kabaretach ośmieszała PRL-owską rzeczywistość; żeby to móc robić, musiała jakąś "koncesję" na rzecz władz i cenzury robić. Jak większość artystów.

Alex303

Władza nie była mocno czerwona, a tylko czerwonawa, to raz. Dwa, że większość ludzi faktycznie nie musiała włazić w D. Wystarczyło robić swoje. Pracować, nie podburzać przeciwko systemowi. Opozycjonistów było natomiast bardzo niewielu, bo niewielu ludzi miało realny polityczny interes w byciu w opozycji. Dopiero ewentualne zubożenie, głód, utrata pracy, pieniędzy - to prowadziło do strajków, ale to już poza jakimikolwiek poglądami politycznymi, strajkujący mogli być zwolennikami systemu, ale przeciwnikami konkretnych wprowadzanych rozwiązań.

Alex303

A jakieś dane, jak Olga Lipińska osiągnęła sukces? Czy po prostu tak bardzo nie chcesz, żeby to była kwestia umiejętności, że po prostu nie jest, bo wszystko, w co bardzo bardzo wierzysz, staje się prawdą? :D:D:D

Alex303

Gajos, Wawrzecki, Tym, Kryszak, Kobuszewski czy Pokora- min. ci wielcy artyści występowali u p.Lipińskiej. Ogólnie czołówka tamtych lat.. ale cóż poczucie humoru to specyficzna sprawa

svenotke

I to jest argument za tym, że to było CÓŚ, ci wielcy artyści, którzy wytrwali przy Oldze Lipińskiej i w czasach "realnego socjalizmu", i później w czasach "ogólnego, suuuper, kulturalnego dobrobytu". Ciekawe, że Kabaret Olgi Lipińskiej nie rościł sobie pretensji, że zadowoli każdego z "publisi", nie to było jego celem, raczej pobudzał do myślenia, podobnie jak Latający Cyrk Monty Pythona nie był dla każdego. Oba kabarety siały ferment i doprowadzały do oburzenia tradycjonalistów, chociaż właściwie, czy faktycznie warto było im się tak złościć? Przecież, jak to pewien polski poeta napisał, że "prawdziwa cnota krytk się nie boi" - biskup Ignacy Krasicki w "Monachomachii".

Alex303

Gdyby tak sprawdzić, czy ona pisze podobne hejty w netach, mogłoby się okazać, że stare komunistki nie są takie najgorsze z was dwojga. :D

hyrkan

Święte słowa

Alex303

szmabo wybiło przez Ciebie xd a napisałeś tylko prawdę. Jeszcze w nekrologu Urbana napisała, że to był jeden z najświatlejszych umysłów w Polsce hahah, żenada :)

Vegi

Ubrań to inteligentny intelektualista był.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones