Michael C. HallI

Michael Carlyle Hall

8,6
11 398 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Michael C. Hall

David czy Dexter

użytkownik usunięty

Moim zdaniem aktor jak ktoś to już napisał jednej roli. Jednak opanowanej do takiej perfekcji, że nie
ma sobie równych.
Zdecydowanie bardziej ujął mnie jako David, choć jako Dex też był świetny ;)

Skoro był świetny jako David i Dexter, no to chyba jednak nie aktor jednej roli...?

użytkownik usunięty
warren2

Chodzi bardziej o typ postaci. Dexter jak i David są do siebie bardzo podobni, no oprócz tego, że jeden zabija ludzi xD

Czy ja wiem, czy są bardzo podobni? :D Szczerze mówiąc nasuwa mi się tylko to, że oboje przebywają wśród zwłok i krwi i praktycznie na tym koniec ^^

David - gej, do tego dosyć "popędliwy" seksualnie
Dexter - hetero, raczej mało aktywny seksualnie (gdyby go Rita siłą nie rozkręciła, to by chyba w ogóle seksu nie uprawiał, dopiero później, dzięki niej, troszkę się to zmieniło)


David - typ faceta, który często tłumi w sobie emocje i robi wszystko, żeby ich nie pokazywać na zewnątrz (stąd miewa wybuchy agresji, przez to nadmierne tłumienie)
Dexter - facet bardzo "ubogi emocjonalnie", jego życie opiera się na udawaniu emocji, których praktycznie nie posiada - ciągle gra, udaje emocje "z podręcznika" (w dodatku marnie mu to wychodzi)


David - miał raczej normalne dzieciństwo, nie licząc nieco kopniętej matki, ale to w sumie nic traumatycznego :) Później prowadził normalne życie z bardzo nudnym biznesem pogrzebowym, zero adrenaliny.
Dexter:
1. tragiczne dzieciństwo (matka zarżnięta na jego oczach, przebywanie w kontenerze pełnym krwi, rozłąka z bratem - mordercą)
2. trudny okres dorastania - ciągłe udawanie przed rówieśnikami, że jest taki jak oni; trudny do kontrolowania popęd przed zabijaniem zwierząt; nauka kodeksu i powściągliwości; śmierć Harrego (Dex był wtedy jeszcze bardzo młody, więc to był dla niego cios, stracił mentora)
3. (już jako dorosły) ciągle żyje na krawędzi i bardzo ryzykuje - nie tylko tym, że trafi za kratki, ale i życiem (własnym i cudzym)


David - jest dorosły, a mimo to ukrywa, że jest gejem, nawet przed własną rodziną, o czym to świadczy? Że jest bardzo niepewny siebie i ważna jest dla niego opinia innych, boi się osądzania przez matkę itd. Poza tym często daje sobą manipulować, działa pod wpływem matki, często nie potrafi się postawić, itd. Lubi być "w cieniu".

Dexter - jest mocno pewny siebie, trąci od niego wręcz narcyzmem - gdyby nie groźba wylądowania na krześle elektrycznym, to by się pochwalił całemu światu swoim "dziełem" :) Poza tym uwielbia manipulować i przejmować kontrolę nad innymi, zwłaszcza nad ofiarami. Nie boi się ryzyka i lubi brać sprawy w swoje ręce.

użytkownik usunięty
warren2

Nie wiem co chciałem napisać, chodzi mi o to jak gra te postacie MCH. Przyznaję są zupełnie różni, wspaniale to rozpisałeś :P Coś nie mogę się dziś wysłowić xD

użytkownik usunięty

Więc moje ostateczne stanowisko to:
1. Postacie są od siebie zupełnie różne.
2. Aktor gra je podobnie.

Uffff

jak dla mnie to są to dwa różne osobniki płci męskiej. w każdej z ról Michael jest bardzo wiarygodny, więc rozumiem, że pisząc iż gra ich "podobnie" masz na myśli, że za każdym razem robi to świetnie.

na marginesie wolę go w roli Dextera . urodził się po to, żeby go zagrać :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones