Lilly Wachowski

Andrew Paul Wachowski

7,6
2 876 ocen scenariuszy
powrót do forum osoby Lilly Wachowski

Będzie coś z tego ? dlaczego nic nie robi w tym kierunku ? parę msc temu jak był wywiad , mówił że nie możemy rozmawiać o kolejnych częściach matrixa , wynikało by z tego że coś się święci a tu lipa , nic.

nea_filmweb

A co by mogło być w czwartej części :P ? w sumie gdyby cos wymyslil to sporo by zarobili na czwartej czesci

Bartekxx

baaa sporo .. mało powiedziane.
Jeszcze jak by Nolan w tym palce mieszał uuuuuuuuuuu nawet nie mogę myśleć.

nea_filmweb

Hmmm to ja rozbuduje troche swoja wypowiedz. Z jednej strony ze spokojem mozna by zrobic kolejna czesc ze starymi bohaterami, nawet Trinity (wszystko jest mozliwe, skoro Neo w realnym swiecie widzial w kodzie), chociaz o wiele sensowniejszy bylby spin off polegajacy na poszukiwaniu prez Neo nowego wybranca etc. Niestety musze tutaj jednak w calosci przyjac zdanie Tarantino, ktory powiedzial, ze Matrix byl dlugi czas jego ulubionym filmem, ale kolejne czesci po prostu zepsuly klimat i spojrzenie na ta historie w sposob nieodwracalny i nie jest w stanie ogladac pierwszej czesci tak jak przed powstaniem 2 kolejnych.

Mysle, ze jedyne co w przyszlosci wchodzi w gre to reboot, restart, albo remake, formula jednak sie wyczerpala. Pamietam, ze z Reaktywacji, jeszcze jako mlody nastolatek, wychodzilem z kina podjarany, ale z kumplem mielismy niesmak fabularny bo nie umywal sie do pierwszej czesci, mimo ogromnej widowiskowosci. Trzecia czesc juz niestety parodiowala sama siebie ze scenami z bieganiem po suficie i walka w Zionie.

Dlatego kolejna czesc moze i zarobi ale zadziala na szkode serii, juz lepiej by powstawaly spin offy jak animatrix, tak jak powstaja np dorosle animowane filmy o batmanie. Pierwsza czesc Matrixa byla bardzo nosna, bo skupiala sobie charakterystyczny od polowy lat 90 strach przed trchnologia i rokiem 2000 razem z pluskwa milenijna i klasycznym fin de scielle, prowadzila tez akcje w sposob znany wczesniej z komiksow i anime. Dodatkowo film byl doskonaly warsztatowo i przede wszystkim jego scenariusz mial drugie dno. Dwojka byla bardzo widowiskowa ale odstawala od jedynki, a zapowiadana szumnie scena na autostradzie nie byla az tak niesamowita jak wszyscy tego oczekiwali. Troja z postindustrialnym cyberpunkiem i fabularnymi babolami byla gwozdziem do trumny. (podobnie jak, imo, trzecia czesc batmana niweczy troche dwie poprzednie). Poza tym po 00 wszyscy zaczeli nasladowac taka akcje, takie ujecia i prowadzenie kamery, liny sa juz norma w kinie i teraz kazdy taki efekt, widziany rzecz jasna w innych produkcjach, budzi raczej nostalgiczny usmiech niz zachwyt. Sam MAtrix byl juz tyle razy przerabiany i parodiowany, ze ciezko o cos swiezego w tej matrerii. Wyszly tez 3 gry ktore mogly ciagnac uniwersum, ale najlepsza okazala sie tylko pierwsza, ktora i tak byla dosc niedopracowana choc najwierniejsza duchem. Tak naprawde jedynym udanym przeszczepem matrixa i to tylko technologicznym byl Max Payne, gra ktora byla tworzona na tyle dlugo, ze mogla ze spokojem okazac sie klapa (3 krotne przesuwanie premiery zazwyczaj wieszczy porazke) a jednak z tepej strzelanki stala sie powiescia noir z genialnymi efektami (moim zdaniem do dzisiaj nie zrobiono gry akcji, ktora wywierala by takie wrazenie jak MP w 2001 roku). To tyle ode mnie :P

Dynekk

Coś w tym jest , ale z TDKR się z tobą nie zgodzę , bo 3 wyszła rewelacyjnie.

nea_filmweb

Jestem fanem talentu Nolana, zwlaszcza Memento, Prestizu i Incepcji, ktora wizualnie jest imo jego najlepszym filmem. Ale w przypadku Batmanow, mysle, ze jest tendencja spadkowa. Najbardziej podobala mi sie jedynka, choc w ogole wole wersje Burtona. W trojce za malo bylo dla mnie glownych bohaterow. Ale moze mam specyficzny gust, bo np uwazam swiatynie zaglady za najlepsza czesc indiany, z czym dosc malo osob sie zgadza.


Co do Matrixa, to zapomnialem napisac o zapewnieniach tworcow chocby z dokumentu Revisited, ze od poczatku byl tworzony jako calosc. Nie chce mi sie w to wierzyc, moze po prostu za bardzo rozciagneli ta historie albo zabraklo poczatkowej pasji (lacznie z przygotowaniami robili chyba matrixa 3-4 lata, a w miedzyczasie nakrecili Bounded zeby przekonac do siebie wytwornie) bo zabierali sie za kolejne dwie niedlugo po premierze i zakonczeniu promocji jedynki.
Takze pod tym wzgledem mysle, ze glownym problemem jest to, ze wysztko w zasadzie pokazano a dosc niewiele zostawiono domyslom (3 konczy sie imo kiepsko); kolejna czesc w stylu 2 i 3 nie sprzeda sie, bo bedzie to juz zwykle efekciarstwo, klimat jedynki niestety jest nie do odtworzenia i nie do odebrania w poprawny sposob przez wspolczesnego widza, bo jest juz zupelnie inne spojrzenie na technologie, przeyszlosc i rozwoj. Wtedy bylo wszystko bardziej surowe, teraz wsyzstko jest robione user friendly, appsy etc i z technologii korzysta prawie kazdy. Bylaby to mniej wiecej taka sama przepasc jak w przypadku postrzegania hakera w Grach Wojennych a potem w Hakerach. A w wypadku Matrixa to nadal idzie troche oldschoolowo jak Johnny Mnemonic czy Blade Runnerze. Uffff wygadalem sie to tyle :D

Dynekk

Masz u mnie plusa za oba posty, zgadzam się niemal we wszystkim. Tylko z tym Indiana Jonesem to Ci się coś chyba pokręciło, bo ostatnia część pod względem fabularnym wyszła (wg mnie) na prawdę tanio ;)

Dynekk

No ta Incepcja nr 1 ;d i ogólnie !
kurde dawać matrixa !!!

Dynekk

lepiej by nakręcili film o tym jak maszyny zawładnęły ludźmi :P a nie ciągneli ten sam temat z neo i trinity

nea_filmweb

Wachowscy mają w planach trzy świeże projekty, ale jak Disney kupi prawa do Matrixa, to możesz być nawet pewiem, że powstanie cała nowa trylogia. Jak zaangażują w to Lucasa, to zobaczysz w roli nowego wybrańca Haydena Christensena.

Mowiacy_do_reki

Tak , ten plan już był w 2011 ;/ i tak jak wstawili newsa do netu tak do dziś nic ;/

nea_filmweb

Może sprecyzuj, bo nie wiem, o co ci chodzi.

Mowiacy_do_reki

"Wachowscy mają w planach trzy świeże projekty, ale jak Disney kupi prawa do Matrixa,"

Lub

Zrobić 4,5i 5 w 3d


Taki plany mają od ponad roku , i zamiast dziś już wiedzieć troszkę więcej to nie ma NIC

nea_filmweb

Matrix 4,5 i 6? Pierwsze słyszę.
Zdjecia do Jupiter Ascending mają ruszyć na początku przyszłego roku.

Mowiacy_do_reki

1. Co to ma wspólnego z Matrixem ? http://www.filmweb.pl/film/Jupiter+Ascending-2014-654721
2. http://www.filmweb.pl/news/UPDATE%3A+%22Matrix+4%22+i+%22Matrix+5%22+NIE+w+przyg otowaniu+jako+filmy+3D-69554

nea_filmweb

Czyli jednak nie będzie kolejnych części Matrix, więc o czym ty w ogóle mówisz?
A kto mówił, że Jupiter Ascending będzie związane z Matrixem? Pisałem o 3 świeżych projektach.

Mowiacy_do_reki

Aha , dobra nie dogadamy się xD

nea_filmweb

Haha, co?
Ależ sie dogadaliśmy, tylko ciężko przyznać ci się, że gadasz od rzeczy.
Mówiłeś o tym, że mają powstać kolejne części Matrixa, po czym zamieściłeś news, który temu przeczy.
Zapytałeś mnie, jaki ma związek Jupiter Ascending, a ja tego nigdy nie twierdziłem. Mówiłem o oryginalnych projektach i to jest właśnie oryginalny projekt. Albo nie umiesz czytać, albo jesteś taki pokręcony, a na koniec piszesz, że się nie dogadamy. No kabaret.
Z tobą raczej nie da się dogadać.

nea_filmweb

Wiesz co, według mnie nawet jak by zrobili 4 część to już by nie było to. Trylogia sama w sobie jest świetna i 4 część to już by było przesada. Ale nie ukrywam, że była bym bardzo ciekawa, bo tak jak napisałeś później, jest mnóstwo rzeczy, o których można powiedzieć, oczywiście nawiązując do tematyki filmu :)

nea_filmweb

Nic z tego nie będzie ponieważ obecny świat ma wiele wspólnego z teorią Matrixa i tego typu filmu by mu tylko przeszkadzały.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones