Nelson DeMille

Nelson Richard DeMille

7,1
11 ocen scenariuszy
powrót do forum osoby Nelson DeMille

Nelson DeMille pisze bardzo dobre powieści sensacyjne. Jego książki sprzedają się w Stanach w milionowych nakładach i prawie wszystkie stają się bestselerami. W Polsce mniej popularny. W naszym kraju ukazały się następujące powieści DeMille'a:
- Gra lwa,
- Katedra,
- List z Wietnamu,
- Nad rzekami Babilonu,
- Nadejście nocy,
- Odyseja Talbota,
- Słowo honoru,
- Spencerville,
- Sprawa honoru: Córka generała,
- Strzelec wyborowy,
- Szkoła wdzięku,
- Śliwkowa wyspa (Plum Island),
- Złote Wybrzeże,
- Żywioł ognia.

Dwie z jego książek zostały zekranizowane:
- w 1999 roku powstał film "Sprawa Honoru" z Johnem Travoltą w roli głównej (ekranizacja "Córki Generała"),
- w 2003 roku premierę miał film "Słowo Honoru" z Donem Johnsonem w roli głównej (ekranizacja powieści o tym samym tytule).

Prawa do ekranizacji prawie wszystkich innych powieści Nelsona DeMille'a także są już wykupione i czekają na realizację.

qrak

DeMille to jeden z moich ulubionych autorów, jeśli o sensację chodzi. Uwielbiam jego książki. Szczególnie serię z detektywem Coreyem. Szybka, wciągająca z powalającym poczuciem humoru. Wprost nie mogę się doczekac, kiedy zekranizują np. Żywioł ognia. Kogo widzicie w roli Coreya bo moim zdaniem tą postać zagrać mógłby np. Brad Pitt:)

koza_77_2

:))) Tiaaa, Corey rządzi, ale jakoś nie widzę w tej roli Brada Pitta. Moim zdaniem Coreya jakiś przystojny brunet zagrać powinien:) Skoro już o Żywiole ognia mowa w rolach głównych mogliby zagrać:

- John Corey w tej roli Hugh Jackman,
- Kate Mayfield - Sarah Wayne Callies.

:)))))

koza_77_2

Jedyną sensowną kandydaturą do roli Johna jest Bruce Willis!!!

qrak

jednak zmieniam zdanie - nikt inny tylko Nicolas Cage:] zaś co do roli Kate hmmmm mogłabym się zgodzić:) a co z rolą Madoxa? Ponownie nikt inny - Al Pacino.

koza_77_2

Oj - jeśli chodzi o Madoxa to gdyby był starszy to Aleksander Domogarow - ten błysk w oku ta iskierka szaleństwa ;)
Ewentualnie Clint Eastwood pasuje mi do tej roli.

John Corey - to wg mnie Gorge Clooney.

A Kate.... hm Salma Hayek.

koza_77_2

Moim zdaniem:
Madox Aleksander Domogarow - gdyby był starszy. Clint Eastwood - teraz.
Corey - Gorge Clooney.
Kate - Salma Hayek.
Na Carla nie mam żadnego pomysłu.
Na teda Nasha też nie :(

sccandal

Wrrrr - najpierw mi nie poszła wiadomość wiec napisałam drugą to teraz pokazuje obie. Obrażam się. < foch >

sccandal

Nie fosz się - druga wypowiedź bardziej rozwinięta była. Pełniejsza;)

koza_77_2

Bain Madox - Jack Nicholson.
Nikt do tej roli tak jak on się nie nadaje (to szaleństwo w oczach, ten uśmiech) Wykapany czarny charakter:) Poza tym jeden z moich ulubionych aktorów:)

qrak

Ok masz rację Nicholson jako Bain - Eastwood jako Carl :)

Z głównych z Żywiołu został Ted Nash - mi pasowałby tu ten aktor który gra T - Baga w Prison Break - nie pamiętam jak się nazywa.

sccandal

Mam głupie pytanie: kto to jest Carl? Jakoś nie kojarzę tej postaci:///

T-bag w roli Nasha? No w sumie - tyż taki wredny się wydaje:) Równie dobrze Nasha mógłby zagrać inny aktor z serialu: William Fichtner - to jest ten, co gra postać agenta Mahona:)

qrak

Carl to prawa ręka Madoxa - ten nieprzyjemny zimny typ. Morderca na zawołanie. Milcząca i wykonująca każde polecenie szefa maszynka do zabijania. Przełożony ochroniarzy w Custer Hill Club.

Jak juz jesteśmy przy Prison - a ten łysy - szef Firmy - na Madoxa nie pasuje?

qrak

Do roli Carla pasuje mi Banderas... jak zechce potrafi mieć takie zimne spojrzenie że... ach:)))

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones