Klaus Kinski

Klaus Günter Karl Nakszynski

8,3
3 607 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Klaus Kinski

Mam wrażenie, że wszędzie gdzie grał wielkie kreacje, sam stanowił o wartości filmu, pozostawiając całą resztę w odległym tle. Tak jakby wszystko było tylko dla niego. Nawet u Wernera Herzoga tak to wyglądało, może mniej w "Gniewie bożym", ale np. "Wozeck", mimo dobrego scenariusza, to już tylko popis Kinkiego.
Może mi coś ważnego umknęło, bo jego filmografia jest imponująca (jeśli chodzi o ilość filmów, nie o jakość) - jeśli tak, to proszę o polecenie dobrego filmu z Kinskim (nie licząc tych Herzoga, bo widziałem wszystkie).

Swoją drogą - nie sądzicie, że on powinien był zagrać u Polańskiego? Tak mi się, pośrednio przez Nastassję skojarzyło i wydaje mi się, że byłoby to idealne połączenie.

Accattone

"Za kilka dolarów więcej".

Accattone

Radzę obejrzeć "Krwawy Nałóg", bardzo dobry film z utrzymującym się prawie do końca klimatem.

cyborg.vandamme

Obejrzałem film "Ślady", Kinskiego jest tam mało, ale jest to bardzo dobry film psychologiczno-surrealistyczny z niewielkimi elementami horroru.

Accattone

Jego życie i to jak potrafił czuć było jego rolą życia.

Accattone

gdyby nie WYBITNE FILMY HERZOGA, to Kinsky zostałby zapomniany, jeśli chodzi o kino. To były filmy na miarę jego talentu w dużej części genialne obrazy, widzisz go w jakiś innych słynnych produkcjach? Zamiast De Niro w TAXI DRIVER? Może w "GINGER I FRED" Felliniego? NIE! Był obdarzony, bardzoo specyficzną facjatą, która nie pasowała do produkcji mainstreamowych, na pierwszy plan. Miał ogromne szczęście, że trafił na Herzoga, dzięki temu o nim nie zapomnimy.

W filmach które zrobił Polański nie widzę dla niego miejsca, u Lyncha szybciej.

GhostFace

dobrze piszesz. współpraca Herzoga i Kinskiego przyniosła niesamowite efekty. w tej chwili nie znam jeszcze filmów z jego udziałem, które reżyserowali inni twórcy kina, ale wydaję mi się, że filmy Herzoga przyniosły Kinskiemu odpowiednią "popularnosc"
jakość a nie ilość.

no i z tym że bardziej pasuje do Lyncha niż do Polańskiego też sie zgadzam

użytkownik usunięty
braknicku87

W spaghetti westernach był mocny, Człowiek zwany Ciszą, Za kilka dolarów więcej

prawda

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones