Matthew Macfadyen

David Matthew Macfadyen

8,2
12 746 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Matthew Macfadyen

Zabujałam się w nim po "Dumie i Uprzedzeniu". Ideał faceta.

użytkownik usunięty
Crejzola

Ja także! I też uważam go za ideał. *_*

Crejzola

Ideałem nie jest w 100% ale cholera ma w sobie taki magnetyzm że mogę DiU oglądać codziennie ;)

patisobczyk

hahah ja mam to samo ! ;D

użytkownik usunięty
patisobczyk

i ja się pod tym podpisuję!

patisobczyk

I ja również :)

patisobczyk

myslala, ze jestem jedyna osoba na swiecie, ktora moze ogladac i czytac Jane Austin w kolko... Dziekuje, ze ktos sie przyznaje do manii ogladania DiU nalogowo, to lepsze niz narkotyk, wodka i seks w jednym:) Uwielbiam TEGO Darcy'ego....

Crejzola

Ja też. Szkoda, że ciężko znaleźć takiego mężczyznę jak Dracy;(

sylwia92R

to ja tez sie dolacze.....Boski Darcy!!

użytkownik usunięty
Crejzola

Zgadzam się na 100%! :)

Crejzola

Zgadzam się z dziewczynami :) Pan Darcy jest cudowny!

Crejzola

załóżmy jego funclub;) zakochałam się w Nim;)

Crejzola

No to i ja się dołączam, jestem oczarowana i zauroczona, i sama się sobie dziwię bo wydawało mi się, że okres takich szalonych uniesień mam za sobą, a jednak Darcy w jego wykonaniu sprawia, że robi mi się gorąco.

Crejzola

To była jego najlepsza rola. Wyglądał w tej roli naprawdę... Brak mi słów, aż żal że urodziłam się w tym wieku! Matthew Macfadyen powinien głać częściej w takich filmach z takim wyglądem!

arwenawaler

"Matthew Macfadyen powinien głać częściej w takich filmach z takim wyglądem!" - nie , nie może bo zabujam się po uszy , a juz teraz zaprząta moje myśli niebezpiecznie często ;P

olusza78

Eee tam. Nikt nie każe ci oglądać takich filmów!

Crejzola

świetnie zagrał :)
cudownie wyglądał, ten głos, uśmiech i oczy :)

Crejzola

Fragment DiU w oryginale czytany przez M.M. sprawia, że zapadam w błogostan przed snem. Już sam brytyjski angielski działa magnetycznie, a ten w jego wydaniu to balsam dla duszy. Prawdziwa uczta. Z rozkoszą zasłucham się w każdym audiobooku, w którym lektorem będzie Matthew Macfadyen. I co z tego, że pewnie niewiele zrozumiem...

Crejzola

Ideał, ideał. To przez jego mistrzowską grę aktorską, a raczej dzięki niej, odkryłam rewelacyjny miniserial "Filary ziemi";) Polecam! ;D

Crejzola

No <3 dokładnie jako pan Darcy zagral tak wspaniale , a ta historia najlepsza na świecie jak dla mnie

Pchela13_filmaniak

Matthew MacFadyen jest ideałem mężczyzny... zaraz po moim mężu ;)
Bardzo polecam "W kryjówce mojego ojca" - świetny film, znakomity dramat. Wprawdzie nigdy nie dotarł do Polski, ale można znaleźć wersję w dość dobrej jakości i z polskimi napisami.

Crejzola

Nie potrafię określić 'co', ale przyciąga 'tym' do siebie, z tego co widzę, wiele kobiet...

Crejzola

Boooski, moim zdaniem dużo lepszy niż Firth, ale pana Darcy'ego dokładnie tak sobie wyobrażałam! <3

Crejzola

W tym DiU było w nim coś zupełnie magnetyzującego *.*

Crejzola

Ja też się dołączam :D Zdecydowanie ma to "coś" i mimo że oglądając zdjęcia przed obejrzeniem filmu miałam o inm srednie zdanie jeśli chodzi o wygląd to po filmie jestem nim oczarowana zupełnie :D

Crejzola

no i ja sie dopisuje heh :)

Crejzola

Od kąd zobaczyłam DiU ciągle gdy zasypiam widzę Go na łące z tymi jego pięknymi oczami. Zgadzam się ideał!

Crejzola

Oj ten Pan Darcy :)
Najbardziej w Panu Darcy urzekło mnie to jak on na nią patrzył , to było cudowne .
Kocham ten film wczoraj jak zobaczyłam ten film w TVN tak mi się spodobał ze potem na komputerze oglądałam go cały dzień po kilka razy.

Crejzola

szkoda tylko, że w filmie ani razu się nie uśmiechnął :<

sasza1pm

Uśmiechnął się, uśmiechną - w Pemberley gdy przedstawia Lizzy swojej siostrze :-)

Crejzola

tak. w zupełności potwierdzam. prawdę mowiąc na początku myślałam, że jude law bylby lepszy w tej roli, jednakże jeszcze raz obejrzałam, no i fall in love ♥
i co najlepsze ma 191 cm wzrostu ♥
do tego ma żone i 2 dzieci, no i nie celebryta
czyżby ideał? ♥

The_Indygo

Tak! I ten ukochany moment, gdy idzie do Elizabeth przez to pole!

lowgravity

Jego spojrzenie jest...nie potrafię tego wyrazic słowami...

lowgravity

oj tak jego spojrzenie jest boskie ♥

Crejzola

Od dawna jestem chłopczycą, i tak o obejrzalamsobie DiU żeby zobaczyc wkońcu " o co cho" z tą opowieścią, że jest kultowa wśród kobiet. I na początku niespecjalnie mnie to wciągneło, alepodobało mi się to napięcie jakie się pojawiało między Lizzy a panem Darcy, a moment kiedy wyznaje jej miłość i się oświadczaw tym Deszczu sprawił, że mi aż szczęka opadła. A na końcu tak samo. I ja zostałam uwiedziona przez pana Darcy'ego. A nich to.

Moai

ech, też byłam sceptycznie nastawiona do tego filmu. Może nie do filmu ale do historii, którą ten film opowiadał. A potem wystarczyło spojrzenie na Darcy'ego i już bylam zakochana w tej historii. Oświadczyny w deszczu - <3

Crejzola

To może jeszcze ja :D kompletnie oczarowana Mr. Darcy'm :) Oczy, uśmiech, głos... Macfadyen to genialny aktor i idealny mężczyzna :)

kasiunia2291

Również jestem Mr. Darcy'm oczarowana :))) Ma wszystko na swoim miejscu.... I do tego jest taki słodki jak się boi wyznać uczuć, albo jak patrzy na Lizz.

Pamela16

Popieram :D

kasiunia2291

Najlepszy Mr. Darcy. Widziałam wszystkich Darcy'ch o jakich mówi Filmweb i to on jest moim niedoścignionym faworytem :)

Pamela16

zgadzam się, jest cudowny w tej roli <3
chociaż Colin Firtha też uwielbiam w tej roli

Anda00

Mogę codziennie oglądać Pana Darcy'ego :)) Nigdy mi się nie znudzi :) Colin Firth jako Pan Darcy mnie nie przekonuje

Crejzola

Dokładnie:) Idealny :)

Crejzola

ja też ;) ma coś w sobie ;D

Crejzola

Kocham DiU. Ten film oglądałam już milion razy i mogę drugie tyle oglądać. A ostatnimi czasy oglądam go prawie że codzień.
Nie wiem co w sobie ma. Myślę, że magia uczucia między Lizz i Darcy i marzenie każdej z nas, aby przeżyć taką miłość sprawia, że wracamy do tego filmu bez przerwy.
I przy każdym seansie te same emocje, te same dreszcze...Ehh...

Crejzola

Widzę, że jestem jedną z wielu :D Wspaniały aktor

Crejzola

Cała rzesza fanek, widzę. Polecam obejrzeć Zgon na Pogrzebie, to może tym nieszczęśliwie zakochanym trochę przejdzie, jak zobaczą jego "drugą wersję" :).

Crejzola

może się nie zakochałam, ale bardzo podziwam go jako aktora. Pan Darcy w Jego wykonaniu jest wspaniały. Gra tak realistycznie jakby się wychował w czasem J. Austen . oglądałm inne wersje Dumy i uprzedzenia, i czytałam ksiązke. Jednogłośnie mogę stwierdzić że film z 2006 roku jest idealny :)

Crejzola

Gdyby przyznawano Oscara za najlepiej wypowiedzianą partię, musiałby go otrzymać za film Duma i Uprzedzenie", a konkretnie za WYCEDZENIE słów "Mrs Wickham" w scenie pierwszych oświadczyn Elizabeth!

chicquita

Późno odkryłam ten film ale dokładnie ten moment oglądałam x razy. Mr. Wickham i krok do przodu no megaaaaa ;)

Crejzola

Jest super, ale akurat do roli pana Darcy'ego znacznie bardziej pasował mi Colin Firth. Zresztą... jeśli chodzi o ekranizacje DiU, to ja osobiście uznaję tylko serial z 1995r. :) Film kompletnie nie oddaje realiów epoki, a kostiumy i fryzury moim zdaniem zupełnie niedopracowane... Nie mówiąc o doborze aktorów. Matthew Macfadyen jedynie daje radę, ale i tak nie ma w nim takiej dumy i wyniosłości jak w Colinie. Ale to tylko moja opinia i nikt oczywiście nie musi się z nią zgadzać :D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones