Małgorzata Braunek

8,0
6 415 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Małgorzata Braunek

Nie mam nic do tej aktorki ale jej Oleńka mnie tak drażni.... Najbardziej wkurzająca rola w całym filmie. w ogóle mi nie pasuje do Oleńki z książki.

alien_2

Mi pasuje zagrała Oleńkę taką mniej więcej ;) jak sobie ja wyobrażałam przed oglądnięciem filmu.

użytkownik usunięty
alien_2

mi też się bardzo nie podobała w "Potopie"

użytkownik usunięty

W "Potopie" nie była zła,"Lalke" Bera sobie zobaczcie tam jest dopiero beznadziejna.

użytkownik usunięty

Faktycznie,jej rola psuła świetny serial. Jak czytałam "Lalkę" to cały czas
wyobrażałam sobie Tyszkiewiczową jako Izabelę Łęcką,to jej zmanierowanie i
sztuczność pozwoliły jej stworzyć niezapomnianą rolę. Z kolei Braunek
grając Izabelę sprawiała wrażenie,że wcale nie wie dlaczego,w czym i po co
gra.:P
A czy widzieliście jakiś film z jej udziałem,w którym popisała się
talentem aktorskim?

alien_2

Była tragiczna w Potopie. Praktycznie przez cały film taki sam wyraz twarzy.

alien_2

moim zdaniem również w potopie się nie popisała. była dość nudna... mogłaby Oleńce więcej energii dodać.
ale za to podobała mi się w ,,polowaniu na muchy'' :)

TheLadyOfShalott

Same Smerfy Marudy... Smutno mi oznajmić, że mnie się podobają postaci kreowane przez tę piękną aktorkę.

pi_kawka

A ja popieram poprzedników. Patryk ma racje a wszystkie emocje u niej wyglądają tak samo, gra sztucznie.

kasaska2

W ,,Potopie" - niestety, ale to najsztuczniejsza, najgorsza rola całego filmu. Faktycznie, przez cały film ta sama mina, a postać Oleńki zagrana bez emocji... Książkowa Oleńka była kobietą dumną, ale temperamentną. Tutaj wydaje mi się być jedynie pretensjonalną.
Za to w ,,Lalce" bardzo mi odpowiadała, zagrała Izabelę moim zdaniem taką, jaką opisywał Prus. To Tyszkiewicz moim zdaniem przesadza nieco ze skrajnymi manierami arystokratki i nazbyt dumnymi, sztucznymi pozami, jej lalka jest bardzo nienaturalna. Łęcka książkowa miała być kobietą z lekka rozmarzoną, zadumaną, sprawiającą wrażenie tkwienia w ciągłym smutku, jakiejś niewypowiedzianej tęsknocie (pamiętacie marzenia o rzeźbie Apollina, lub o niezwykłej misji, którą wypełnia Iza jako dusza bezgrzeszna, osadzona w nagrodę w ciele arystokratki?) - jak patrzę na Lalkę zagrana przez Braunek, właśnie takie wrażenie odnoszę, i myślę że właśnie na to położyła nacisk jako aktorka. Przesadzone i manieryczne pozy Tyszkiewicz zupełnie mi nie odpowiadają.

alien_2

A ja ją uwielbiam w Potopie. W sumie książkę przeczytałam i pokochałam dzięki filmowi. Para głównych bohaterów - rewelacja jak dla mnie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones