Meryem Uzerli

Meryem Sahra Uzerli

8,7
2 597 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Meryem Uzerli

Jej rola została odegrana przez nią dobrze. Ale ma wiecznie grymas twarzy jakby coś jej pod nosem śmierdziało. Roksolana była wg źródeł historycznych piękną kobietą. Szkoda, że obsadzili tę rolę kobietą przecietnej urody. Hatice i kilka innych kobiet w haremie jest o wiele ładniejszych od niej.

z3221

Od kiedy Hatice ładniejsza jest od Roksolany, ty chyba żartujesz, ona jej w niczym nie dorównuje

użytkownik usunięty
executor123

Dobrze, że ktoś jeszcze docenia prawdziwe piękno :) Meryem jest zjawiskowa, natomiast przeciętną zdecydowanie nazwałabym taką Hatice...czy Mahidevran. No ale cóż, są gusta i...bezguścia.

Każdemu podoba się coś innego.
Ja uważam, że Hurrem ma taką nieoczywistą urodę, w jednym odcinku wygląda ślicznie, w następnym okropnie. Jest taka nierówna.
Hatice w ogóle mi się nie podoba.
Natomiast nazywanie Mahidevran to jakiś żart - piękna kobieta o posągowej wręcz urodzie.

rafal4792

* nazywanie 'przeciętną' to żart

Hatice wiecznie skrzywiona mina cierpiętnicy. Uroda przeciętna.
Mahidevran - filigranowa, delikatna, kobieca.
U Hurrem nie podobał mi się czasami sposób w jaki chodziła kiedy triumfowała - jakoś tak kręciła ostentacyjnie biodrami i stawiała ciężko kroki.

z3221

Według jakich źródeł historycznych Roksolana była piękną kobietą? Żaden jej portret nie jest uważany za wiarygodny. W ocenie Pietro Brogadino który ją faktycznie widział w 1526r: Piękną nie była, ale miła i powabna. Inne źródła mówią raczej o jej zaletach duchowych i o chytrości. Według ówczesnych posłów Weneckich: Młoda nieładna, nieduża ale pełna wdzięku. Wiadomo o niej bardzo niewiele nawet imię Roksolana i słowiańskie pochodzenie są co najwyżej prawdopodobne.

kaus

Nieduża? A serialowa wielka jak Góra Synaj :) I taka mało subtelna :)

LenaBo

Może. Widziałem tylko kilka odcinków - jak dla mnie pasuje do roli. Nie jest to piękność ale ma coś w sobie. No i zdecydowanie egzotyczna dla Turków.

kaus

Roksolana znaczy tyle co Ruska, ponieważ pochodziła z Rusi Czerwonej. Co do jej urody to podobne mity stworzyła epoka romantyzmu. Jak ktoś tu wspomniał to piękna ona mogła nie być, ale miał w sobie to coś. Co zaś do samej aktorki to osobiście twierdzę, że jest bardzo piękną kobietą. Myślę, że mówienie, że jest przy kości, czy wręcz że jest gruba jest nietaktem, odróżnia się od eksploatowanych przez media wieszaków, ale gruba nie jest, ma po prostu pełny biust i biodra, czyli właśnie kobiece kształty. Więcej się rozwodzić nie będę bo każdy inny typ urody uważa za ujmujący, co nie znaczy, że trzeba jakiś zaraz dyskredytować. Jeśli ktoś zaś jest ciekawy historycznej Roksolany to polecam wygooglować sobie audycję radiową "Roksolana czyli od niewolnicy do żony sułtana".

Jowiszak

Że niby skąd pochodziła? :D
Pochodziła z Polski. Poczytaj historię...
Urodziła się w 1503 w Rohatyniu który do 1945 r należał do Polski, powiat rohatyński

lolalala_filmweb

A czym była Ruś Czerwona? Jak wyglądała wtedy Polska pod względem narodowościowym? Jedno nie wyklucza drugiego. Ruś Czerwona była krainą historyczną leżącą właśnie na terenie dawnej Polski i Ukrainy. Polska też była państwem wielonarodowościowym i akurat Roksolana Polką nie była, ponownie odsyłam do audycji dementuje wiele przekłamań historycznych, które powstały w okresie romantyzmu ;3

Jowiszak

nasze książki historyczne nadają się do śmieci

z3221

ja uważam że jest przepiękną kobietą. Ma coś w sobie a dodatkowo jest świetną aktorką. Ten grymas na twarzy myśle że takie były wymogi do roli Hurrem. W końcu Aleksandra ciągle żyła w strachu.

z3221

ze wszystkich aktorek w serialu najpiekniejsza wydała się Izabella Fortuna.

Lunasol

Jak dla mnie to jednak Mahidevran jest najładniejsza i Aybige, lecz Hurrem ma więcej atutów, piękne włosy i nie jest takim patykiem jak choćby Mahi

executor123

Serialowa Mahidevran nie podoba mi się w ogóle. Zasuszona miotła. Za to prawdziwa Mahidevran to była niesamowita piękność :
http://instagram.com/p/vOpDRSxPls/
http://instagram.com/p/vOoQJ6xPgw/

Lunasol

Rzeczywiście piękne obrazy. W końcu imię znaczy "wiecznie piękna".
Dziwię się natomiast, że porownujesz aktorkę do miotły. Jest zbyt chuda, to fakt ale ma piękne rysy twarzy- kocie oczy, wspaniałe kości policzkowe, usta, uśmiech, włosy. No ale rozumiem, w końcu każdy ma inny gust ;-)

rafal4792

Izka Fortuna byłaby fajna, gdyby nie te okropne usta.

rafal4792

powiedzmy że jest to typ urody który do mnie nie trafia.
Hatice i Gulfem są dużo ładniejsze. Również matka Sulejmana jest piękną kobietą mimo wieku.

Lunasol

Zgadzam się co do Valide. Gulfem jest całkiem ładna. Hatice w ogóle mi się nie podoba, wygląda jak z porcelany, totalnie nie dla mnie. Mnie najbardziej się podobają Mahidevran i Aybige.

rafal4792

a wiesz może gdzie znaleźć odcinkiod 187 ? przesuzkałam wszytsko i znalazłam tylko na yt po czesku... :(

Lunasol

Po rosyjsku jeszcze są na yt velikolepniy vek

rafal4792

oo to już bliższy mi rosyjski niż czeski :)

Lunasol

http://1plus1tv.ru/series/roksolana-velichne-stolttya/3274-velikolepnyy-vek-seri al-2011-2012-muhtesem-y252zyil-magnificent-century-2011-2-sezona-vse-serii-smotr et-onlayn-1-25-seriya.html

Tutaj można znaleźć wszystkie;) Mam nadzieję, że link będzie działał

rafal4792

dzięki, działa, tylko nie wiem teraz który to 187 odcinek u nich :)

rafal4792

ok juz mam :)

rafal4792

Tak w ogóle to to jest po ukraińsku :) :P

Lunasol

Możliwe. Ja oglądałem na yt. Ten link przewijal się na forum.:-)

Lunasol

Isabella Fortuna wcale nie była piękna. Miała wyłupiaste oczy ( jeżeli nie wierzycie popatrzcie się na oczy Hatice czy Hurrem lub innych kobiet. Są normalne a tamta takie wielkie gały miała) , krzywy nos i tak jak by przybrudzone włosy. Więc najpierw się zastanów co piszesz

WspanialeStulecieLoffe

Po pierwsze naucz się szanować zdanie innych. to sie tyczy komenatrza do mnie i komentarza ktory zostawilas pod spodem. każdy ma prawo do własnej opinii o czyims wyglądzie. to że Tobie się nie podoba Isabella fortuna i widzisz w niej same wady to nie znaczy że ja mam mieć takie samo zdanie jak Ty. Dla mnie Melike Yalowa jest piękną aktorką. Tobie sie podobać nie musi.
http://instagram.com/p/6R_aeBhOah/?taken-by=mipekyalova

Lunasol

No na tym zdjeciu akurat ładnie wyszła, ponieważ nie zrobiła takich wielkig, wyłupiastych oczu. Ale są też inne zdjecia nie wiedomo czy na wszystkich tak ślicznie wygląda

Lunasol

A i właśnie wybrałaś jedyne ładne zdj jakie ona ma ;)

z3221

Ty chyba nie masz gustu. Hurrem jest śliczna a toże jest troche grubsza od innych sułtanek to tylko oznaka tego że urodziła aż 5 dzieci. Mahidevran wcale nie jest ładna jeśli ktoś tak uważa, Hatice nwm dlaczego ale na początkach serialu była dla mnie piękna, a tetaz jest dla mnie jak jakas mysz z twarzy..

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones