Marek Hłasko

Marek Jakub Hłasko

8,5
196 ocen scenariuszy
powrót do forum osoby Marek Hłasko

niestety obecnie zapomniany,jego biografia jest gotowym scenariuszem do kilku interesujących filmów, nie mówiąc już o jego książkach, które mimo upływu lat nie straciły w ogóle na aktualności, ponieważ Hłasko pisał o problemach z którymi muszą się zmierzyć także ludzie w dzisiejszych czasach

użytkownik usunięty
Pessoa

zgadzam sie

Pessoa

dokładnie, uwielbiam go odkąd usłyszałam opowiadanie na jednej z lekcji wok-u zaczęłam czytać następne, polecam

Pessoa

Jak dla mnie najlepszy polski pisarz XX wieku, Hłasko jak mało kto potrafił opisać Polskę i Polaków pod rządami komunistów tak jak to wyglądało naprawdę, a nie jak pokazywała czerwona propaganda. Zero zdrowych, pięknych przodowników pracy budujących nową Polskę z uśmiechem na ustach, zamiast tego mamy alkohol, apatię, chamstwo, donosicielstwo, wazeliniarstwo i brak nadziei na lepsze jutro.

Pessoa

Życie miał ciekawe, opowiadanie pisał słabe. Dużo bardziej przemawia do mnie Herling-Grudziński.

Pessoa

Właśnie, weszłam na jego tutejszy profil w poszukiwaniu jakichś filmów opartych o motywy biograficzne i nic... Aż zaskakujące.

Pessoa

Co racja, to racja

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones