Michael YorkI

Michael York-Johnson

7,4
2 926 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Michael York

Od razu ostrzegam, ze ten film/ serial ogladalam baaardzo dawno temu, wiec wiekszosci nie pamietam. FIlm byl kostiumowy, akcja musiala sie dziac jakos w XVIII albo XIX wieku. York jest "gorszym" synem jakiegos bogacza, ma brata. Wyjezdza w dalekie kraje, tam poznajde piratow (?), jeden z nich zostaje jego sluzacym. Wraca z powrotem do Anglii (Ameryki?), uwodzi zone brata i znowu wyjezdza w swiat. Pamietam najlepiej ostatnie sceny: York szuka skarbu, z jakiegos powodu kaze sluzacemu sie zakopac, ze niby umarl, a wczesniej bierze "trucizne" na spowolnienie akcji serca. Jak sluzacy po niego wraca, okazuje sie, ze juz dogorywa - i tu wlasnie pamietam twarz smiejacego sie Yorka i przeklinajacego swoja rodzine, cos w stylu, ze zawsze z nimi bedzie. I teraz ostatnia scena: brat Yorka wraca do ojca z zona i synkiem i sluzacy zauwaza, wypuszczajac ich z powozu, ze synek jest bardzo podobny do wuja. Na tym sie film konczy. Kojarzy ktos o jakim filmie mowie? Bardzo prosze o pomoc :) Film nie moze byc nowszy niz z polowy lat 90., bo bylam mala ogladajac go, powiedzialabym nawet, ze jeszcze starszy... Help! :)

babygoal

Cień pocałunku(1995) , Dylemat serca(1989) ?

babygoal

Oj, że lata 90 te to dla Ciebie "baaardzo dawno temu" :)
Pierwsze i jedyne, co mi od razu przyszło do głowy to "The Last Remake of Beau Geste" (polski - nietrafiony - tytuł: "Ostatni film o Legii Cudzoziemskiej") Marty Feldmana z 1977roku.
Poszukiwanym rodzinnym skarbem jest tam diament "Blue Water", są bracia bliźniacy (!!!): Michael York i Marty Feldman (jeden dzielny, drugi żałosny), ojciec na łożu śmierci i piękna macocha obydwu, ich siostra, a w tle Legia Cudzoziemska, konflikty z Arabami na pustyni, pełno zapożyczeń, idiotycznych gagów i parodii ze starych filmów awanturniczych. Zwariowana slapstickowa komedia - Marty Feldman w szczytowej formie. Niestety zupełnie nie pamiętam zakończenia, dlatego nie wiem na 100%, czy to ten, o który Ci chodzi:)

babygoal

Twój opis jest dla mnie dość jasny i sam poszukuje tego filmu. Ten film na 90% to Wielkie nadzieje "Great Expectations" i dorwanie go to bardzo ciężka sprawa. Sam z wielką przyjemnością bym go obejrzał. Nie był to film z lat 90 lecz 70.

Opis filmu: Bohater zwany Pipem [Michael York], wychowany w domu ekscentrycznej Miss Havisham, jest chłopcem z nizin społecznych. Kiedy dziedziczy majątek, rośnie na bezdusznego snoba, jednak dramatyczne przeżycia powodują zmianę jego postawy.

Tak był tam motyw z ze śmiercią film pamiętam jak przez mgłę.

ChubakaCieLubi

Czubako, to nie "Great Expectations. Ta powieść na pewno się tak nie kończyła i nie było tam dwóch braci.

babygoal

Myślałem że to ten film:
https://www.filmweb.pl/film/Pan+na+Ballantrae-1984-110587
Ale chyba jednak nie, zresztą nie oglądałem go. W nim był motyw dwóch braci (Dalton i York) i wędrówki jednego z nich, stąd moja pomyłka.

Shadow_dawnego_ggggggg

Stare filmy z Yorkiem cieżko dorwać obecnie, on naprawdę kiedyś grywał w wybitnym kinie czy to zwłaszcza jego miniseriale np muszkieterowie. Lata 90 to już schyłek jego działalności.

ChubakaCieLubi

Teraz sprawdziłem to dokładnie i wychodzi że naprawdę ten film który poszukiwał założyciel tego wątku to ,,Pan na Ballantrae"

Shadow_dawnego_ggggggg

Istnieje jakaś platforma gdzie można obejrzeć stare filmy online? Mówię tak bo obecne produkcje to straszna kaszana a do tych starszych filmów chętnie bym wrócił.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones