Luc Besson

7,2
9 051 ocen scenariuszy
powrót do forum osoby Luc Besson

Czczenie tego chinolskiego mordercy jest dla mnie niepojęte! No chyba, że to nie o to
chodzi, wtedy zwracam honor.

Natomiast jeśli chodzi o jego działalność filmową to miał jedną perełkę (Leona) kilka
naprawdę udanych strzałów, kilka gniotów, parę bzdur ale bez względu na to czy to coś
sygnowane tak czy inaczej (scenariusz, reżyseria, pomysł, produkcja) nazwiskiem Besson
było kiepskie czy dobre na pewno było pomysłowe. Za każdym razem. Łeb to ten Francuzik
ma!

Dziękuję za uwagę, pozdrawiam.

Mhm rozumiem, że jak jakiś Twój albo mój wujek ma na imię Józef to od razu czczenie Stalina?

Dla mnie Leon, 5ty element, Nikita i Wielki Błękit są perełkami:)

użytkownik usunięty
HellsMasta

Nie do końca trafiona analogia. Bądź co bądź imię "Józef" normalnie figuruje w Twoim, moim oraz naszych wujków języku i kręgu kulturowym. To prędzej taka sytuacja jaką miał chilijski piłkarz Stalin Rivas, albo niesławny Ilicz Ramirez Sanchez czyli "szakal". Jeżeli jesteś chilijczykiem i masz na imię Stalin to prawdopodobieństwo, że Twoi rodzice uczcili tak tego sukinkota jest bardzo bliskie 100%. Tak samo tutaj. Francuz nie dostaje chińskiego imienia pod wpływem nagłego kaprysu w urzędzie, a już na pewno nie Mao. Rozpisałem się tak bo jestem strasznie cięty na tego chinola a po Bessonie nie widziałem dotąd oznak intelektualnego dryfu do miejsca gdzie szybko zbliża się Soderbergh a już od lat utknął Oliver Stone.... Ale to nie miejsce na dysputę o światowym komunizmie...

Co do filmów wymienionych przez Ciebie: leon- zgadzamy się, Wielki błękit- bardzo klimatyczny, Nikita-mroczna, pomysłowa ale jednak mnie nieco wynudziła, Piąty element- nie moge pojąć fenomenu tego filmu. Nie, żeby był bardzo zły, ale...

Pozdrawiam.

Z tego co mi wiadomo to imię Mao jest także imieniem bretońskim, uznawanym za zdrobnienie od Matthieu :)

użytkownik usunięty
MryMry

No to nie obraziłbym się gdyby w tym przypadku Mao oznaczał bretońskiego Mateusza :]

Pozdrawiam.

Mao to zdrobnienie od Mahaut (francuskie imię żeńskie,prawdopodobnie po naszemu Matylda)

Mao to jest imię jednej z jego córek.

Znaków w chińskim które czytamy jako "MAO" jest naprawdę sporo więc niekoniecznie musi to mieć nawiązanie do "chinolskiego mordercy"

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones