Liroy

Piotr Marzec

7,7
109 ocen muzyki
powrót do forum osoby Liroy

Dzieki niemu rozwinal sie Hip hop w Polsce a jego plyta Alboom sprzedala sie w niesamowitej liczbie egzemplarzy wiecej niz nie jedna plyta Paktofoniki czy OSTR nawijal na serio i z zartem nie robil syfu typu Jeden Osiem L czy Mezo On pozostanie legenda.

DoktorLejdo

Prawda, krytykują go tylko ci, którzy go nie pamiętają z czasów jak tworzył.

kozior

Racja

DoktorLejdo

Szczególnie, że Leruła stworzył historyczny pakt "scyzoryk". Jeśli nie wiecie o co chodzi polecam jeden z odcinków Blok Ekipa.

DoktorLejdo

Jako pierwszy wydał płytę całkowicie rapowaną, ludzie kupowali z ciekawości i z powodu zerowej praktycznie konkurencji w muzyce alternatywnej, dodać do tego brak internetu i się ponad pół miliona uzbierało, mimo, że to był zwykły singiel z kilkoma piosenkami i kradzionym podkładem, potem było już gorzej, zerowy progres, prymitywne rymy, słaby przekaz i coraz większy odstęp w wydawaniu płyt, mnóstwo nieskończonych projektów, pozerstwo niestety. Lubię mimo wszystko chłopa, ale pisanie o nim jako najlepszym muzyku w tej branży jest sporym nadużyciem, Kaliber w tym czasie miał o wiele słabszą promocję, a jeden wers od nich był bardziej skomplikowany niż cała jego płyta.

ulifont

Oczywiscie zagadzam sie ale to i tak tego nie zmieni ze jego plyta Alboom jest pod wzgledem sprzedanych plyt na 1 miejscu jezeli chodzi polskich raperow zadna plyta OSTRa,Peji czy TEDE nie miala tyle sprzedanych plyt

sador1991

Tego akurat żaden z nich nigdy nie zmieni i tego mu odmówić nie można.

ulifont

Racja

DoktorLejdo

Masz rację ze Liroy jest zajebisty ja koledze Peji ze Slums attack Icemanowi mowilem o Liroyu to on mi odpowiedział tak,,Liroy nigdy nie był raperem i nim nigdy nie bedzie mowil mi ze Liroy Karramba czy Kaliber 44 to nie jest rap co o tym sadzisz Liroy w 1992 roku miał zespoł Pm cool lee ktory nagrał kasete ,East on da mic '' a Karramba w latach 1992-1994 miał zespół Brooklyn ktory w 1994 roku nagrał kasetę pt,,Cham się topi'' kilka miesiecy pozniej on zrobił podkłady dla youn gangu zespołu w ktorym rapowało az trzech 12 latków ale rap sie nie rozwinal dzieki Molescie Ostremu czy Paktofonice ale boom na rap zrobili Liroy,Karramba,Slums attack i Kaliber 44 zaden zespół tyle płyt nie sprzedał co oni i ludzie którzy twierdza ze to nie rap to sie tylko osmieszaja i kompromitują ,gdzies ja czytałem ze Liroy nagrał demówkę w wieku 11 lat która się nazywała ,,3 demo'' i ona była nagrana w 1982 roku szkoda ze jej nigdzie nie mogę kupic ani odsłuchac jak ja ma LiROY TO niech wrzuci jej zdjęcie chętnie bym zobaczył jak ona wygląda.

DoktorLejdo

Szkoda że nie kandydował na prezydenta RP byłby niezły hardcore
Nawtykałby Dudzie Komorowskiemu Korwinowi

giovanni50

I może ułożył by o nich kawałek:)

giovanni50

Tu jest koncert z programu Bar https://www.youtube.com/watch?v=ewfdIYk1qhk

DoktorLejdo

https://www.youtube.com/watch?v=uBUWi0Sd3tM

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones